FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Aktualizacja w klasie biznes: nowe Audi A6 Limousine
  Dodano: 2018-02-28
Wyświetlono: 1420 razy
Aktualizacja w klasie biznes: nowe Audi A6 Limousine
Nowe Audi A6, to ósma już generacja cieszącej się dużym zainteresowaniem luksusowej limuzyny. Jej nowe wcielenie wnosi do tego segmentu wiele innowacji. Czy to digitalizacja, czy poziom komfortu, czy sportowy charakter – nowe Audi A6 o dynamicznym, a zarazem eleganckim charakterze, to wszechstronnie utalentowany reprezentant klasy luksusowych limuzyn. W pełni cyfrowy system MMI touch daje możliwość intuicyjnej, spersonalizowanej obsługi. Zaawansowane rozwiązania z zakresu connectivity i systemów wsparcia, w pełni oddają komunikacyjną inteligencję tego auta. We wnętrzu konsekwentnie postawiono na cyfryzację, co jest przełomem w tym segmencie. Zawieszenie pojazdu to połączenie płynności i komfortu ze stabilnością i z wybitnie sportowym charakterem. Wszystkie jednostki napędowe standardowo wyposażono w system mild-hybrid, co poprawia ich wydajność i daje ogromną wygodę.
foto © Audi

System obsługi dotykowej MMI touch response – spersonalizowany i intuicyjny System obsługi dotykowej MMI touch response nowego Audi A6, wyznacza nowe standardy pod względem intuicyjnej obsługi i personalizacji. Ogromne możliwości inteligentnej personalizacji orientują samochód na kierowcę: w pełni cyfrowy system obsługi pozwala na umieszczanie głównych funkcji pojazdu w wybranym miejscu monitora systemu MMI. Wystarczy przytrzymać i przesunąć wybraną ikonę – podobnie jak się to czyni na ekranach smartfonów. Skróty i przyciski „ulubione”, to idealna baza dla konfiguracji indywidualnych, komfortowych preferencji. 


Idealnym dla często jeżdżących kierowców i klientów flotowych, jest rozwiązanie pozwalające na zapisanie w indywidualnych profilach użytkowników aż siedmiu profili kierowców i preferowanych przez nich ustawień. Spersonalizować tu można do 400 parametrów. Dzięki logicznej i płaskiej strukturze menu, system umożliwia szybki dostęp do funkcji pojazdu, a możliwość konfiguracji ustawienia ikon na ekranie pozwala na dopasowanie obsługi całego systemu do preferencji użytkownika. Opcjonalnie, przyciski świateł i przyciski wielofunkcyjne mogą zostać wyposażone w funkcję reakcji zwrotnej - touch response.  


Możliwość wydawania poleceń głosowych naturalnym językiem (od opcji z nawigacją MMI Navigation w górę), czyni z nowego Audi A6 inteligentnego rozmówcę i towarzysza podróży: system przetwarza pytania i polecenia dwutorowo – korzystając z zapisanych na pokładzie danych, a w połączeniu z nawigacją MMI Navigation plus, wykorzystując szczegółową wiedzę pozyskiwaną z chmury. 


System obsługi dotykowej MMI touch response z funkcją zwrotnej i akustycznej reakcji, zapewnia intuicyjną obsługę: po dotknięciu i przytrzymaniu dowolnej ikony, użytkownik słyszy i wyczuwa potwierdzające kliknięcie. 


Z poziomu wyświetlacza górnego, który w przypadku wyposażenia pojazdu w nawigację MMI Navigation plus ma przekątną 10,1 cala, kierowca zawiaduje systemami infotainment. Dolny wyświetlacz o przekątnej 8,6 cala, umieszczony na konsoli tunelu środkowego, służy do obsługi klimatyzacji i funkcji uprzyjemniających podróż oraz do wprowadzania tekstu. Podczas obsługi tego wyświetlacza, nadgarstek kierowcy swobodnie spoczywa na dźwigni zmiany biegów. Dodatkowo dostępny jest wyświetlacz head-up, który na przedniej szybie, na wprost wzroku kierowcy wyświetla ważne informacje dotyczące drogi i podróży. W komplecie z nawigacją MMI Navigation plus, samochód wyposażany jest w Audi virtual cockpit z wyświetlaczem o przekątnej 12,3 cala. 
 

Nawigacja MMI Navigation plus i system Audi connect – więcej informacji i rozrywki w klasie biznes 


Szeroka oferta rozwiązań z zakresu connectivity gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i możliwości personalizacji. Standardowo, nowe Audi A6 wyposażane jest w system nawigacji MMI Navigation, opcjonalnie w MMI Navigation plus, czyli centralę multimediów stworzoną według zupełnie nowej koncepcji. Najbardziej rozbudowana wersja modułu transmisji danych wykorzystuje standard przesyłu danych LTE Advanced. 


System MMI Navigation plus oferuje szereg nowych rozwiązań z zakresu nawigacji. Jednym z nich jest funkcja samodzielnego uczenia się na podstawie przejechanych tras, pozwalająca później na generowanie inteligentnych podpowiedzi podczas wyszukiwania. Prowadzenie do celu odbywa się online, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem dysponujących informacjami na temat sytuacji drogowych z całego regionu serwerów firmy HERE. W przypadku przerwania transmisji danych, nawigacja przestawia się na cały czas pracujące w tle satelitarne prowadzenie do celu. Standardowo Audi zapewnia sześć bezpłatnych aktualizacji map nawigacji. Aktualizacje pojawiają się co pół roku. 
 

Uatrakcyjnieniem systemu nawigacji MMI Navigation plus mogą być dodatkowe, opcjonalne elementy, m.in. jeden z dwóch możliwych do wybory systemów muzycznych. Bardziej rozbudowany z nich - Bang & Olufsen Advanced Sound System - emituje fascynujący, trójwymiarowy dźwięk, dający wrażenie ogromnej przestrzeni, również w przypadku słuchania z tylnej kanapy pojazdu. Audi phone box wyniósł telefonowanie z pokładu samochodu na niespotykany dotąd poziom. Usprawniono zarówno obsługę, jak i jakość dźwięku i połączeń. 


Usługi online z gamy Audi connect w pojeździe, dają dostęp do systemu komunikacji z otoczeniem car-to-X oraz do informacji o znakach drogowych i o zagrożeniach. Wykorzystują one inteligencję rozproszoną floty marki Audi i łączą w sieć nowe Audi A6 oraz jego otoczenie. Wkrótce po pojawieniu się nowego modelu na rynku, wprowadzona w nim zostanie usługa On-Street Parking, ułatwiająca wyszukiwanie miejsca do zaparkowania. Za pośrednictwem aplikacji myAudi App, właściciele nowego A6 będą mogli na smartfonie korzystać z cyfrowych usług marki Audi. 


Na życzenie, konwencjonalny kluczyk do samochodu może być zastąpiony funkcją Audi connect key. Korzystanie z tej biznesowej limuzyny staje się dzięki niej jeszcze wygodniejsze. Kluczyk zainstalowany w smartfonie z systemem operacyjnym Android, pozwala na otwieranie, zamykanie i uruchamianie pojazdu z poziomu tego właśnie smartfona. Połączenie pomiędzy samochodem a smartfonem odbywa się z wykorzystaniem techniki komunikacji bliskiego pola NFC. Właściciel nowego A6 może przekazać dane dostępowe łącznie pięciu osobom lub pięciu smartfonom. 


Systemy wsparcia kierowcy Jeszcze więcej komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa podczas krótszych i dłuższych podróży – nowe i udoskonalone systemy wsparcia kierowcy najnowszej generacji Audi A6, wyznaczają standardy klasy luksusowych limuzyn. Wśród takich najbardziej zaawansowanych systemów są m.in. funkcja automatycznego parkowania Audi AI oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI, które do oferty włączone zostaną jeszcze w tym roku. Systemy te samoczynnie wprowadzą naszą limuzynę na miejsce parkingowe lub do garażu, a następnie je stamtąd wyprowadzą. Kierowca może wysiąść z pojazdu i z zewnątrz, używając aplikacji myAudi App, aktywować i monitorować manewr na własnym smartfonie. W tym celu musi jednak przez cały czas trwania manewru przytrzymywać odpowiedni przycisk. 


Funkcja automatycznego parkowania oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu, to elementy składowe pakietu systemów wspomagających parkowanie, który jest jednym z trzech dostępnych w nowym A6 pakietów. Pakiet systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim obejmuje m.in. nowego asystenta skrzyżowań, natomiast w pakiecie systemów wspomagających kierowcę w ruchu pozamiejskim znaleźć można asystenta wydajności promującego ekonomiczny styl prowadzenia oraz adaptacyjnego asystenta jazdy, dodającego do pakietu funkcji adaptacyjnego tempomatu adaptive cruise control ingerencję w pracę układu kierowniczego, wspierającą utrzymanie pojazdu na obranym torze. 


Za prawidłowe działanie zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy odpowiada nowoczesny moduł, czyli centralny sterownik systemów wsparcia kierowcy - zFAS. Sterownik ten, odbierając i przetwarzając w czasie rzeczywistym sygnały napływające z czujników samochodu, nieprzerwanie oblicza obraz otoczenia. W zależności od wersji wyposażenia, w nowym A6 znaleźć można nawet pięć czujników radarowych, pięć kamer, dwanaście czujników ultradźwiękowych oraz absolutną nowość: skaner laserowy. 
 

Technika mild-hybrid – elektryfikacja wszystkich silników Wszystkie jednostki napędowe w nowym Audi A6 są wyposażone w nową technikę mild-hybrid. W przypadku silników V6, technika ta bazuje na głównej sieci pokładowej 48 V, natomiast w przypadku jednostek czterocylindrowych, na sieci 12 V. W obu przypadkach, za dostarczanie energii do układu odpowiada alternator – rozrusznik RSG, współpracujący z akumulatorem litowo-jonowym. Dzięki niemu, Audi A6 jadące z prędkością od 55 do 160 km/h, może „żeglować” przy wyłączonym silniku. 


Funkcja start-stop jest aktywna przy prędkości auta od 7 do 22 km/h. Ponowne włączenie silnika podczas postoju odbywa się prospektywnie, gdy tylko ruszy pojazd znajdujący się przed naszym Audi. Podczas hamowania samochodu z silnikiem V6, moc rekuperacji RSG wynosi do 12 kW. Napęd typu mild-hybrid MHEV, w rzeczywistych warunkach jazdy obniża zużycie paliwa nawet o 0,7 litra na 100 km. 


Karoseria i wymiary – więcej miejsca na nogi w klasie biznes Karoseria nowego Audi A6 również wpływa na kreowanie atmosfery relaksu na pokładzie pojazdu. Duże znaczenie ma zaawansowana aerodynamika. Minimalny współczynnik oporu powietrza cw o wartości 0,24 (w wersji z silnikiem, który pojawi się nieco później) i dopracowana aeroakustyka sprawiają, że limuzyna ta jest cicha, także podczas jazdy z dużą prędkością. Drugi czynnik, który ma tu znaczenie, to duża sztywność karoserii, będąca podstawą odczuwania najwyższej jakości podróży oraz sportowego prowadzenia. Szkielet karoserii nowego Audi zbudowany jest z inteligentnej kompozycji stali i aluminium. Kolumny przedniego zawieszenia oraz drzwi, maska, pokrywa bagażnika i błotniki wykonane są z aluminium. 
 

Wnętrze nowego Audi A6 jest jeszcze bardziej przestronne niż u poprzednika. Pod względem miejsca na nogi przewyższa nie tylko poprzedni model, ale także kluczowych konkurentów. W porównaniu do poprzednika oferuje też więcej miejsca dla głowy i ramion, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Bagażnik jest szerszy – można teraz umieścić w nim poprzecznie dwie torby na kije golfowe – choć jego pojemność nie zmieniła się i wynosi 530 l. Opcjonalnie pokrywa bagażnika może otwierać się elektrycznie, po wykonaniu odpowiedniego ruchu nogą. 


Nowo zaprojektowane fotele podkreślają charakter Audi A6: limuzyny przystosowanej do pokonywania długich tras. Wyjątkowo wysoki komfort siedzenia oferują regulowane w wielu płaszczyznach, personalizowane fotele przednie, które można wybrać także z funkcją wentylacji i masażu. Producent pomyślał również o zapewnieniu dobrego powietrza we wnętrzu. Pakiet jakości powietrza poprawia jakość powietrza we wnętrzu pojazdu. W jego skład wchodzą: aromatyzowanie wnętrza dwoma delikatnymi zapachami, jonizator oraz wydajny filtr powietrza. Opcjonalny, duży szklany dach panoramiczny zapewnia jeszcze więcej światła we wnętrzu samochodu. Inne rozwiązania komfortowe to np. wycieraczki szyb ze zintegrowanymi dyszami oraz opcjonalna, ogrzewana przednia szyba. 


Zawieszenie: zwinny jak samochód sportowy, zwrotny jak model kompaktowy Nowe Audi A6, w porównaniu do poprzednika znacznie zyskało na sportowym charakterze, zwłaszcza dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zawieszenia. Jego już mocno sportowe przełożenie standardowego, progresywnego układu kierowniczego, staje się teraz jeszcze bardziej bezpośrednie wraz z rosnącym skrętem kierownicy, a nowa koncepcja amortyzacji daje kierowcy intensywne i zróżnicowane informacje zwrotne z drogi. Nowe Audi A6 jest bardzo zwrotne w mieście, zwinne na drogach poza terenem zabudowanym i komfortowe na autostradach. 


Zwinność i zwrotność, to w dużej mierze zasługa dynamicznego układu czterech kół skrętnych. Dzięki niemu bezpośrednie, sportowe reakcje na ruch kierownicą nie zakłócają stabilności. Rozwiązuje to klasyczny konflikt między zwrotnością, a komfortem. W zależności od prędkości pojazdu, przełożenie układu kierowniczego wynosi od 9,5:1 do 16,5:1. To efekt pracy przekładni falowej na osi przedniej. Na osi tylnej, napęd wrzecionowy skręca koła maksymalnie o pięć stopni. Przy niższych prędkościach koła tylne skręcają w kierunku przeciwnym do kierunku skrętu kół przednich, co jeszcze bardziej zwiększa zwrotność Audi A6, a jednocześnie zmniejsza promień skrętu. Nawet o 1,1 m. Dzięki temu, limuzyną, mimo jej prawie pięciu metrów długości, łatwo manewrować. Przy wysokich prędkościach koła tylne ustawiają się w tym samym kierunku, co koła przednie. Poprawia to stabilność podczas jazdy na wprost i podczas zmiany pasa ruchu. Nowe A6 gwarantuje płynną i stabilną jazdę przy wyższych prędkościach, ale również większy komfort dla pasażerów. Ruchy kierownicą są odczuwane na tylnym siedzeniu znacznie łagodniej. 


Zaprojektowane na nowo zawieszenie kół, w znacznym stopniu wykonano z lekkiego aluminium. Mimo większych w porównaniu do poprzednika kół (o przekątnej do 21 cali) i mimo rozmiaru opon do 255/35, Audi A6 charakteryzuje się wysokim komfortem podróży i komfortem akustycznym. Przy osi przedniej pracują hamulce ze stałymi zaciskami z aluminium. Audi daje klientom cztery możliwości zestrojenia zawieszenia do wyboru: konwencjonalne zawieszenie ze stalowymi sprężynami, zawieszenie sportowe, zawieszenie z systemem kontroli siły tłumienia oraz adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension, również z systemem kontroli siły tłumienia. 


Napęd Na początek, na europejskich rynkach Audi będzie oferować dla nowego A6 cztery silniki: jedną jednostkę benzynową TFSI i trzy motory wysokoprężne TDI. Mocne silniki o wysokiej kulturze pracy, będą miały moc od 150 kW (204 KM) do 250 kW (340 KM) i będą generowały moment obrotowy dostępny między 400, a 620 Nm. Tym samym będą spełniać wszystkie nadzieje klientów oczekujących radości z jazdy, niezawodności i wydajności. 


Motor benzynowy, to jednostka 3.0 TFSI. Ten silnik V6 turbo, dzięki mocy 250 kW (340 KM) i momentowi obrotowemu 500 Nm, rozpędza biznesową limuzynę do ograniczonej elektronicznie prędkości maksymalnej 250 km/h. Podobne osiągi oferuje silnik 3.0 TDI, który w wariancie o mocy 210 kW (286 KM) generuje moment obrotowy rzędu 620 Nm. Audi A6 45 TDI, także z silnikiem wysokoprężnym V6 o pojemności trzech litrów, generuje moc 170 kW (231 KM) i moment obrotowy 500 Nm. Jego cechy charakterystyczne to harmonijne wytwarzanie siły i spokojna kultura pracy. Rzędowy silnik czterocylindrowy w wariancie A6 40 TDI, ma moc 150 kW (204 KM) i moment obrotowy 400 Nm. 


Obie jednostki wysokoprężne V6 współpracują z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów tiptronic, a jednostki 3.0 TFSI i 2.0 TDI są standardowo oferowane z siedmiostopniową przekładnią automatyczną S tronic. Wszystkie warianty z silnikami trzylitrowymi są standardowo dostępne w kombinacji ze stałym napędem na cztery koła quattro, którego wersja zależna jest od wariantu modelowego. W połączeniu ze skrzynią tiptronic, napęd quattro posiada samoblokujący międzyosiowy mechanizm różnicowy, a w przypadku przekładni S tronic wyposażono go w wydajną technikę ultra, która w razie potrzeby błyskawicznie załącza napęd na tylne koła. 


W połączeniu ze skrzynią tiptronic, opcjonalnie dostępny jest sportowy mechanizm różnicowy aktywnie rozkładający moment między tylnymi kołami, co jeszcze bardziej poprawia zwrotność Audi A6. Podobnie jak dynamiczny układ czterech kół skrętnych, system kontroli siły tłumienia i zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension, sportowy mechanizm różnicowy jest powiązany z systemem elektronicznej platformy podwozia (EFP). Ścisłe powiązanie i skomunikowanie poszczególnych systemów gwarantuje precyzję ich działania na nowatorskim, nie spotykanym dotąd poziomie. Za pośrednictwem systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, kierowca może wybierać różne warianty prowadzenia – ich gamę, rozciągającą się od najwyższego komfortu aż po jazdą sportową, w porównaniu do poprzednika jeszcze bardziej zróżnicowano. 


Stylistyka zewnętrzna Podobnie jak modele A8 i A7 Sportback, Audi A6 jest wyrazistym ambasadorem nowego języka stylistycznego Audi. Pełnymi napięcia powierzchniami, ostrymi krawędziami i wyrazistymi liniami, biznesowa limuzyna jednoznacznie sygnalizuje swój charakter: sportową elegancję, zaawansowaną technikę i wysoką jakość. 


Wygląd zewnętrzny charakteryzuje się wyważonymi proporcjami – długą maską silnika, dużym rozstawem osi i krótkimi zwisami. Długość Audi A6 wynosi 4939 mm, jest więc ono o 7 mm dłuższe od poprzednika. Szerokość limuzyny wzrosła o 12 mm i wynosi teraz 1886 mm, wysokość natomiast wzrosła o 2 mm i wynosi 1457 mm. Szeroka, nisko umieszczona osłona chłodnicy Singleframe, płaskie reflektory i wyraźnie zarysowane wloty powietrza, emanują sportowym duchem. Patrząc z boku, trzy wyraziste linie redukują wizualnie wysokość samochodu. Atletycznie napięte kontury zarysowane nad kołami, przywodzą na myśl geny quattro marki Audi. Sylwetkę pojazdu definiuje napięta linia dachu, przechodząca w płasko ustawione słupki C. Krótka pokrywa bagażnika kończy się łukowato zarysowaną krawędzią, która poprawia aerodynamikę. Wyrazista, chromowana listwa podkreśla przestrzenną rzeźbę tyłu pojazdu i łączy ze sobą tylne światła. 


Dla nowego Audi A6 dostępnych jest kilkanaście kolorów lakieru. Obok wersji podstawowej, klienci mogą wybrać zewnętrzną linię sport, linię design, a także pakiet stylistyczny S line Exterieur. Różnią się one wieloma detalami, np. wyglądem osłony chłodnicy Singleframe czy bocznych wlotów powietrza. Wszystkie linie wyposażeniowe i wszystkie kolory wykorzystują efekt gry światłocienia na karoserii, wzmacniając w ten sposób wrażenie trójwymiarowości. 


Stylistyka oświetlenia Stylistyka oświetlenia oddaje techniczny charakter modelu A6. Audi dostarcza reflektory w trzech różnych wersjach. Wersja najwyższa, to reflektory diodowe HD Matrix LED, w których pięć poziomych linii tworzy sygnaturę światła do jazdy w dzień. Linie te podkreślają szerokość przodu pojazdu. Nad nimi znajdują się moduły świateł mijania, które wyglądają niczym źrenice. Sygnatura opcjonalnej wersji świateł tylnych to linia pozioma i dziewięć pionowych segmentów. Przestrzeń między nimi wypełnia światło stop. W topowej wersji wyposażenia, Audi A6 posiada kierunkowskazy ze zdynamizowanym sposobem sygnalizacji. Podczas otwierania i zamykania drzwi, pulsująca animacja świetlna pozwala doświadczyć typowej dla Audi kompozycji stylistyki i techniki. 


Audi oferuje dwa różne pakiety świetlne wnętrza pojazdu: pakiet oświetlenia Ambiente i pakiet oświetlenia konturowego Ambiente. Oba w wysublimowany sposób ożywiają przestrzeń, bryłę i materiały. Oświetlenie Ambiente sprawia, że tablica rozdzielcza i konsola środkowa wydają się unosić w powietrzu. Oświetlenie konturowe odwzorowuje spokojne linie architektury wnętrza i można je ustawić na 30 różnych sposobów, różnych kolorów. 


Stylistyka wnętrza Wnętrze nowego A6 utrzymane jest w stylistyce czarnego panelu. Taki „zimny” wygląd wyraża techniczne kompetencje i cyfrowy charakter nowej limuzyny. W ten sposób powstaje atmosfera relaksu stworzona przy pomocy stylistycznego języka, który sprawia wrażenie zredukowanego i rzeczowego. Smukła deska rozdzielcza i spokojny, poziomy przebieg linii, dają wrażenie dużej przestrzeni. 


Konsola środkowa w nowym Audi A6 zorientowana jest ku kierowcy, w lewo zwrócony jest także górny wyświetlacz MMI touch response. Idealnie czarny ekran wyłączonego wyświetlacza niemal niezauważalnie zlewa się z aluminiową ramką. Wyświetlacz włącza się w momencie otwarcia drzwi, a jego graficzny interfejs użytkownika wydaje się mniejszy, pasujący do wystroju wnętrza. 


Kolory i materiały – różnorodność wyposażenia dla każdego gustu 
 

Szeroka gama kolorów i materiałów oferowanych przez Audi dla nowego A6, pozwala stworzyć różne wnętrza, o całkowicie odmiennych charakterach: od eleganckiego do sportowego, od technicznego do futurystycznego. Dostępnych jest pięć wersji wyposażeniowych: podstawowa, sport, design, design selection i pakiet sportowy S line (z 19-calowymi kołami i sportowym zawieszeniem). Z każdym wariantem związane są odmienne koncepcje kolorystyczne. Wybór i zastosowanie różnych materiałów – od paneli z porowatego drewna, aż po skórzane obicie tablicy rozdzielczej – stanowi dowód wysokiej jakości nowej limuzyny oraz bezkompromisowości w ich wyborze. Dodatkowo, dla wszystkich linii wyposażeniowych, Audi oferuje opcjonalny pakiet stylistyczny S line Exterieur. Źródło: Audi, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance
» Audi SQ8 e-tron - już dostępne w konfiguratorze i w sprzedaży w Polsce

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Aktualizacja w klasie biznes: nowe Audi A6 Limousine:
w lewo
Aktualizacja w klasie biznes: nowe Audi A6 Limousine
© Audi
Aktualizacja w klasie biznes: nowe Audi A6 Limousine
© Audi
Aktualizacja w klasie biznes: nowe Audi A6 Limousine
© Audi
Aktualizacja w klasie biznes: nowe Audi A6 Limousine
© Audi
Aktualizacja w klasie biznes: nowe Audi A6 Limousine
© Audi
w prawo
 Inne artykuły
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda 2023-07-20
  Forda puma serwis Ubezpieczenie Autocasco to nieodłączna część pakietu dealerskiego w programie Ford Ubezpieczenia, która jest coraz częściej wybierana przez polskich kierowców. Odpowiednio dobrana polisa to bezpieczeństwo i pewność, że w razie niefortunnego zdarze... więcej »

» Jak przewozić psa w samochodzie? Akcesoria Forda pomogą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pupilom 2023-07-11
  Czas wakacji wiąże się z planowaniem krótszych i dłuższych podróży. Wiele osób decyduje się na rodzinny wyjazd ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jak bezpiecznie przewozić zwierzę autem i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?... więcej »

» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance 2023-06-28
  Dla firmy znanej kiedyś jako quattro GmbH te cztery litery oznaczały jeszcze bardziej usportowione wersje i tak już bardzo wydajnych modeli RS 6 i RS 7. Były one zgodne z filozofią podnoszenia techniki samochodowej na jeszcze wyższy poziom, tj. uzyskania... więcej »

» Ford prezentuje w Spa nowego Mustanga GT4, realizując zapowiedź dostarczenia wyczynowego Mustanga miłośnikom sportów motorowych na całym świecie 2023-06-28
  Legendarny Ford Mustang podnosi swój prestiż w sportowym świecie dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 w wyścigu CrowdStrike 24 Hours of Spa na słynnym torze Spa-Francorchamps we wschodniej Belgii. ... więcej »

» Poszerza się gama Mustangów wyścigowych ? Ford zaprezentuje nowego Mustanga GT4 w Spa w Belgii 2023-06-23
  Niedługo po prezentacji Mustanga GT3 na torze Le Mans, która miała miejsce w piątek 9 czerwca, Ford poinformował, że premiera nowego Mustanga GT4 odbędzie się w środę 28 czerwca 2023 r. o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego na kultowym torze ... więcej »

» Volkswagen ID. Buzz we flocie Hilti Poland - wizytówka firmy i dowód zrównoważonego rozwoju 2023-06-21
  pełni elektryczny, zeroemisyjny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze ? ID. Buzz, świetnie sprawdza się w roli samochodu firmowego. Może być nie tylko towarzyszem codziennych operacji w przedsiębiorstwie ? samochodem serwisowym, pojazdem do realiza... więcej »

» Moc i aerodynymika wyniosą elektrycznego Forda SuperVana 4.2 pod chmury podczas 101. edycji wyścigu na Pikes Peak 2023-06-21
  Ford Performance przygotowuje się do 101. edycji wyścigu Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, współorganizowanego przez Gran Turismo, stawiając na starcie elektrycznego, udoskonalonego Forda SuperVana 4.2. Wyczekiwane w sportowym świecie wydarz... więcej »

» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać 2023-06-15
  Obsługa samochodów z telefonu nie jest już niczym nowym, a we współczesnych pojazdach jest właściwie koniecznością. Mustang Mach-E nie jest wyjątkiem, a Ford zadbał o rozbudowaną listę możliwości. Model od rynkowej premiery zachwyca możliwości... więcej »

» Nowy Volkswagen Tiguan z nowymi technologiami topowej klasy i dużym zasięgiem w trybie elektrycznym 2023-06-15
  Przy okazji zakończenia testów marka Volkswagen zdradza nieco szczegółów na temat kolejnej generacji swojego obecnie najlepiej sprzedającego się modelu: Tiguan nr 3 będzie dostępny z nowo opracowanym systemem aktywnej kontroli zawieszenia i innymi fun... więcej »

» Volkswagen T1 Raupenfuchs i Volkswagen T2 Elektro - dwa unikalne samochody na VW Bus Festival 2023 2023-06-15
  VW Bus Festival 2023, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca w Hanowerze, to nie tylko największe międzynarodowe spotkanie miłośników mikrobusów Volkswagena, ale również największa w historii marki Volkswagen Samochody Dostawcze ekspozycja... więcej »

» Ford Performance przygotowuje niezwykłego wyczynowego ?twardziela? Rangera Raptora T1+ do startu w Rajdzie Dakar 2023-06-14
  Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie. Od Le Mans po Monako, od Daytona po Bathurst, od pustyni Finke po Ensenadę w Meksyku. Musi jedna... więcej »

» Historia ikonicznych modeli: wyjątkowa wystawa klasycznych mikrobusów Volkswagena podczas VW Bus Festival 2023 2023-06-14
  Międzynarodowy VW Bus Festiwal 2023, przez trzy dni (od 23 do 25 czerwca) będzie najjaśniejszą gwiazdą wszechświata mikrobusów marki Volkswagen. Festiwal, w którym weźmie udział 6000 pojazdów, w tym prężna reprezentacja samochodów z Polski, jest ... więcej »

» Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023. Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla nowej generacji pick-upa Forda 2023-06-01
  Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli. ... więcej »

» ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie 2023-06-01
  Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie ? Volkswagen Home. ID.7 to jede... więcej »

» CUPRA inspiruje się przyszłością. Jak projektowane są samochody hiszpańskiej marki? 2023-06-01
  Od premiery najnowszego modelu elektrycznego hiszpańskiej marki - Tavascana - minął dopiero miesiąc, a design samochodu już cieszy się uznaniem w branży oraz pozytywnym odbiorem motoryzacyjnych entuzjastów. Pierwszy elektryczny SUV marki został doceni... więcej »

» Ford Ranger Raptor samochodem technicznym największej imprezy rowerowej w Polsce 2023-05-31
  Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowych sportów ektremalnych i goszcząca zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach. W organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia p... więcej »

» Przygoda w kamperze! Co warto wiedzieć? 2023-05-31
  Rozpoczynający się sezon na wyprawy kamperem stawia przed wieloma miłośnikami tego typu turystyki zasadnicze pytanie: czy podczas moich wypraw chcę za każdym razem nocować na zagospodarowanym kempingu, czy zaszaleć i spędzać noce ?na dziko?, na łoni... więcej »

» Samochody elektryczne w Warszawie: darmowy postój w strefie płatnego parkowania atrakcyjny dla kierowców ?elektryków? 2023-05-30
  Dane ze Strefy Płatnego Parkowania na warszawskim Mokotowie i w Śródmieściu pokazują, przy których ulicach parkuje najwięcej aut z zielonymi tablicami i jaką część wszystkich samochodów stanowią. W ciągu roboczego tygodnia jest ich nawet 5-7 proc... więcej »

» Sportowe i eleganckie - nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt 2023-05-30
  Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się t... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234
Wyświetlane: 0 - 20 z 24669 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |