FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
HONDA CRF250RX 2023
  Dodano: 2022-05-31
Wyświetlono: 2168 razy
HONDA CRF250RX 2023
Terenowy motocykl CRF250RX, mechanicznie niezmieniony w wersji na rok modelowy 2023, pozostaje najmocniejszy w swojej historii. Jest to rezultat udoskonaleń wprowadzonych w modelu z roku 2022, kiedy to otrzymał podwozie modelu CRF450R, a także solidnie zmodernizowane głowice cylindrów, zapewniające znaczne zwiększenie momentu obrotowego przy niskich obrotach. Poprawiono wtedy również wydajność chłodzenia, podczas gdy wzmocniona skrzynia biegów otrzymała zmienione przełożenia i dziewięciopłytkowe sprzęgło. Zastosowano zawieszenie Showa, które świetnie radzi sobie w zróżnicowanym terenie i w zmiennych warunkach. Standardowym wyposażeniem są również osłony dłoni kierowcy. Model na rok 2023 wyróżnia grafika z zupełnie nowym projektem kultowego logo HRC.
foto © Honda

Gama wyczynowych motocykli Hondy przygotowanych na rok 2019 powiększyła się o wersję CRF250RX, bazującą na modelu CRF250R. Otrzymała ona specyficzne dla motocykli terenowych modyfikacje, inspirowane modelem CRF450RX, takie jak większy zbiornik paliwa, 18-calowe tylne koło oraz dedykowane jeździe terenowej mapowanie silnika i zmiany w zawieszeniu. Dzięki nim motocykl równie dobrze sprawdzał się podczas wspinaczki po leśnych ścieżkach przecinanych wystającymi korzeniami, jak i podczas szczegółowych testów enduro, “urywając” w nich cenne sekundy.
 
 
 
W roku modelowym 2020 w CRF250RX, podobnie jak w CRF250R zwiększono moc i poprawiono przebieg momentu obrotowego w niskim i średnim zakresie obrotów, a także otrzymał ramę i wahacz z modelu CRF450RX opracowanego na rok 2019. W roku modelowym 2022 CRF250RX zyskał m.in. zmodyfikowane zawieszenie modelu CRF450RX z roku 2021, poprawiono jego możliwości i zwinność oraz zwiększono moment obrotowy silnika przy niskich obrotach.
 
 
 
CRF250RX w wersji na rok modelowy 2023 otrzymał wyrazistą grafikę z nowym, przeprojektowanym logo HRC, symbolizującym intensyfikację aktywności wyścigowej Hondy.
 
 
 
 
 

Opis modelu

 
Warto przypomnieć korzystne zmiany, które CRF250RX zyskał wraz z rokiem modelowym 2022. By ułatwić szybką jazdę, wykorzystano wnioski z ostatnich prac nad CRF450R i skoncentrowano się na zmniejszeniu zmęczenia kierowcy. Rezultat to optymalne czasy okrążeń uzyskiwane nie tylko przez światowej klasy kierowców wyścigowych, ale także entuzjastów MX o różnych poziomach umiejętności.
 
 
 
Wszystko to, co jest dobre w klasie 450, będzie jeszcze lepsze dla klasy 250. Nowa rama i wahacz CRF250RX są lżejsze o 3 kg od tych z modelu 2021, co w połączeniu z bardziej zwartą geometrią podwozia i zwiększonym prześwitem, zapewnia najwyższą efektywność w zakrętach i łatwość prowadzenia. Zawieszenie Showa otrzymało zupełnie nowe zawory amortyzatorów, poprawiające tłumienie nierówności, przyczepność i kontrolę nad motocyklem.
 
 
 
Nie zapomniano również o osiągach silnika. Kierowcy zawsze uwielbiali moc w połączeniu z solidnym ciągiem w średnim zakresie obrotów, wprowadzono więc istotne zmiany, zarówno w układzie dolotowym, jak i wydechowym, dzięki czemu uzyskano znacznie lepsze zachowanie silnika przy niższych obrotach. Jednym z celów było precyzyjne dostrojenie rozrządu przy wysokich obrotach i zapewnienie niezawodności po większych przebiegach, natomiast doskonałe wykorzystanie tej podniesionej mocy motocykl zawdzięcza 9-cio płytkowemu sprzęgłu i optymalizacji przełożeń wzmocnionej skrzyni biegów.
 
 
 
 
 

Kluczowe funkcje

 
3.1 Podwozie
 
Wkład doświadczeń zespołu HRC w optymalizację ramy, wahacza, balansu sztywności i geometrii motocykla, czego efektem jest zwiększenie zwrotności i łatwości użytkowania
Przedni widelec Showa 49 mm ze zoptymalizowaną pod kątem jazdy terenowej sztywnością sprężyn oraz tłumienia dobicia oraz odbicia z przodu i z tyłu
Nowa, kompaktowa konstrukcja siedzenia i nowe elementy z tworzywa sztucznego zwiększają swobodę ruchów kierowcy; nowa grafika z nowym logo HRC
 
 
 
CRF250RX zmierza w kierunku, który wyznacza CRF450RX. Tak więc w modelu 2022 podwozie jest platformą opracowaną przez HRC, która zadebiutowała w produkcyjnym CRF450R oraz RX z roku modelowego 2021. Jest ono również głównym atutem podczas zawodów sportowych - Tim Gajser zdobył dzięki niemu dwa tytuły mistrzowskie w serii MXGP. Mocniejszy silnik, zmniejszona o 3 kg masa, udoskonalona geometria i zmodyfikowane zawieszenie, pozwoliły uzyskać bardzo szybki motocykl.
 
 
 
Nowością w CRF250RX jest również dynamiczne zachowanie podwozia: sztywność skrętna została zachowana, jednak sztywność poprzeczna została zmniejszona o 20%, aby podnieść prędkość w zakrętach oraz poprawić przyczepność i precyzję prowadzenia. Mocowanie wahacza poprawiono pod względem użebrowania, a jego sztywność dostosowano do współpracy z nową ramą.
 
 
 
Górna i dolna półka są bardziej podatne, w porównaniu z poprzednim modelem, dzięki czemu umożliwiono ostrzejsze, bardziej zwinne pokonywanie zakrętów i lepsze wybieranie nierówności. W zawieszeniu CRF250RX zastosowano specyficzne ustawienia, a zakres możliwości rozszerzono w stosunku do CRF250R.
 
 
 
Aby zapewnić płynne pokonywanie zakrętów, skok przedniego zawieszenia Showa USD z goleniami 49 mm wynosi 310 mm, a mocowanie koła zaprojektowano tak, by poprawić przyczepność i zdolność pokonywania kolein. Zawór głównego tłoka tylnego amortyzatora Showa został powiększony - z dopasowanym przełożeniem Pro-Link - aby zapewnić szybszą reakcję i płynniejsze tłumienie nierówności oraz zwiększyć prędkość jazdy po koleinach.
 
 
 
Kąt pochylenia główki ramy i wyprzedzenie wynoszą 27,15°/114 mm, przy rozstawie osi 1477 mm i prześwicie 335 mm. Masa własna wynosi 108 kg. Kompaktowe siedzisko smukłego motocykla zapewnia kierowcy swobodę ruchów. Jest ono również łatwe w demontażu i montażu. Celem ułatwienia obsługi serwisowej zastosowano tylko 4 śruby M8 mocujące resztkowe elementy nadwozia do ramy.
 
  
 
Lekka kierownica Renthal Fatbar, będąca wyposażeniem standardowym poprawia komfort prowadzenia maszyny. W górnej półce zastosowano dwa zestawy otworów umożliwiające przesuniecie kierownicy o 26 mm do przodu/tyłu. Dodatkowo obrócenie o 180 st uchwytów kierownicy pozwala przesunąć kierownicę o dodatkowe 10 mm. W efekcie otrzymujemy 4 konfiguracje położenia kierownicy.
 
 
 
Dwutłoczkowy zacisk hamulcowy z przodu, z tłoczkami o średnicy 30 i 27 mm, połączono z 260-milimetrową tarczą typu Wave oraz z przewodami hamulcowymi o niskim współczynniku rozszerzalności, co zapewnia zarówno dobre wyczucie, jak i stałą siłę hamowania. Jednotłoczkowy tylny zacisk hamulcowy współpracuje z 240-milimetrową tarczą typu Wave. Osłony chronią dłonie i dźwignie, a stopka boczna z kutego aluminium jest schowana, by nie przeszkadzała podczas jazdy.
 
 
 
Aluminiowe obręcze kół DID są wykończone kolorem czarnym, przy czym obręcz z przodu ma rozmiar 21 x 1,6 cala, a obręcz tylna ma rozmiar 18 x 2,15 cala. Zastosowano przeznaczone do jazdy enduro opony Dunlop AT81 Geomax 90/90-21 z przodu i 110/100-18 z tyłu.
 
 
 
Osłony chłodnic zaprojektowano z wykorzystaniem numerycznej symulacji przepływu płynów CFD (Computational Flow Dynamics), by zapewnić maksymalny wydatek powietrza. Są one wykonane z jednej kształtki i mają dolny otwór wentylacyjny. Wykonany z tworzywa zbiornik paliwa ma 8 litrów pojemności.
 
 
 
W modelu CRF250RX na rok 2023 wprowadzono efektowną, zupełnie nową szatę graficzną, która zawiera nowe, przeprojektowane, ikoniczne logo HRC, teraz pisane kursywą, co nawiązuje do rozszerzenia aktywności HRC o wyścigi samochodowe.
 
 
3.2 Silnik
 
Ubiegłoroczne udoskonalenia układu dolotowego i głowicy cylindra oraz prosty kanał wydechowy wraz z nowym kolektorem, a także pojedynczy tłumik, pozwoliły uzyskać do 10% więcej mocy i do 15% więcej momentu obrotowego
Poprawiono również czasy zaworowe przy wysokich obrotach oraz dostarczanie oleju do głowicy cylindrów
9-tarczowe sprzęgło ma zwiększoną wytrzymałość i wymaga mniejszej siły na dźwigni
Przełożenia przekładni dopasowano do błyskawicznego "zapinania" biegów w czasie jazdy
Poprawiona wydajność układu chłodzenia
 
 
CRF250RX wykorzystuje silnik swojego krewniaka klasy MX, zapewniający znakomite osiągi w całym zakresie prędkości obrotowych, z taką samą mocą maksymalną i zwiększonym momentem obrotowym przy niskich obrotach. CRF250RX posiada jednak własne układy paliwowy i zapłonowy, aby wygładzić przekazywanie mocy w zróżnicowanych warunkach jazdy terenowej.
 
 
 
Aktualizacja modelu na rok 2022 była istotna. Przyrost mocy pojawia się szybciej, jest płynny i liniowy. Analogicznie moment obrotowy wyraźnie rośnie przy znacznie niższych obrotach. W porównaniu z poprzednią konstrukcją uzyskano10% przyrostu mocy i 15% przyrostu momentu obrotowego niemal w całym zakresie obrotów. Pozwala to na płynne pokonywanie odcinków między zakrętami, bez konieczności zmiany biegów. Potężny silnik ma jeszcze więcej mocy, dostarcza moment napędowy na koło w niższym zakresie obrotów, co pozwala w pełni wykorzystać zalety podwozia.
 
 
 
W silniku skupiono się na poprawie stabilności spalania przy niskich obrotach oraz na przepływie powietrza dolotowego i gazów wylotowych. Poprzez chwyt wlotu powietrza i stożkową rurę, obok wtryskiwacza pochylonego pod kątem 60°, powietrze trafia do komory spalania, z której spaliny wyprowadzane są prosto przez port wydechowy. Airbox o pojemności 4,1 l zapewnia wysoką wydajność dolotu i chłodzenie powietrza doprowadzanego do silnika. Zadbano o łatwy dostęp do filtra powietrza.
 
 
 
Koło zębate wałka rozrządu zaworów ssących jest mocowane wciskowo, co pozwala na zmniejszenie masy i zwiększenie sztywności mechanizmu rozrządu. Podwójne sprężyny zaworów dolotowych  gwarantują szczelność  przy wysokich obrotach. Kanały olejowe prowadzące do czopów wałków rozrządu oraz sztywniejsze mocowania wałków rozrządu i głowicy ograniczają straty tarcia w czopach.
 
 
 
Precyzyjnie dobrane zmiany położenia wałka popychaczy wspomagają osiągi przy wysokich obrotach, podczas gdy konstrukcja tłoka i korbowodu maksymalizuje sprawność spalania. Średnica cylindra i skok tłoka wynoszą: 79 x 50,9 mm, z przesunięciem osi cylindra względem osi wału korbowego o 4,5 mm, aby zmniejszyć tarcie tłoka o ścianki cylindra. Stopień sprężania to 13,9:1. Tytanowe zawory o średnicy 33 mm ssące i 26 mm wydechowe.
 
 
 
Spaliny odprowadza lekki pojedynczy tłumik. Początkowy odcinek rury wydechowej umożliwia odprowadzenie spalin na wprost, a nowe wymiary wewnętrzne wydechu poprawiają stabilność spalania i sprawność układu wydechowego. Zwarta budowa układu wydechowego pozwala również na uzyskanie smuklejszej geometrii układu wydechowego. Aby odprowadzić dodatkową energię cieplną generowaną przez intensywniej pracujący silnik, zwiększono wydajność chłodzenia, a osłony chłodnic wymuszają dodatkowy przepływ powietrza.
 
 
 
Zastosowano rozwiązania dodatkowo zwiększające poziom niezawodności. Pompa wody zapewnia efektywne chłodzenie oleju o wysokiej temperaturze, a wysokie ciśnienie oleju doprowadzanego do głowicy cylindra zwiększa jego przepływ. Pięciootworkowa dysza oleju natryskiwanego na tłok poprawia chłodzenie tłoka i pozwala na zastosowanie bardziej bezkompromisowej mapy czasów zapłonu. Pompa olejowa wraz z jej napędem znajduje się po prawej stronie silnika, tak jak filtr oleju i kanały rozprowadzające olej. Droga oleju wokół silnika jest krótka i prosta, a układ smarowania o pojemności 1,35 litra smaruje również sprzęgło i skrzynię biegów.
 
 
 
Aby podwyższyć wytrzymałość sprzęgła, wyczucie załączania i uzyskać lżejsze działanie dźwigni, sprzęgło posiada 9 tarcz, które zwiększają ogólną powierzchnię tarcia. Również dodatkowa sprężyna tłumiąca drgania, lepsze smarowanie, odpowiednio dobrane materiały cierne i zmienione przełożenie wstępne, a także sztywniejsza centralna część sprzęgła, przyczyniają się do lepszej pracy (w porównaniu do poprzedniej konstrukcji) i 21% wzrostu trwałości. Obciążenie robocze dźwigni sprzęgła zmalało o 4%.
 
 
 
Aby poradzić sobie z momentem przenoszonym przez sprzęgło oraz zmaksymalizować siłę napędową przy każdej kombinacji obrotów i załączonego biegu, przekładnia została skonstruowana z myślą o poprawieniu wytrzymałości, bez podnoszenia jej masy. Precyzyjnie dobrano przełożenia przekładni. Przełożenia 1 i 3 są długie, a 2,4 i 5 – krótkie.
 
 
 
Mechanizm zmiany biegów wykorzystuje pojedynczy wodzik zmiany biegów z 2 na 3, z dwoma rowkami prowadzącymi oraz podwyższoną sztywność wałka zdawczego, ograniczającą tarcie. W rezultacie uzyskano znacznie lepsze wyczucie zmiany biegów pomiędzy dwoma krytycznymi biegami. Czujnik załączonego biegu umożliwia wykorzystanie specyficznych map zapłonu dla różnych biegów.
 
 
 
3.3 Elektronika
 
 
 
Trzy tryby kontroli startu HRC
Przycisk wyboru trybu pracy silnika (EMSB) daje możliwość przełączania pomiędzy trzema mapami wtrysku, od których zależy charakterystyka mocy
 
 
System kontroli startu HRC daje każdemu kierowcy możliwość najszybszego ruszania ze startu zatrzymanego, oferując do wyboru 3 poziomy działania:
 
 
 
Poziom 3 – 10 000 obr/min, odpowiedni dla warunków startu w błotnistym terenie i dla mniej doświadczonych kierowców.
 
Poziom 2 – 11 750 obr/min, sucha nawierzchnia gruntowa, ustawienie podstawowe.
 
Poziom 1 – 13 000 obr/min, sucha nawierzchnia gruntowa, dla kierowcy z dużym doświadczeniem.
 
 
 
Aktywacja kontroli startu HRC jest łatwa - aby ją włączyć, wystarczy rozłączyć sprzęgło i nacisnąć przycisk Start, umieszczony po prawej stronie kierownicy. Dioda LED będzie migać pojedynczymi impulsami sygnalizując poziom 1. Ponowne naciśnięcie i przytrzymanie przycisku Start przez co najmniej 0,5 sekundy spowoduje, że dioda LED będzie wysyłać dwa impulsy oznaczające wybór poziomu 2. Powtarzając tę procedurę uzyskamy trzy impulsy diody LED wskazujące na wybór poziomu 3.
 
 
Przycisk wyboru trybu pracy silnika (EMSB) zmienia charakterystykę silnika, przy czym dostępne są trzy mapy pracy jednostki napędowej, odpowiadające różnym warunkom jazdy lub preferencjom kierowcy: tryb 1 (standardowy), tryb 2 (płynny) i tryb 3 (agresywny). Wybrany tryb sygnalizowany jest przez diodę LED.
 
 
 
Elementy sterowania i wskaźniki, takie jak przycisk zatrzymania silnika, ostrzeżenie EFI, przycisk trybu EMSB czy wskaźniki LED, zostały umieszczone po lewej stronie kierownicy:
 
 

Dane techniczne

SILNIK

 

Typ

Chłodzony cieczą 4-suwowy, jednocylindrowy DOHC

Pojemność skokowa

249,4 cm3

Średnica x skok tłoka

79 mm x 50,9 mm

Stopień sprężania

13.9:1

Pojemność układu smarowania

1,35 l.

SYSTEM PALIWOWY

 

Zasilanie

Wtrysk paliwa

Zbiornik paliwa

8 l

INSTALACJA ELEKTRYCZNA

 

Rozrusznik

Pojazd elektryczny

UKŁAD PRZENIESIENIA NAPĘDU

 

Typ sprzęgła

Mokre wielopłytkowe

Typ skrzyni biegów

O stałym zazębieniu

Przeniesienie napędu

Łańcuch

RAMA

 

Typ

Aluminiowa podwójna kołyskowa

PODWOZIE

 

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

2 176 x 839 x 1 281 mm

Rozstaw osi

1,477 mm

Kąt główki ramy

27,15°

Wyprzedzenie

114 mm

Wysokość siedziska

964 mm

Prześwit

335 mm

Masa własna

107,8 kg

ZAWIESZENIE

 

Przód

Widelec Showa USD 49 mm ze sprężynami walcowymi (Hitachi Astemo, Ltd)

Tył

Pojedynczy amortyzator SHOWA z układem Pro Link

KOŁA

 

Przód

Aluminiowe szprychowe

Tył

Aluminiowe szprychowe

Opona przednia

90/90-21 Dunlop AT81

Opona tylna

110/100-18 Dunlop AT81

HAMULCE

 

Przód

Hydrauliczne, tarcza „wave” 260 mm

Tylne

Hydrauliczne, tarcza „wave” 240 mm

WSKAŹNIKI

 

Dodatkowe wyposażenie

Wspomaganie dynamicznego startu HRC

 

Wszystkie dane techniczne mogą jeszcze ulec zmianie.
 
Należy pamiętać, że podane liczby to wyniki uzyskane przez firmę Honda w standardowych warunkach testowania, zalecanych przez WMTC. Testy są prowadzone na hamowni, z wykorzystaniem standardowej wersji modelu z kierowcą, bez pasażera i dodatkowego wyposażenia. Rzeczywiste zużycie paliwa może się różnić w zależności od sposobu jazdy i stanu pojazdu, warunków pogodowych, warunków na drodze, ciśnienia w oponach, zainstalowanych akcesoriów, ładunku, wagi kierowcy i pasażera oraz innych czynników.


Źródło: Honda, Mototarget

 Pisaliśmy również
» 12 000 "125" sprzedanych przez sieć Hondy Polsce
» Dni Otwarte u dealerów motocyklowych Hondy – rozpoczęcie sezonu jazd testowych
 Inne artykuły
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda 2023-07-20
  Forda puma serwis Ubezpieczenie Autocasco to nieodłączna część pakietu dealerskiego w programie Ford Ubezpieczenia, która jest coraz częściej wybierana przez polskich kierowców. Odpowiednio dobrana polisa to bezpieczeństwo i pewność, że w razie niefortunnego zdarze... więcej »

» Jak przewozić psa w samochodzie? Akcesoria Forda pomogą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pupilom 2023-07-11
  Czas wakacji wiąże się z planowaniem krótszych i dłuższych podróży. Wiele osób decyduje się na rodzinny wyjazd ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jak bezpiecznie przewozić zwierzę autem i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?... więcej »

» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance 2023-06-28
  Dla firmy znanej kiedyś jako quattro GmbH te cztery litery oznaczały jeszcze bardziej usportowione wersje i tak już bardzo wydajnych modeli RS 6 i RS 7. Były one zgodne z filozofią podnoszenia techniki samochodowej na jeszcze wyższy poziom, tj. uzyskania... więcej »

» Ford prezentuje w Spa nowego Mustanga GT4, realizując zapowiedź dostarczenia wyczynowego Mustanga miłośnikom sportów motorowych na całym świecie 2023-06-28
  Legendarny Ford Mustang podnosi swój prestiż w sportowym świecie dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 w wyścigu CrowdStrike 24 Hours of Spa na słynnym torze Spa-Francorchamps we wschodniej Belgii. ... więcej »

» Poszerza się gama Mustangów wyścigowych ? Ford zaprezentuje nowego Mustanga GT4 w Spa w Belgii 2023-06-23
  Niedługo po prezentacji Mustanga GT3 na torze Le Mans, która miała miejsce w piątek 9 czerwca, Ford poinformował, że premiera nowego Mustanga GT4 odbędzie się w środę 28 czerwca 2023 r. o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego na kultowym torze ... więcej »

» Volkswagen ID. Buzz we flocie Hilti Poland - wizytówka firmy i dowód zrównoważonego rozwoju 2023-06-21
  pełni elektryczny, zeroemisyjny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze ? ID. Buzz, świetnie sprawdza się w roli samochodu firmowego. Może być nie tylko towarzyszem codziennych operacji w przedsiębiorstwie ? samochodem serwisowym, pojazdem do realiza... więcej »

» Moc i aerodynymika wyniosą elektrycznego Forda SuperVana 4.2 pod chmury podczas 101. edycji wyścigu na Pikes Peak 2023-06-21
  Ford Performance przygotowuje się do 101. edycji wyścigu Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, współorganizowanego przez Gran Turismo, stawiając na starcie elektrycznego, udoskonalonego Forda SuperVana 4.2. Wyczekiwane w sportowym świecie wydarz... więcej »

» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać 2023-06-15
  Obsługa samochodów z telefonu nie jest już niczym nowym, a we współczesnych pojazdach jest właściwie koniecznością. Mustang Mach-E nie jest wyjątkiem, a Ford zadbał o rozbudowaną listę możliwości. Model od rynkowej premiery zachwyca możliwości... więcej »

» Nowy Volkswagen Tiguan z nowymi technologiami topowej klasy i dużym zasięgiem w trybie elektrycznym 2023-06-15
  Przy okazji zakończenia testów marka Volkswagen zdradza nieco szczegółów na temat kolejnej generacji swojego obecnie najlepiej sprzedającego się modelu: Tiguan nr 3 będzie dostępny z nowo opracowanym systemem aktywnej kontroli zawieszenia i innymi fun... więcej »

» Volkswagen T1 Raupenfuchs i Volkswagen T2 Elektro - dwa unikalne samochody na VW Bus Festival 2023 2023-06-15
  VW Bus Festival 2023, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca w Hanowerze, to nie tylko największe międzynarodowe spotkanie miłośników mikrobusów Volkswagena, ale również największa w historii marki Volkswagen Samochody Dostawcze ekspozycja... więcej »

» Ford Performance przygotowuje niezwykłego wyczynowego ?twardziela? Rangera Raptora T1+ do startu w Rajdzie Dakar 2023-06-14
  Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie. Od Le Mans po Monako, od Daytona po Bathurst, od pustyni Finke po Ensenadę w Meksyku. Musi jedna... więcej »

» Historia ikonicznych modeli: wyjątkowa wystawa klasycznych mikrobusów Volkswagena podczas VW Bus Festival 2023 2023-06-14
  Międzynarodowy VW Bus Festiwal 2023, przez trzy dni (od 23 do 25 czerwca) będzie najjaśniejszą gwiazdą wszechświata mikrobusów marki Volkswagen. Festiwal, w którym weźmie udział 6000 pojazdów, w tym prężna reprezentacja samochodów z Polski, jest ... więcej »

» Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023. Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla nowej generacji pick-upa Forda 2023-06-01
  Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli. ... więcej »

» ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie 2023-06-01
  Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie ? Volkswagen Home. ID.7 to jede... więcej »

» CUPRA inspiruje się przyszłością. Jak projektowane są samochody hiszpańskiej marki? 2023-06-01
  Od premiery najnowszego modelu elektrycznego hiszpańskiej marki - Tavascana - minął dopiero miesiąc, a design samochodu już cieszy się uznaniem w branży oraz pozytywnym odbiorem motoryzacyjnych entuzjastów. Pierwszy elektryczny SUV marki został doceni... więcej »

» Ford Ranger Raptor samochodem technicznym największej imprezy rowerowej w Polsce 2023-05-31
  Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowych sportów ektremalnych i goszcząca zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach. W organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia p... więcej »

» Przygoda w kamperze! Co warto wiedzieć? 2023-05-31
  Rozpoczynający się sezon na wyprawy kamperem stawia przed wieloma miłośnikami tego typu turystyki zasadnicze pytanie: czy podczas moich wypraw chcę za każdym razem nocować na zagospodarowanym kempingu, czy zaszaleć i spędzać noce ?na dziko?, na łoni... więcej »

» Samochody elektryczne w Warszawie: darmowy postój w strefie płatnego parkowania atrakcyjny dla kierowców ?elektryków? 2023-05-30
  Dane ze Strefy Płatnego Parkowania na warszawskim Mokotowie i w Śródmieściu pokazują, przy których ulicach parkuje najwięcej aut z zielonymi tablicami i jaką część wszystkich samochodów stanowią. W ciągu roboczego tygodnia jest ich nawet 5-7 proc... więcej »

» Sportowe i eleganckie - nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt 2023-05-30
  Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się t... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234
Wyświetlane: 0 - 20 z 24669 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |