FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford na targach Mobile World Congress 2015
  Dodano: 2015-03-02
Wyświetlono: 1635 razy
Ford na targach Mobile World Congress 2015
Firma Ford Motor Company rozszerza swój globalny plan Ford Smart Mobility o nowy eksperyment mający na celu ustalenie, czy elektryczne rowery mogą współpracować z samochodami osobowymi i środkami transportu publicznego, aby zaoferować szybszy i łatwiejszy sposób na codzienne pokonywanie drogi do pracy oraz pomóc firmom działającym w centrach miast.
foto © Ford

Szczegóły eksperymentu o nazwie Handle on Mobility zostały ujawnione dziś podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. To najnowszy projekt z zakresu mobilności, który Ford ogłosił w tym roku na całym świecie w ramach planu Ford Smart Mobility, mającego na celu zmianę sposobu funkcjonowania nowoczesnego świata za sprawą innowacji z zakresu łączności, mobilności, samochodów autonomicznych, satysfakcji klientów oraz przetwarzania dużych zbiorów danych.

 

Eksperymenty prowadzone przez Forda pomogą przetestować zagadnienia związane z transportem, aby zaoferować klientom wyższą jakość obsługi, bardziej wszechstronne i przyjazne użytkownikowi modele oraz nowy rodzaj współpracy społecznej, który przyniesie korzyści wszystkim klientom.

 

„Zmiana sposobu, w jaki myślimy, współpracujemy i zachowujemy się będzie podstawą do zapewnienia swobody przemieszczania się społeczeństwa i gospodarki,” powiedziała Barb Samardzich, dyrektor zarządzająca, Ford of Europe. „Plan Ford Smart Mobility potwierdza nasze dążenie do wprowadzania innowacji i skupia się głównie na opracowaniu inteligentnych systemów transportu, które przejmą na siebie obowiązki związane z planowaniem podróży i podniosą jakość życia ludzi w dużych miastach.”

 

Gęsty ruch uliczny oraz wydłużający się czas dojazdu do pracy to jedne z wielu problemów, które mają znaczący wpływ na sytuację ekonomiczną i społeczną w metropoliach. Zdaniem Komisji Europejskiej, zatory uliczne w krajach Unii Europejskiej kosztują około 100 miliardów euro rocznie*. Z badania przeprowadzonego przez brytyjskie biuro zajmujące się zbieraniem informacji statystycznych na poziomie narodowym Office of National Statistics wynika, że każda dodatkowa minuta przeznaczona na dojazd do pracy wzmaga niepokój i negatywnie wpływa na poczucie zadowolenia i komfortu wśród podróżujących.**

 

Handle on Mobility.

Eksperyment Handle on Mobility rozszerza zakres rozwiązań z dziedziny transportu w celu stworzenia modelu skomunikowanej podróży, która jest bardziej wydajna, bezpieczna, zdrowsza i mniej stresująca.

 

W pierwszej fazie eksperymentu, Ford poprosił swoich pracowników z całego świata o stworzenie projektów rowerów elektrycznych. Prototypy MoDe:Me i MoDe:Pro zaprezentowane podczas targów Mobile World Congress to jedne z najlepszych prac z ponad 100 złożonych propozycji.

 

Oba rowery elektryczne zostały wyposażone w 200-watowy silnik oraz akumulator o pojemności 9 amperogodzin, który wspiera napęd na pedały do prędkości 25 km/h. Prototypowe rowery oferują rozwiązania inspirowane branżą motoryzacyjną, jak na przykład skierowany do tyłu czujnik ultradźwiękowy. Czujnik tworzy podstawę systemu ostrzegania, który ostrzega rowerzystę w momencie, gdy wyprzedza go inny pojazd poprzez wprawianie kierownicy
w wibracje. System ostrzega również innych użytkowników drogi o obecności roweru elektrycznego poprzez włączenie świateł na kierownicy.

 

Rowery, które można z łatwością przewieźć na pokładzie modeli Forda, spełniają potrzeby różnych użytkowników:

 

·           Rower elektryczny MoDe:Me – zbudowany przy współpracy firmy Dahon – jest przeznaczony dla osób dojeżdżających do pracy w mieście, umożliwiając im łatwy przejazd przez zatłoczone ulice. Rower posiada system łatwego składania, dzięki czemu użytkownik może zaparkować swoje auto na przedmieściach, zabrać ze sobą rower na pokład komunikacji miejskiej i dojechać do centrum, a następnie dojechać rowerem do miejsca docelowego.

 

·           Rower elektryczny MoDe:Pro– zbudowany przez zespół Forda – jest przeznaczony do wykorzystania w celach komercyjnych przez kurierów oraz firmy świadczące klientom usługi związane z dostawą towarów. Rower mieści się w samochodach użytkowych, takich jak Ford Transit Connect, które mogą pełnić rolę samochodu wsparcia i mogą zostać połączone z więcej, niż jednym rowerem elektrycznym.

 

Prototypy MoDe:Me i MoDe:Pro współpracują z prototypową aplikacją o nazwie MoDe:Link, która jest kompatybilna z iPhonem 6. Informacje dostarczane przez aplikację w czasie rzeczywistym oferują:

 

·         Nawigację: Wibracje uchwytów kierownicy sygnalizują rowerzyście moment, w którym musi skręcić. Kierunkowskazy włączają się automatycznie ze względów bezpieczeństwa. Aplikacja identyfikuje trasy rowerowe, niebezpieczeństwa i ostrzeżenia, a także wykrywa
i komunikuje się z innymi pojazdami.

 

·         Nawigację multimodalną i inteligentne planowanie trasy: Zintegrowanie funkcji planowania trasy z siecią transportu osobistego i publicznego, co umożliwi filtrowanie wyników według kosztów, czasu i liczby kilometrów przejechanych na rowerze. Mapy zawierają informacje
o pogodzie, cenach parkingów i lokalizacji stacji ładowania.

 

·         Szybkość i komfort: Wsparcie napędu na pedały silnikiem elektrycznym może zostać dostosowane do zakresu tętna rowerzysty; tryb No Sweat ogranicza konieczność pedałowania, dzięki czemu użytkownik dojeżdża do celu zrelaksowany.

 

·         Kompatybilność z systemem SYNC: W momencie, gdy rower elektryczny znajduje się wewnątrz samochodu i jest ładowany, opracowany przez Forda system SYNC wyświetla aplikację na ekranie pokładowym.

 

Po wprowadzeniu przez użytkownika punktu docelowego, aplikacja MoDe:Link wyświetla możliwe trasy, a następnie prowadzi do celu, podając na bieżąco informacje o kolejnych etapach podróży. Może to oznaczać konieczność dojechania do stacji kolejowej, umieszczenia roweru w pociągu, a po dojechaniu do odpowiedniej stacji wykorzystanie roweru do dotarcia do celu. Aplikacja potrafi też zmodyfikować zaplanowaną trasę w razie nieprzewidzianych wydarzeń. Na przykład w momencie odwołania usługi przewozu kolejowego, aplikacja zasugeruje skorzystanie z samochodu.

 

„Istnieje wiele sposobów na poruszanie się po mieście, jednak chodzi o to, aby je wszystkie ze sobą połączyć,” powiedział Ken Washington, wiceprezes, Ford Research and Advanced Engineering. „Możliwość swobodnego wykorzystywania samochodów, autobusów, pociągów i rowerów elektrycznych oraz reagowania na zmieniającą się sytuację drogową zapewni osobom dojeżdżającym do pracy oraz firmom świadczącym usługi w mieście nową jakość przemieszczania się.”

 

Eksperyment Info Cycle.

Podczas targów Mobile World Congress Ford prezentuje po raz pierwszy w Europie eksperyment Info Cycle. Jest to inicjatywa badawcza typu open-source, mająca na celu zebranie informacji na temat wykorzystywania rowerów w różnych częściach miasta. Projekt pomoże lepiej poznać warunki, w jakich eksploatowane są rowery i podniesie bezpieczeństwo rowerzystów, jak również przyczyni się do opracowania systemów oferujących dokładniejsze mapy i możliwość inteligentnego planowania tras. W tym celu specjalne czujniki umieszczone na ramie roweru będą gromadziły dane dotyczące prędkości obrotowej kół, przyspieszenia, pogody oraz wysokości.

 

Globalne eksperymenty z zakresu mobilności.

Podczas targów Consumer Electronic Show, które odbyły się w styczniu 2015 roku, Ford poinformował o rozpoczęciu na całym świecie 25 eksperymentów z dziedziny mobilności, z których każdy został skonstruowany tak, aby przewidzieć przyszłe potrzeby i wymagania klientów dotyczące transportu. Obecnie eksperymenty są prowadzone w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Poniżej pełna lista eksperymentów:

 

·           Big Data Drive: Dearborn, Michigan

·           Fleet Insights: Stany Zjednoczone

·           Data Driven Insurance: Londyn

·           Remote Repositioning: Atlanta

·           City Driving On-Demand: Londyn

·           Dynamic Social Shuttle: Nowy Jork, Londyn

·           Car Swap: Dearborn, Michigan

·           Ford Carsharing: Niemcy

·           Share-Car: Bangalore, Indie

·           Rapid Recharge & Share: Dearborn, Michigan

·           Data Driven Healthcare: Gambia, Afryka Zachodnia

·           Parking Spotter: Atlanta

·           Info Cycle: Palo Alto, Kalifornia

·           Painless Parking: Londyn

 

Kolejne globalne eksperymenty obejmują serię Innovate Mobility Challenge Series. Ford zaprosił innowatorów i deweloperów z całego świata do zaproponowania konkretnych rozwiązań problemów z zakresu mobilności w Anglii, Portugalii, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Afryce, Indiach, Chinach i Australii. Zadania polegały na stworzeniu rozwiązań umożliwiających kierowcom odnajdywanie parkingów w mieście, łatwiejsze odnajdywanie drogi w zatłoczonych miastach oraz wykorzystywanie nawigacji i innych narzędzi, aby pomóc użytkownikom w uzyskaniu dostępu do opieki medycznej w odległych miejscach.

 

W ubiegłym miesiącu, podczas międzynarodowego sympozjum International CAR Symposium w Bochum w Niemczech, prezes i dyrektor zarządzający Ford Motor Company,  Mark Fields ogłosił również, iż Ford weźmie udział w następujących inicjatywach:

 

·         Personal Mobility Innovation Experience: Najnowszy projekt ma na celu identyfikację elementów, technologii, usług i rozwiązań, które pozwolą Fordowi spełnić zróżnicowane wymagania i oczekiwania klientów z zakresu osobistej mobilności, a także stawić czoła wyzwaniom społecznym, takim jak zagęszczenie ruchu czy ochrona środowiska. Partnerstwo naukowo-badawcze pomiędzy Fordem i Europejskim Centrum Badań
i Innowacji w niemieckim Akwizgranie oraz Instytutem Innowacji i Technologii przy Uniwersytecie RWTH Akwizgranie przeanalizuje przykładowe firmy Apple i Amazon, które z dostarczycieli pojedynczych produktów i usług stały się nośnikiem całego ekosystemu platform i usług hardware’owych i software’owych. Projekt ma na celu identyfikację sposobu, w jaki takie podejście może przyczynić się do spotęgowania wrażeń wynikających z użytkowania samochodu, a także stworzenie nowego podejścia do kwestii współdzielenia pojazdów i personalizacji rozwiązań mobilnych oraz tworzenia innowacyjnych usług i nowych możliwości biznesowych.

 

·         UK Autodrive: Ford wspiera również inicjatywę badającą możliwość zintegrowania samochodów autonomicznych i skomunikowanych w życiu codziennym. Firma dostarczy również dwa prototypy aut z systemem komunikacji pomiędzy pojazdami (V2V), które pomogą przetestować innowacyjny system transportu publicznego.

 

„W Fordzie wprowadzamy innowacje we wszystkich naszych działaniach biznesowych i jesteśmy otwarci na oferowanie inteligentnych rozwiązań usprawniających mobilność na świecie,” powiedziała Samardzich. „Nasze zaangażowanie wykracza daleko poza kwestię pojazdów i obejmuje inwestycje w szereg projektów i eksperymentów z zakresu mobilności. Realizowane projekty badawcze pozwalają nam sprawdzać działanie wielu różnych systemów
i opracowywać bardziej inteligentne i skomunikowane rozwiązania mobilne.”

 

* “Clean Transport, Urban Transport,” ze strony Komisji Europejskiej dotyczącej mobilności w mieście i transportu: http://ec.europa.eu/transport/themes/urban/urban_mobility/index_en.htm

** “Does Commuting Affect Well-being?” Office of National Statistics: http://www.ons.gov.uk/ons/rel/wellbeing/measuring-national-well-being/commuting-and-personal-well-being--2014/sty-commuting-and-well-being.htmlŹródło: Ford, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda
» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać
 Inne artykuły
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda 2023-07-20
  Forda puma serwis Ubezpieczenie Autocasco to nieodłączna część pakietu dealerskiego w programie Ford Ubezpieczenia, która jest coraz częściej wybierana przez polskich kierowców. Odpowiednio dobrana polisa to bezpieczeństwo i pewność, że w razie niefortunnego zdarze... więcej »

» Jak przewozić psa w samochodzie? Akcesoria Forda pomogą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pupilom 2023-07-11
  Czas wakacji wiąże się z planowaniem krótszych i dłuższych podróży. Wiele osób decyduje się na rodzinny wyjazd ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jak bezpiecznie przewozić zwierzę autem i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?... więcej »

» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance 2023-06-28
  Dla firmy znanej kiedyś jako quattro GmbH te cztery litery oznaczały jeszcze bardziej usportowione wersje i tak już bardzo wydajnych modeli RS 6 i RS 7. Były one zgodne z filozofią podnoszenia techniki samochodowej na jeszcze wyższy poziom, tj. uzyskania... więcej »

» Ford prezentuje w Spa nowego Mustanga GT4, realizując zapowiedź dostarczenia wyczynowego Mustanga miłośnikom sportów motorowych na całym świecie 2023-06-28
  Legendarny Ford Mustang podnosi swój prestiż w sportowym świecie dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 w wyścigu CrowdStrike 24 Hours of Spa na słynnym torze Spa-Francorchamps we wschodniej Belgii. ... więcej »

» Poszerza się gama Mustangów wyścigowych ? Ford zaprezentuje nowego Mustanga GT4 w Spa w Belgii 2023-06-23
  Niedługo po prezentacji Mustanga GT3 na torze Le Mans, która miała miejsce w piątek 9 czerwca, Ford poinformował, że premiera nowego Mustanga GT4 odbędzie się w środę 28 czerwca 2023 r. o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego na kultowym torze ... więcej »

» Volkswagen ID. Buzz we flocie Hilti Poland - wizytówka firmy i dowód zrównoważonego rozwoju 2023-06-21
  pełni elektryczny, zeroemisyjny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze ? ID. Buzz, świetnie sprawdza się w roli samochodu firmowego. Może być nie tylko towarzyszem codziennych operacji w przedsiębiorstwie ? samochodem serwisowym, pojazdem do realiza... więcej »

» Moc i aerodynymika wyniosą elektrycznego Forda SuperVana 4.2 pod chmury podczas 101. edycji wyścigu na Pikes Peak 2023-06-21
  Ford Performance przygotowuje się do 101. edycji wyścigu Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, współorganizowanego przez Gran Turismo, stawiając na starcie elektrycznego, udoskonalonego Forda SuperVana 4.2. Wyczekiwane w sportowym świecie wydarz... więcej »

» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać 2023-06-15
  Obsługa samochodów z telefonu nie jest już niczym nowym, a we współczesnych pojazdach jest właściwie koniecznością. Mustang Mach-E nie jest wyjątkiem, a Ford zadbał o rozbudowaną listę możliwości. Model od rynkowej premiery zachwyca możliwości... więcej »

» Nowy Volkswagen Tiguan z nowymi technologiami topowej klasy i dużym zasięgiem w trybie elektrycznym 2023-06-15
  Przy okazji zakończenia testów marka Volkswagen zdradza nieco szczegółów na temat kolejnej generacji swojego obecnie najlepiej sprzedającego się modelu: Tiguan nr 3 będzie dostępny z nowo opracowanym systemem aktywnej kontroli zawieszenia i innymi fun... więcej »

» Volkswagen T1 Raupenfuchs i Volkswagen T2 Elektro - dwa unikalne samochody na VW Bus Festival 2023 2023-06-15
  VW Bus Festival 2023, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca w Hanowerze, to nie tylko największe międzynarodowe spotkanie miłośników mikrobusów Volkswagena, ale również największa w historii marki Volkswagen Samochody Dostawcze ekspozycja... więcej »

» Ford Performance przygotowuje niezwykłego wyczynowego ?twardziela? Rangera Raptora T1+ do startu w Rajdzie Dakar 2023-06-14
  Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie. Od Le Mans po Monako, od Daytona po Bathurst, od pustyni Finke po Ensenadę w Meksyku. Musi jedna... więcej »

» Historia ikonicznych modeli: wyjątkowa wystawa klasycznych mikrobusów Volkswagena podczas VW Bus Festival 2023 2023-06-14
  Międzynarodowy VW Bus Festiwal 2023, przez trzy dni (od 23 do 25 czerwca) będzie najjaśniejszą gwiazdą wszechświata mikrobusów marki Volkswagen. Festiwal, w którym weźmie udział 6000 pojazdów, w tym prężna reprezentacja samochodów z Polski, jest ... więcej »

» Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023. Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla nowej generacji pick-upa Forda 2023-06-01
  Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli. ... więcej »

» ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie 2023-06-01
  Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie ? Volkswagen Home. ID.7 to jede... więcej »

» CUPRA inspiruje się przyszłością. Jak projektowane są samochody hiszpańskiej marki? 2023-06-01
  Od premiery najnowszego modelu elektrycznego hiszpańskiej marki - Tavascana - minął dopiero miesiąc, a design samochodu już cieszy się uznaniem w branży oraz pozytywnym odbiorem motoryzacyjnych entuzjastów. Pierwszy elektryczny SUV marki został doceni... więcej »

» Ford Ranger Raptor samochodem technicznym największej imprezy rowerowej w Polsce 2023-05-31
  Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowych sportów ektremalnych i goszcząca zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach. W organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia p... więcej »

» Przygoda w kamperze! Co warto wiedzieć? 2023-05-31
  Rozpoczynający się sezon na wyprawy kamperem stawia przed wieloma miłośnikami tego typu turystyki zasadnicze pytanie: czy podczas moich wypraw chcę za każdym razem nocować na zagospodarowanym kempingu, czy zaszaleć i spędzać noce ?na dziko?, na łoni... więcej »

» Samochody elektryczne w Warszawie: darmowy postój w strefie płatnego parkowania atrakcyjny dla kierowców ?elektryków? 2023-05-30
  Dane ze Strefy Płatnego Parkowania na warszawskim Mokotowie i w Śródmieściu pokazują, przy których ulicach parkuje najwięcej aut z zielonymi tablicami i jaką część wszystkich samochodów stanowią. W ciągu roboczego tygodnia jest ich nawet 5-7 proc... więcej »

» Sportowe i eleganckie - nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt 2023-05-30
  Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się t... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234
Wyświetlane: 0 - 20 z 24669 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |