FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Gigafabryka w Walencji: PowerCo daje zielone światło do rozpoczęcia budowy drugiej fabryki ogniw
  Dodano: 2023-03-20
Wyświetlono: 424 razy
Spółka PowerCo robi kolejny krok w rozwoju globalnej działalności w obszarze akumulatorów. W obecności króla Filipa VI, prezydenta Hiszpanii Pedro Sancheza oraz Ximo Puiga, prezydenta Walencji firma dała zielone światło do rozpoczęcia budowy swojej drugiej fabryki ogniw, w okolicy Walencji. Nowa gigafabryka rozpocznie produkcję zunifikowanych ogniw w 2026 roku i zatrudni ponad 3 tys. osób, a kolejne 30 000 miejsc pracy powstanie u dostawców i partnerów w Hiszpanii. Grupa Volkswagen uczyniła z technologii akumulatorów kluczowy element swojej strategii NEW AUTO i utworzyła PowerCo, oddzielną spółkę, zajmującą się kompleksowo ich produkcją. Od lipca 2022 roku, kiedy spółka PowerCo rozpoczęła działalność wybrano trzy lokalizacje dla fabryk ogniw: w Salzgitter, Walencji i St. Thomas w Kanadzie, z których dwie pierwsze są już w budowie.

„Fabryka, która tu powstanie, jest przykładem zaangażowania rządu hiszpańskiego w innowacje w przemyśle i zrównoważoną mobilność. To również wyraz innowacyjności i spójności terytorialnej, a wszystko odbędzie się na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego” – powiedział prezydent Hiszpanii Pedro Sanchez.
 
„Z PowerCo podkręcamy tempo. Dopiero co położyliśmy kamień węgielny pod drugą gigafabrykę PowerCo w Walencji, a już robimy kolejny krok, ogłaszając budowę kolejnej – w St. Thomas w Kanadzie. Naszym celem jest uczynienie z PowerCo globalnego gracza w branży akumulatorów i utorowanie drogi do mobilności przyszłości dzięki ich zrównoważonej produkcji. Gigafabryka w Walencji jest kamieniem milowym na naszej drodze” – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen odpowiedzialny za technologię oraz przewodniczący rady nadzorczej PowerCo.
 
„Podobnie jak Grupa Volkswagen, PowerCo chce prowadzić działalność w sposób odpowiedzialny. Oznacza to dobre warunki pracy, dbałość o środowisko i racjonalne korzystanie z ograniczonych zasobów. Chcemy być dobrym sąsiadem dla mieszkańców regionu i wnieść znaczący wkład w jego rozwój gospodarczy. Nie tylko stworzymy ponad 3000 miejsc pracy, lecz także zamierzamy współpracować z władzami regionu w celu zainicjowania różnych projektów, np. związanych z edukacją” – powiedział Frank Blome, prezes zarządu PowerCo.
 

Gigafabryka w Walencji: potencjał w wysokości 60 GWh

Roczne moce produkcyjne nowego zakładu wyniosą początkowo 40 GWh, ale w przyszłości możliwe jest ich zwiększenie do 60 GWh. Fabryka ogniw powstaje na obszarze około 130 hektarów w Sagunto, w bezpośrednim sąsiedztwie Walencji. Wraz z planowanymi inwestycjami dostawców, które będą powstawać po sąsiedzku, równolegle do PowerCo, łączna powierzchnia sięgnie nawet 200 hektarów. Ważnymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji o budowie w Walencji była dostępność niedrogiej, odnawialnej energii elektrycznej, regionalne zaplecze naukowe, a także dobra infrastruktura transportowa i bliskość hiszpańskich zakładów produkcyjnych Grupy. Gigafabryka w Walencji będzie dostarczać zunifikowane ogniwa między innymi do fabryk samochodów w Martorell i Pampelunie.
 
„Mission Valencia to sojusz zawarty między PowerCo, naszą prowincją oraz rządem Hiszpanii i Unią Europejską, którego celem jest zrównoważona mobilność. Patrzymy z optymizmem w przyszłość, jesteśmy przekonani, że współpracując możemy osiągnąć bardzo wiele” – powiedział prezydent Walencji, Ximo Puig i podziękował Grupie Volkswagen, marce SEAT i społeczności Walencji za ich zaangażowanie w Sagunto.
 
Celem PowerCo w Walencji jest produkcja zrównoważonych ogniw. Fabryka będzie zasilana wyłącznie odnawialną energią elektryczną, pochodzącą z farm słonecznych i wiatrowych, m.in. z elektrowni słonecznej o powierzchni 250 ha, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie. W nowej gigafabryce będzie wdrożony zamknięty obieg surowców.
 

10 mld euro inwestycji na rzecz elektryfikacji Hiszpanii

Gigafabryka w Walencji jest głównym elementem programu inwestycyjnego o wartości 10 mld euro pod nazwą „Future: Fast Forward”, który Grupa Volkswagen ogłosiła w ubiegłym roku wraz z PowerCo, marką SEAT oraz 49 partnerami. W ramach tego planu Volkswagen przekształci swoje fabryki samochodów w Martorell i Pampelunie na produkcję samochodów elektrycznych w ramach programu PERTE. PowerCo zajmuje się akumulatorami dla Grupy Volkswagen w całym łańcuchu wartości – od dostaw surowców, przez badania i rozwój po budowę i eksploatację gigafabryk. Do 2030 roku PowerCo i partnerzy mają generować roczny przychód w wysokości ponad 20 mld euro.


Źródło: Volkswagen, Mototarget

 Pisaliśmy również
» Volkswageny ID.4 i ID.5 podczas EV Experience na Torze Modlin
» Nowe technologie, jeszcze większy komfort: Volkswagen prezentuje nowego Touarega
 Inne artykuły
» Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023. Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla nowej generacji pick-upa Forda 2023-06-01
  Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli. ... więcej »

» ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie 2023-06-01
  Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie ? Volkswagen Home. ID.7 to jede... więcej »

» CUPRA inspiruje się przyszłością. Jak projektowane są samochody hiszpańskiej marki? 2023-06-01
  Od premiery najnowszego modelu elektrycznego hiszpańskiej marki - Tavascana - minął dopiero miesiąc, a design samochodu już cieszy się uznaniem w branży oraz pozytywnym odbiorem motoryzacyjnych entuzjastów. Pierwszy elektryczny SUV marki został doceni... więcej »

» Ford Ranger Raptor samochodem technicznym największej imprezy rowerowej w Polsce 2023-05-31
  Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowych sportów ektremalnych i goszcząca zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach. W organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia p... więcej »

» Przygoda w kamperze! Co warto wiedzieć? 2023-05-31
  Rozpoczynający się sezon na wyprawy kamperem stawia przed wieloma miłośnikami tego typu turystyki zasadnicze pytanie: czy podczas moich wypraw chcę za każdym razem nocować na zagospodarowanym kempingu, czy zaszaleć i spędzać noce ?na dziko?, na łoni... więcej »

» Samochody elektryczne w Warszawie: darmowy postój w strefie płatnego parkowania atrakcyjny dla kierowców ?elektryków? 2023-05-30
  Dane ze Strefy Płatnego Parkowania na warszawskim Mokotowie i w Śródmieściu pokazują, przy których ulicach parkuje najwięcej aut z zielonymi tablicami i jaką część wszystkich samochodów stanowią. W ciągu roboczego tygodnia jest ich nawet 5-7 proc... więcej »

» Sportowe i eleganckie - nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt 2023-05-30
  Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się t... więcej »

» Czysta woda dla Tajlandii: Fundacja Środowiskowa Audi, Fundacja Ferry?ego Porsche i firma everwave współpracują przy oczyszczaniu rzek w Bangkoku 2023-05-29
  Razem dla czystej wody: Fundacja Środowiskowa Audi i Fundacja Ferry?ego Porsche, we współpracy z zielonym start-upem everwave, pomagają oczyścić rzeki i wody w Tajlandii. Centralnym punktem tego projektu jest stolica tego kraju Bangkok, z której każdeg... więcej »

» Volkswagen ID.3 w gronie najlepiej ocenianych aut elektrycznych w konkursie EV Drivers? Choice 2023-05-29
  Globalna organizacja złożona z klubów użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata ? Global EV Drivers? Alliance (GEVA), którą współtworzy m.in. EV Klub Polska, zaprosiła kierowców samochodów elektrycznych do głosowania na najlepsze po... więcej »

» Volkswageny ID.4 i ID.5 podczas EV Experience na Torze Modlin 2023-05-25
  EV Experience to największy w Polsce test samochodów elektrycznych. Na Torze Modlin, pod okiem profesjonalnych instruktorów będzie można wypróbować ponad 70 modeli z napędem elektrycznym. Wśród nich znajdą się dwa Volkswageny ? ID.4 i ID.5, które ... więcej »

» Nie tylko plastik. Dlaczego Ford stawia na odnawialne materiały w swoich samochodach? 2023-05-25
  Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów odnawialnych w konstrukcji pojazdów pozwala Fordowi zarówno ograniczyć ilość odpadów składowanych na wysypiskach, jak i zużywać mniej zasobów naturalnych.... więcej »

» Nowe technologie, jeszcze większy komfort: Volkswagen prezentuje nowego Touarega 2023-05-24
  Volkswagen zaktualizował trzecią generację Touarega, wprowadzając liczne ulepszenia: zmodyfikowano zawieszenie oraz koncepcję obsługi pełnowymiarowego SUV-a, a także zaostrzono stylistykę przedniej i tylnej części nadwozia. Warte podkreślenia są n... więcej »

» Realizacja planu Ford+: wzrost korzyści dla klientów, stabilności i odporności firmy 2023-05-24
  Nie minęły jeszcze dwa kwartały od pełnego wdrożenia skoncentrowanego na kliencie planu rozwoju Ford+, a zespoły odpowiedzialne za jego wprowadzenie budują wartość dla klienta, zmniejszają wrażliwość firmy na cykle koniunktury ekonomicznej, popraw... więcej »

» Ford rozpoczyna Akcję Klimatyzacja Pro. Dezynfekcja jest ważniejsza niż myślisz 2023-05-23
  Uprzedzając letnie upały Ford rozpoczyna coroczną Akcję Klimatyzacja Pro zachęcając kierowców do zadbania o własne zdrowie. Oferta obejmuje sprawdzenie oraz czyszczenie układu klimatyzacji w promocyjnych cenach.... więcej »

» Audi SQ8 e-tron - już dostępne w konfiguratorze i w sprzedaży w Polsce 2023-05-23
  W konfiguratorze modeli na stronie www.audi.pl dostępny jest już model Audi SQ8 e-tron. Ten duży, komfortowy, w pełni elektryczny SUV, zamówić można również w wersji Sportback. Każda z obu wersji wyposażona jest w aż trzy silniki elektryczne zapewn... więcej »

» Coraz więcej aut używanych znajduje nowych właścicieli w programie Das WeltAuto 2023-05-22
  W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2023 roku w ramach programu Das WeltAuto nowych właścicieli znalazły 7774 używane samochody. To o jedną czwartą więcej niż w tym samym okresie 2022 roku. Przyrost sprzedaży w ramach programu był znacząco więks... więcej »

» Niezawodne samochody Forda także we flocie ARC Europe Polska. Posłużą mobilnym mechanikom 2023-05-22
  ARC Europe Polska, jeden z liderów branży assistance, zdecydowała się na powiększenie swojej floty o nowe samochody Forda. Posłużą one mobilnym mechanikom.... więcej »

» 12 000 "125" sprzedanych przez sieć Hondy Polsce 2023-05-22
  Już 12 000 motocykli i skuterów wyposażonych w jednostki napędowe o pojemności 125 cm3 zostało sprzedanych przez Hondę w Polsce. Dziękujemy naszym klientom za zaufanie do marki Honda i autoryzowanym dealerom ? za ich wspaniałą pracę.... więcej »

» Ikoniczny model marki - Audi A4 2023-05-21
  Audi A4 to ikona marki rodem z Ingolstadt. Najbardziej znany i doskonale kojarzony z czterema pierścieniami samochód, od niemal trzydziestu lat reprezentuje istotę marki Audi. Audi A4 zwraca uwagę progresywną stylistyką nadwozia z dynamicznie zaostrzonym... więcej »

» Zapowiedź nowego ID.7 GTX: limuzyna o większej mocy i z napędem na wszystkie koła 2023-05-11
  Niedawno Volkswagen zaprezentował nowy model ID.7 – swoją pierwszą, w pełni elektryczną limuzynę. Pod koniec lata odbędzie się światowa premiera ID.7 w odmianie GTX, najbardziej dynamicznego wariantu modelu. Wyposażony w dwusilnikowy układ nap... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233
Wyświetlane: 0 - 20 z 24656 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |