FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford na salonie samochodowym Genewa 2017
  Dodano: 2017-03-06
Wyświetlono: 1990 razy
Ford na salonie samochodowym Genewa 2017
Podczas salonu Genewa 2017, Ford prezentuje po raz pierwszy publicznie Forda Fiestę ST nowej generacji, pośród najbardziej fascynującej i kompletnej gamy samochodów Ford Performance, jaką firma kiedykolwiek dysponowała.
foto © Ford

Całkowicie nowy 3-cylindrowy benzynowy silnik 1,5 l EcoBoost o mocy 200 KM gwarantuje nowej generacji Fiesty ST bezprecedensowe połączenie wysokiej dynamiki i niskiego zużycia paliwa.  Samochód opracowany został przez dział Ford Performance z tym samym innowacyjnym zapałem, dzięki któremu powstał supersamochód o ekstremalnie wysokich osiągach Ford GT pokazany w Genewie po raz pierwszy w Europie w limitowanej serii Ford GT ’66 Heritage Edition.

Europejska oferta samochodów Ford o szczególnie wysokich osiągach obejmuje takie modele, jak Focus ST w wersjach benzynowej i Diesel, niezrównany Focus RS, a także legendarny Ford Mustang. Sprzedaż Fordów o wysokich osiągach wzrosła w styczniu o kolejne 14 procent w stosunku do stycznia ubiegłego roku.

„Dostępność dla klientów samochodów o wysokich osiągach, to dla nas bardzo ważna część działalności” - powiedział Jim Farley, prezes i dyrektor zarządzający Ford of Europe.

„Od aktywnej aerodynamiki supersamochodu Ford GT, po wybór trybu jazdy w nowej generacji Fiesty ST, modele Ford Performance opracowane są z wykorzystaniem innowacji, które pozwalają przenieść emocje jazdy naszymi samochodami wyścigowymi na zwykle drogi i zaoferować je klientom Forda.”

Ford Performance działa jako laboratorium innowacji i platforma badawcza przeznaczona do budowania unikalnych samochodów o wysokich osiągach, odpowiednich dla takich pojazdów części i akcesoriów, celem dostarczenia wyjątkowych wrażeń kierowcom. Prace obejmują rozwiązania i technologie z takich dziedzin, jak aerodynamika, lekkie materiały konstrukcyjne, elektronika, układy napędowe o wysokich osiągach i ograniczanie zużycia paliwa, z naciskiem na rozwiązania, które w przyszłości będą mogły trafić do produkcji w jak największej liczbie modeli samochodów Forda.

Fiesta ST nowej generacji
Trzecia generacja Fiesty ST będzie pierwszym modelem Ford Performance napędzanym trzycylindrowym silnikiem, będzie też pierwszym modelem Fiesty ST wyposażonym w wybór trybu jazdy.

Całkowicie nowy 3-cylindrowy benzynowy silnik 1,5 l EcoBoost dysponuje mocą 200 KM i maksymalnym momentem obrotowym 290 Nm, a szacowany czas rozpędzania 0-100 km/h wynosi 6,7 sekundy. Takie parametry osiągnięto dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, wśród których znalazło się nowy wtrysk paliwa do kolektora dolotowego oraz bezpośrednio do cylindrów, precyzyjne dostrojenie systemu turbodoładowania i innowacyjny, nowy system dezaktywacji jednego z cylindrów. W rezultacie uzyskano wysoką moc, szybkie reakcje silnika na zmiany obciążenia, a jednocześnie niską emisję CO2.*

Nowy system wyboru trybu jazdy umożliwi konfigurowanie charakterystyk silnika, układu wspomagania kierownicy oraz układu kontroli stabilności według programów Normal, Sport oraz Track, zapewniając dobór optymalnych ustawień dostarczających kierowcy maksimum wrażeń i przyjemności z jazdy, dodatkowo wzmacnianych przez elektroniczny system doskonalenia dźwięku i aktywny zawór wydechowy, które pozwalają uwypuklić naturalnie sportowy dźwięk trzycylindrowego silnika.

„Nowa generacja Fiesty ST jest wierna filozofii używania najnowszych technologii pozwalających pod każdym kątem wykorzystać maksimum potencjału precyzyjnie działającego podwozia i układu napędowego Ford Performance.” - powiedział Joe Bakaj, wiceprezes Ford of Europe odpowiedzialny za rozwoju produktów. „Z możliwością wyboru trybu jazdy i z zupełnie nowym silnikiem EcoBoost gwarantującym niespotykane połączenie wysokich osiągów i niskiego zużycia paliwa, nowy model będzie dostarczał radości w najbardziej wszechstronny sposób, wzbudzając pasję i zapewniając satysfakcję z jazdy na poziomie, jakiego trudno było oczekiwać we wcześniejszych generacjach Fiesty ST.

Od wejścia na rynek na początku 2018 roku samochód będzie dostępny w trzydrzwiowej i pięciodrzwiowej wersji nadwozia, nowa generacja Fiesty ST będzie też oferowana z większą gamą opcji wykończenia wnętrza i personalizacji samochodu, niż było to kiedykolwiek wcześniej.

Ford GT w wersji drogowej i wyścigowej
Ford GT pokazany na genewskim stoisku, to limitowana wersja Ford GT ’66 Heritage Edition, która powstała dla uczczenia zwycięstwa Forda w wyścigu Le Mans w roku 1966. Samochód dostępny jest w kolorze nadwozia Shadow Black wykończonym na wysoki połysk lub mat, ze srebrnymi pasami biegnącymi wzdłuż nadwozia i wyeksponowanymi elementami z włókien węglowych, z przednią pokrywą w kolorze Frozen White, grafiką na drzwiach i 20-calowymi jednoczęściowymi kutymi z aluminium obręczami kół, wykończonymi złotym satynowym lakierem, z czarnymi nakrętkami mocującymi koła.

Wszystkie supersamochody Ford GT wyposażone są w 10-calowy wyświetlacz cyfrowy najwyższej klasy. Konfigurowany ekran wyświetla tekst i grafikę inspirowaną rozwiązaniami wyścigowymi, a wszystko z myślą o unikaniu rozproszenia uwagi kierowcy. Ekran automatycznie konfiguruje się w zależności od wyboru jednego z pięciu unikalnych trybów jazdy: normalny, mokra nawierzchnia, sport, tor wyścigowy lub V-Max (prędkość maksymalna).

Ford GT otrzymał 3,5-litrowy silnik V6 EcoBoost rozwijający według normy SAE moc 647 KM i uzyskujący moment obrotowy 746 Nm w specyfikacji na rynek USA. Samochód osiąga prędkość maksymalną 347 km/h, co na torze wyścigowym czyni nowego Forda GT najszybszym seryjnie produkowanym Fordem w historii. Ford GT w wersji przeznaczonej na drogi publiczne jest wyposażony w konstrukcję z włókien węglowych i aktywne elementy aerodynamiczne, podobnie jak znajdujący się na stoisku w Genewie wyścigowy samochód Ford Chip Ganassi Racing Ford GT, który w 2016 roku zwyciężył w wyścigu 24 Godziny Le Mans.

Historyczny powrót Forda na tor w Le Mans w zeszłym roku zaowocował zwycięstwem samochodu wyścigowego Ford GT w klasie LM GTE Pro dokładnie 50 lat po pamiętnym podium 1-2-3 w wyścigu z 1966 roku. Na początku bieżącego roku Ford ogłosił, że cztery samochody Ford GT zostaną wystawione w tegorocznej edycji wyścigu 24 Godziny Le Mans, który odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2017 roku.

Ford i Grupa LEGO® połączyły siły, oferując modele wyścigowego Forda GT z 2016 i Forda GT40 z 1966 roku w ramach ekskluzywnej serii LEGO® Speed Champions, obejmującej modele wyjątkowo szybkich, legendarnych samochodów drogowych i wyścigowych.

Wspaniała gama samochodów o wysokich osiągach
Ford sprzedał w ubiegłym roku w Europie 43,800 samochodów o wysokich osiągach, w tym takie modele, jak Ford Mustang, Focus RS, benzynowe i wysokoprężne wersje modelu Focus ST oraz Fiesta ST obecnej generacji. Pokazane w Genewie dwie nowe limitowane wersje Forda Mustanga z unikalną stylistyką i w bogatej specyfikacji dostępne są już dla klientów Forda w Europie.

Ford Mustang Black Shadow Edition oferowany jest z silnikiem 5,0 l V8 o mocy 421 KM, z 6-biegową przekładnią manualną lub z 6-biegową przekładnią automatyczną, w 4 opcjach kolorystycznych nadwozia, to jest Platinum White, Triple Yellow, Race Red i Grabber Blue.

Wśród unikalnych elementów stylistycznych znalazł się czarny emblemat  mustang na wlocie powietrza wersji GT, ekskluzywne czarne obręcze kół z lekkiego stopu z ramionami w kształcie litery “Y”, czarne pasy z efektem wtapiania poprowadzone wzdłuż grzbietów przetłoczeń na masce i na bokach nadwozia pomiędzy dolnymi częściami nadkoli oraz czarne oznaczenia pojemności silnika  „5.0” umieszczone na przednich błotnikach.

Ford Mustang Blue Edition nawiązuje duchem do klasycznych Mustangów malowanych na przyciągające wzrok kolory . Nadwozie oferowane jest w przyciągającym spojrzenia kolorze Grabber Blue, uatrakcyjnionym dodatkowo rozmytymi czarnymi pasami na masce i na dachu oraz czarnymi, 19-calowymi wieloramiennymi obręczami kół wykonanymi z lekkiego stopu. Samochód dostępny jest z silnikiem 5,0 l V8 421 KM lub z bardziej ekonomiczną jednostką 2,3 l EcoBoost o mocy 317 KM. Do wyboru są 6-biegowe przekładnie automatyczne i manualne.

„Ford Mustang prezentuje się efektownie na europejskich drogach, a z nowymi wersjami Mustang Black Shadow Edition i Blue Edition, kierowcy Mustangów będą jeszcze bardziej wyróżniać się na tle otoczenia.” - stwierdził Roelant de Waard, wiceprezes do spraw marketingu, sprzedaży i serwisu,Ford of Europe. „Specjalne edycje Mustangów pozostają ważną częścią historii tego samochodu od ponad 50 lat, a obecnie także klienci w Europie mogą brać udział w dalszym budowaniu bogatej historii edycji specjalnych tego kultowego samochodu.”

Oba modele wyposażone są w system łączności i rozrywki SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym. System umożliwia znalezienie kawiarni, stacji benzynowej, parkingu, a także odnalezienie drogi do stacji kolejowej, lotniska, czy hotelu, poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku i podanie prostej komendy głosowej, na przykład „Chcę kawę,” „Chcę zatankować,”czy „Chcę zaparkować.”

Wysoko ceniony Ford Focus RS z 5-drzwiowym nadwoziem hatchback oferowany jest z silnikiem benzynowym 2,3 l EcoBoost o mocy 350 KM, napędem Ford Performance All Wheel Drive i wyborem trybu jazdy – w tym z pierwszym oferowanym seryjnie w całej branży trybem Drift, który umożliwia kontrolowaną jazdę w poślizgu z wymuszoną nadsterownością.

Ford Focus ST dostępny jest z silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 250 KM lub z silnikiem wysokoprężnym TDCi o mocy 185 KM w pięciodrzwiowym nadwoziu hatchback lub kombi.

Sportowe dziedzictwo Forda
Samochody sportowe i wyścigowe są nieodłączną częścią fordowskiego DNA, a początki wyścigowych tradycji łatwo umiejscowić w czasie, gdy Henry Ford 116 lat temu zwyciężył w wyścigu Sweepstakes Race na swoim samochodzie “999”, pokonując Alexandra Wintona, który w owym czasie był najsłynniejszym kierowcą wyścigowym Ameryki.

Na tegorocznym Salonie Samochodowym Genewa 2017 Ford przypomina ponad pięć ostatnich dekad swoich sukcesów w sportach motorowych i konstrukcji samochodów sportowych, korzystając z samochodów ze zbiorów Ford Heritage Collection. W ten sposób na stoisku Forda znalazły się następujące rarytasy:

• Replika wyścigowego Forda GT40 Mk2 z 1966 roku, z silnikiem 7,0 l V8, na którym Bruce McLaren i Chris Amon wygrali wyścig 24 Godziny Le Mans w 1966 roku

• Replika Forda Escorta Mk1 z 1970 roku, który przyniósł firmie zwycięstwo w słynnym rajdzie Londyn – Meksyk. Odbudowany samochód wyposażono w silnik Ford Cosworth serii BDA o pojemności 1,8 l i o mocy około 200 KM, i wystawiono w powtórce rajdu zorganizowanej z okazji jego 25 rocznicy. Samochód z oryginalną załogą w składzie Hannu Mikkola za kierownicą i Gunnar Palm na fotelu pilota ponownie zwyciężyła w tej imprezie.

• Ford Escort RS Cosworth z 1992 roku będący homologowaną, “cywilną” wersją rajdowego Forda Escorta WRC grupy A, wyposażony w benzynowy turbodoładowany silnik 2,0 l o mocy 230 KM i napęd na wszystkie koła.

W tym roku Ford obchodzi także 50 rocznicę narodzin wyścigowego silnika Ford Cosworth DFV (double-four-valve) V8, który w Formule 1 przez 15 lat aż 155 razy napędzał samochody zwyciężające w wyścigach, a 12 razy był źródłem napędu samochodów, na których kierowcy zdobywali tytuły mistrzów świata. Ten sam silnik dwukrotnie napędzał samochody wygrywające wyścig 24 Godziny Le Mans 24, w tym samochód Mirage GR8 z 1975 roku, który również można zobaczyć w tym roku w Genewie.

Lekki, zwarty i mocny, całkowicie aluminiowy silnik o pojemności 3,0 l zaprojektowany jako część struktury nośnej samochodu wyścigowego, wyposażono w 4 zawory na cylinder i w 2 wałki rozrządu na każdą z dwóch grup cylindrów.

Duch innowacyjności, dzięki któremu powstał silnik Ford Cosworth DFV, po 50 latach żyje i ma się świetnie w silnikach EcoBoost – od całkowicie nowego 3-cylindrowego silnika 1,5 l EcoBoost, po podwójnie doładowany silnik V6 3,5 l EcoBoost napędzający wyścigowego Forda GT, zwycięzcę z Le Mans z 2016 roku.

„Sporty samochodowe zawsze były motorem innowacji w Fordzie.” - przypomina Dave Pericak, dyrektor Ford Performance. „Dzisiaj światowy zespół Ford Performance odpowiedzialny jest za opracowanie takich samochodów, jak wyścigowy Ford GT, czy Fiesta ST najnowszej generacji.”

„Pracując jako jeden zespół Ford Performance możemy lepiej wypełnić nasze podstawowe zadanie, a jest nim dostarczenie maksimum radości z jazdy samochodem, by następnie „demokratyzować” zaawansowane funkcje zwiększające osiągi samochodu, czyniąc je dostępnymi dla wszystkich klientów.

# # #

* Dla opisanego modelu potwierdzone dane dotyczące zużycie paliwa / zużycia energii i emisji CO2 nie są jeszcze dostępne. Deklarowane zużycie paliwa / zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 692/2008, w aktualnym brzmieniu. Zużycie paliwa i emisja CO2 są określone są dla wariantu pojazdu, a nie dla pojedynczego samochodu. Zastosowano standardową procedurę testową umożliwiającą porównanie różnych typów pojazdów i pojazdów różnych producentów. Oprócz parametrów samego pojazdu, na zużycie paliwa / energii przez samochód, poziom emisji CO2 i zasięg napędu elektrycznego, wpływ ma również zachowanie kierowcy, jak i inne czynniki pozatechniczne. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za globalne ocieplenie.Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda
» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Ford Fiesta ST 2017:
w lewo
Ford Fiesta ST 2017
© Ford
Ford Fiesta ST 2017
© Ford
Ford Fiesta ST 2017
© Ford
Ford Fiesta ST 2017
© Ford
Ford Fiesta ST 2017
© Ford
Ford Fiesta ST 2017
© Ford
Ford Fiesta ST 2017
© Ford
w prawo
 Inne artykuły
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda 2023-07-20
  Forda puma serwis Ubezpieczenie Autocasco to nieodłączna część pakietu dealerskiego w programie Ford Ubezpieczenia, która jest coraz częściej wybierana przez polskich kierowców. Odpowiednio dobrana polisa to bezpieczeństwo i pewność, że w razie niefortunnego zdarze... więcej »

» Jak przewozić psa w samochodzie? Akcesoria Forda pomogą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pupilom 2023-07-11
  Czas wakacji wiąże się z planowaniem krótszych i dłuższych podróży. Wiele osób decyduje się na rodzinny wyjazd ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jak bezpiecznie przewozić zwierzę autem i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?... więcej »

» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance 2023-06-28
  Dla firmy znanej kiedyś jako quattro GmbH te cztery litery oznaczały jeszcze bardziej usportowione wersje i tak już bardzo wydajnych modeli RS 6 i RS 7. Były one zgodne z filozofią podnoszenia techniki samochodowej na jeszcze wyższy poziom, tj. uzyskania... więcej »

» Ford prezentuje w Spa nowego Mustanga GT4, realizując zapowiedź dostarczenia wyczynowego Mustanga miłośnikom sportów motorowych na całym świecie 2023-06-28
  Legendarny Ford Mustang podnosi swój prestiż w sportowym świecie dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 w wyścigu CrowdStrike 24 Hours of Spa na słynnym torze Spa-Francorchamps we wschodniej Belgii. ... więcej »

» Poszerza się gama Mustangów wyścigowych ? Ford zaprezentuje nowego Mustanga GT4 w Spa w Belgii 2023-06-23
  Niedługo po prezentacji Mustanga GT3 na torze Le Mans, która miała miejsce w piątek 9 czerwca, Ford poinformował, że premiera nowego Mustanga GT4 odbędzie się w środę 28 czerwca 2023 r. o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego na kultowym torze ... więcej »

» Volkswagen ID. Buzz we flocie Hilti Poland - wizytówka firmy i dowód zrównoważonego rozwoju 2023-06-21
  pełni elektryczny, zeroemisyjny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze ? ID. Buzz, świetnie sprawdza się w roli samochodu firmowego. Może być nie tylko towarzyszem codziennych operacji w przedsiębiorstwie ? samochodem serwisowym, pojazdem do realiza... więcej »

» Moc i aerodynymika wyniosą elektrycznego Forda SuperVana 4.2 pod chmury podczas 101. edycji wyścigu na Pikes Peak 2023-06-21
  Ford Performance przygotowuje się do 101. edycji wyścigu Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, współorganizowanego przez Gran Turismo, stawiając na starcie elektrycznego, udoskonalonego Forda SuperVana 4.2. Wyczekiwane w sportowym świecie wydarz... więcej »

» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać 2023-06-15
  Obsługa samochodów z telefonu nie jest już niczym nowym, a we współczesnych pojazdach jest właściwie koniecznością. Mustang Mach-E nie jest wyjątkiem, a Ford zadbał o rozbudowaną listę możliwości. Model od rynkowej premiery zachwyca możliwości... więcej »

» Nowy Volkswagen Tiguan z nowymi technologiami topowej klasy i dużym zasięgiem w trybie elektrycznym 2023-06-15
  Przy okazji zakończenia testów marka Volkswagen zdradza nieco szczegółów na temat kolejnej generacji swojego obecnie najlepiej sprzedającego się modelu: Tiguan nr 3 będzie dostępny z nowo opracowanym systemem aktywnej kontroli zawieszenia i innymi fun... więcej »

» Volkswagen T1 Raupenfuchs i Volkswagen T2 Elektro - dwa unikalne samochody na VW Bus Festival 2023 2023-06-15
  VW Bus Festival 2023, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca w Hanowerze, to nie tylko największe międzynarodowe spotkanie miłośników mikrobusów Volkswagena, ale również największa w historii marki Volkswagen Samochody Dostawcze ekspozycja... więcej »

» Ford Performance przygotowuje niezwykłego wyczynowego ?twardziela? Rangera Raptora T1+ do startu w Rajdzie Dakar 2023-06-14
  Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie. Od Le Mans po Monako, od Daytona po Bathurst, od pustyni Finke po Ensenadę w Meksyku. Musi jedna... więcej »

» Historia ikonicznych modeli: wyjątkowa wystawa klasycznych mikrobusów Volkswagena podczas VW Bus Festival 2023 2023-06-14
  Międzynarodowy VW Bus Festiwal 2023, przez trzy dni (od 23 do 25 czerwca) będzie najjaśniejszą gwiazdą wszechświata mikrobusów marki Volkswagen. Festiwal, w którym weźmie udział 6000 pojazdów, w tym prężna reprezentacja samochodów z Polski, jest ... więcej »

» Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023. Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla nowej generacji pick-upa Forda 2023-06-01
  Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli. ... więcej »

» ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie 2023-06-01
  Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie ? Volkswagen Home. ID.7 to jede... więcej »

» CUPRA inspiruje się przyszłością. Jak projektowane są samochody hiszpańskiej marki? 2023-06-01
  Od premiery najnowszego modelu elektrycznego hiszpańskiej marki - Tavascana - minął dopiero miesiąc, a design samochodu już cieszy się uznaniem w branży oraz pozytywnym odbiorem motoryzacyjnych entuzjastów. Pierwszy elektryczny SUV marki został doceni... więcej »

» Ford Ranger Raptor samochodem technicznym największej imprezy rowerowej w Polsce 2023-05-31
  Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowych sportów ektremalnych i goszcząca zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach. W organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia p... więcej »

» Przygoda w kamperze! Co warto wiedzieć? 2023-05-31
  Rozpoczynający się sezon na wyprawy kamperem stawia przed wieloma miłośnikami tego typu turystyki zasadnicze pytanie: czy podczas moich wypraw chcę za każdym razem nocować na zagospodarowanym kempingu, czy zaszaleć i spędzać noce ?na dziko?, na łoni... więcej »

» Samochody elektryczne w Warszawie: darmowy postój w strefie płatnego parkowania atrakcyjny dla kierowców ?elektryków? 2023-05-30
  Dane ze Strefy Płatnego Parkowania na warszawskim Mokotowie i w Śródmieściu pokazują, przy których ulicach parkuje najwięcej aut z zielonymi tablicami i jaką część wszystkich samochodów stanowią. W ciągu roboczego tygodnia jest ich nawet 5-7 proc... więcej »

» Sportowe i eleganckie - nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt 2023-05-30
  Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się t... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234
Wyświetlane: 0 - 20 z 24669 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |