FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1628 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1109 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Przyszłość klasy kompaktowej: nowy Opel Astra i system Opel OnStar
  Dodano: 2015-09-07
Wyświetlono: 2277 razy
Przyszłość klasy kompaktowej: nowy Opel Astra i system Opel OnStar
Światowa premiera nowego Opla Astry będzie miała miejsce na targach IAA we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 17–27 września. Ten nowy model, wyróżniający się nową, sportową stylistyką, jest jakościowym skokiem w segmencie kompaktowym pod względem efektywności, łączności z Internetem oraz wyposażenia na poziomie klasy premium.
foto © Opel

Stoisko D09 w hali 8.0, w kształcie Astry Galaxy, zajmuje ponad 3300 metrów kwadratowych, a jego centralnym punktem jest kolejna generacja bestsellera marki Opel. Zaprojektowana od podstaw Astra o lekkiej konstrukcji jest napędzana wyłącznie silnikami najnowszej generacji. Samochód wyposażono w liczne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i ułatwiające prowadzenie pojazdu. Niektóre z nich — w tym przełomowe nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED® — są bezkonkurencyjne lub stanowią zupełną nowość w tym segmencie. Astra jest również pierwszym modelem Opla oferowanym z systemem Opel OnStar od samego początku obecności na rynku — to druga z głównych atrakcji na IAA. Ten osobisty opiekun kierowcy zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i łączności przez całą dobę oraz sprawia, że prowadzenie samochodu jest bardziej komfortowe. W modelu po raz pierwszy wprowadzono także system multimedialny IntelliLink nowej generacji, wyposażony w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiające integrację ze smartfonem.

 

„Astra wprowadza markę Opel w nową erę. Dwa lata temu we Frankfurcie prezentowaliśmy wizjonerską Monzę Concept, której najważniejszymi cechami były pełna efektywność oraz kompleksowy i unikatowy system łączności z Internetem. Teraz prezentujemy zupełnie nową generację Astry, w której zrealizowano wiele pomysłów z przełomowego pojazdu studyjnego. Nowa Astra jest bardziej efektywna, lżejsza i bardziej komfortowa od wszystkich swoich poprzedniczek. Dzięki systemowi Opel OnStar oraz nowej generacji systemów multimedialnych IntelliLink wprowadza ona klasę kompaktową na wyższy poziom w zakresie pokładowej łączności i integracji ze smartfonem. Zapraszamy na nasze fascynujące stoisko Astra Galaxy na targach IAA” — mówi dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann.

 

Astra nie będzie oczywiście jedynym modelem na ekspozycji. Na przestronnym stoisku Opla goście targów będą mogli obejrzeć około 30 samochodów. Na tych, którzy chcieliby lepiej poznać Opla i aktywność marki na różnych polach, czekać będą eksperci z zespołu odpowiedzialnego za produkty, działu szkolenia zawodowego, Centrum Informacji dla Klientów, Opel Banku oraz wielu innych działów. Odpowiedzą oni na pytania gości i udzielą im informacji. Na czas otwarcia targów dla publiczności firma Opel przygotowała jeszcze jedną atrakcję: na stoisku pojawią się znane postaci z Bundesligi, a zatem ekspozycję Astra Galaxy na IAA warto odwiedzić więcej niż raz.

 

Jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej: nowy Opel Astra

Lżejsza, oszczędniejsza, zwrotniejsza i jeszcze bardziej komfortowa — wzorcem dla 11. generacji kompaktowego Opla była wizjonerska Monza Concept zaprezentowana na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w 2013 roku. Każdy podzespół tego samochodu świadczy o dążeniu do zwiększenia efektywności. Także nowa Astra w pełni odpowiada temu zamierzeniu: w zależności od wersji i wyposażenia jest ona nawet o 200 kilogramów lżejsza od modelu poprzedniej generacji, głównie za sprawą zupełnie nowej architektury. Końcowym efektem „kuracji odchudzającej” jest poprawa zwrotności i komfortu prowadzenia. Jazda nową Astrą to jeszcze większa przyjemność.

 

Samochód prowadzi się lepiej również dzięki zespołowi napędowemu nowej Astry, w której montowane są jednostki napędowe zupełnie nowej klasy, o mocy od 70 kW/95 KM do 147 kW/200 KM. Silniki benzynowe i wysokoprężne o pojemności do 1,6 litra charakteryzują się najwyższą sprawnością, elastycznością, wysoką kulturą pracy oraz niską emisją hałasu. Zupełnie nowy silnik 1.4 ECOTEC Direct Injection Turbo debiutuje wraz z nową Astrą. Czterocylindrowa jednostka o lekkiej, w całości aluminiowej konstrukcji rozwija moc 92 kW/125 KM lub 110 kW/150 KM i maksymalny moment obrotowy do 245 Nm. W zależności od mocy zużycie paliwa w cyklu mieszanym udało się ograniczyć do 4,9 l/100 km (emisja CO2: 114 g/km). Trzycylindrowy silnik 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo o mocy 77 kW/105 KM to najbardziej oszczędna jednostka benzynowa w ofercie, zużywająca zaledwie 4,2 litra paliwa na 100 kilometrów (emisja CO2: 96 g/km). Wszystkie wersje „supercichego diesla” 1.6 CDTI o mocy 70 kW/95 KM, 81 kW/110 KM lub 100 kW/136 KM, współpracujące z 6‑biegowymi przekładniami manualnymi, emitują CO2 w ilości poniżej 100 g/km. W przypadku najoszczędniejszej z nich zużycie paliwa i emisja CO2 wynoszą odpowiednio 3,4 l/100 km i 90 g/km.

 

Stylistycznie nowa Astra również jest podporządkowana zasadzie pełnej efektywności. Ewolucja koncepcji stylistyki Opla — czyli „rzeźbiarskiego artyzmu połączonego z niemiecką precyzją” — sprawia, że nowa Astra przyciąga wzrok lżejszą i bardziej sportową sylwetką. Z przodu nowo zaprojektowana podwójna listwa oraz osłona chłodnicy płynnie przechodzą w matrycowe reflektory o zdecydowanych konturach. Najbardziej wyrazistym stylistycznym detalem jest przedzielony słupek C, wywołujący wrażenie, że dach unosi się nad resztą nadwozia. Mierzący 4,37 metra nowy model jest o prawie 5 centymetrów krótszy od poprzednika i o 2,5 centymetra niższy (do 1,48 metra). Dzięki smuklejszej, opływowej sylwetce podstawowa wersja nowej Astry osiąga wyjątkowo niski współczynnik oporu aerodynamicznego, który wynosi 0,285.

 

Mniejszy z zewnątrz, większy w środku: Inżynierom Opla należy się uznanie za rozwiązanie tej swoistej kwadratury koła. Pasażerowie na tylnej kanapie mają aż o 35 milimetrów więcej miejsca na nogi niż w poprzednim modelu. Również kokpit został podporządkowany idei efektywności: liczbę pokręteł i przycisków ograniczono do minimum, a większość funkcji multimedialnych przeniesiono na ekran dotykowy. Ergonomia sterowania pozostała na najwyższym poziomie przy znacznej poprawie przejrzystości deski rozdzielczej. Nagradzany system multimedialny IntelliLink znajduje się pośrodku konsoli centralnej, gdzie jego ekran jest doskonale widoczny i łatwo dostępny dla obsługującego go kierowcy.

 

Nowa Astra to przełom również w zakresie łączności i technologii zapewniających komfort i bezpieczeństwo: jest pierwszym nowym modelem Opla, który od początku obecności na rynku będzie oferowany z osobistym opiekunem kierowcy Opel OnStar. W Astrze debiutują także nowe wersje systemu IntelliLink, które można zintegrować ze smartfonem poprzez interfejsy Apple CarPlay i Android Auto. Inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLux w nowej Astrze, umożliwiające automatyczne maksymalne wykorzystanie świateł drogowych bez oślepiania innych kierowców, to jeszcze jedna nowość zwiększająca bezpieczeństwo. Samochód wyposażono również w wiele innowacyjnych systemów wspomagających kierowcę, współpracujących z przednią kamerą Opel Eye najnowszej generacji: bardziej rozbudowany i dokładniejszy system rozpoznawania znaków drogowych, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z układem utrzymania pasa ruchu, system ostrzegania przed kolizją z systemem automatycznego hamowania. Nowa generacja ergonomicznych foteli klasy premium z certyfikatem AGR (Akcji na rzecz zdrowych pleców) zapewnia dodatkowy komfort dzięki unikatowemu zestawowi funkcji regulacji podparcia bocznego, masażu, wentylacji i pamięci ustawień.

 

Nowy standard komfortowej jazdy i łączności: Opel OnStar

Wprowadzając nową Astrę, firma Opel wchodzi w nową erę pokładowej łączności z Internetem. Pierwsze samochody z systemem Opel OnStar ruszyły w drogę już kilka dni temu. Ten osobisty opiekun kierowcy sprawia, że prowadzenie samochodu jest jeszcze bardziej komfortowe i odprężające. Obecnie stopniowo wprowadza się ten przełomowy system w osobowych modelach Opla. Początkowo będzie on dostępny na 13 europejskich rynkach, ale później znajdzie się w ofercie również w innych krajach. Klienci będą mogli korzystać z całej gamy usług Opel OnStar, w tym z systemu automatycznego reagowania na zderzenie, 24‑godzinnego systemu przyjmowania zgłoszeń alarmowych, pomocy drogowej, pomocy w przypadku kradzieży samochodu oraz szybkiego łącza z Internetem przez punkt dostępowy 4G LTE Wi‑Fi. Usługi te będą świadczone bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy od rejestracji. Firma Opel po raz kolejny daje w ten sposób dowód swojego zaangażowania w udostępnianie ekskluzywnych technologii szerszemu gronu odbiorców.

 

Kierowca pojazdu wyposażonego w system Opel OnStar może kontaktować się z doradcą w dowolnym momencie przez 365 dni w roku — wystarczy nacisnąć przycisk. Opel OnStar identyfikuje język kierowcy na podstawie ustawień pokładowego systemu multimedialnego. Użytkownik łączy się więc bezpośrednio z doradcą OnStar, który płynnie mówi w jego języku. Za pomocą aplikacji myOpel na smartfona kierowca może zdalnie sprawdzić dane dotyczące pojazdu, zlokalizować jego położenie, a także zablokować i odblokować centralny zamek. Zadaniem systemu Opel OnStar jest wyłącznie świadczenie usług oraz zapewnienie pomocy w sytuacjach awaryjnych. System nie jest przeznaczony do monitorowania ruchu pojazdu. Funkcję lokalizacji można wyłączyć, naciskając przycisk prywatności. Jedynie w przypadku wykrycia otwarcia poduszek powietrznych system automatycznie wyłącza maskowanie lokalizacji dla służb ratunkowych, gdyż wówczas priorytetem jest ratowanie życia!

 

Innowacje sprzed 50 lat: premiera bestsellera Kadett B na IAA

Realizacja wizjonerskich pomysłów oraz udostępnianie innowacyjnych technologii szerokiemu gronu użytkowników mają w przypadku marki Opel długą tradycję. Dokładnie 50 lat temu — pół wieku przed premierą najbardziej efektywnej Astry w historii — firma Opel wzbudziła sensację we Frankfurcie. Na targach IAA w 1965 roku producent przedstawił przodka dzisiejszej Astry — model Kadett B. Następca pierwszego powojennego Kadetta, od razu w momencie wprowadzenia na rynek, był dostępny w trzech wersjach nadwozia: dwu– lub czterodrzwiowego sedana, kombi oraz eleganckiego coupé. Model ten odniósł ogromny sukces. W kolejnych latach wyprodukowano go w liczbie 2,6 miliona egzemplarzy, a rajdowa wersja Kadetta święciła triumfy w sportach samochodowych.

 

Samochody i nie tylko: to wszystko oferuje Opel

Nowy kompaktowy Opel jest gwiazdą stoiska Astra Galaxy na targach IAA. Jednak na stanowisku numer D09 w hali 8.0 goście mogą dowiedzieć się jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy o producencie pojazdów z Rüsselsheim. W tym roku firma Opel obchodzi 150‑lecie szkoleń zawodowych. Każdy, kogo interesuje możliwość podjęcia pracy w firmie, może zwrócić się do specjalistów z odpowiedniego działu na stoisku w hali 8.0 lub w strefie „Praca i kariera na IAA 2015” w hali 4.0. Współwystawcami na stoisku Astry Galaxy (nr D09) są również Opel Bank, Opel Rent i firma oferująca ubezpieczenia samochodów marki Opel. Wszyscy klienci zainteresowani prywatnym wynajmem samochodów mogą zapoznać się z innowacyjnym programem współużytkowania samochodów CarUnity opracowanym przez firmę Opel. Na stoisku na targach IAA będą także dyżurowali specjaliści z programu „Certyfikowany samochód używany Opel” oraz z Centrum Informacji dla Klientów. Gości, którzy chcieliby mieć pamiątkę z odwiedzin na stoisku, firma Opel zaprasza do sklepu oferującego szeroki wybór produktów: od miniaturowych modeli samochodów do t‑shirtów.

 

Część informacji w niniejszym tekście dotyczy rynku niemieckiego i jest aktualna na dzień publikacji. Oferta na rynek polski zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.Źródło: Opel, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Bezpieczne wakacje z Oplem
» Elektryczny samochód dla każdego: nowy Opel Corsa e

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Opel Astra 2016:
w lewo
Opel Astra 2016
© Opel
Opel Astra 2016
© Opel
Opel Astra 2016
© Opel
Opel Astra 2016
© Opel
Opel Astra 2016
© Opel
Opel Astra 2016
© Opel
Opel Astra 2016
© Opel
Opel Astra 2016
© Opel
Opel Astra 2016
© Opel
w prawo
Opel Astra 2016 - polska prezentacja:
w lewo
Opel Astra 2016 - polska prezentacja
© Opel
Opel Astra 2016 - polska prezentacja
© Opel
Opel Astra 2016 - polska prezentacja
© Opel
Opel Astra 2016 - polska prezentacja
© Opel
Opel Astra 2016 - polska prezentacja
© Opel
Opel Astra 2016 - polska prezentacja
© Opel
Opel Astra 2016 - polska prezentacja
© Opel
w prawo
 Inne artykuły
» Przez pół roku programu „Mój elektryk” złożono ponad 60 wniosków na dofinansowanie zakupu elektrycznych Volkswagenów ID.3 i ID.4 2022-05-19
  Volkswagen „Mój elektryk” Program „Mój elektryk”, w ramach którego można uzyskać rządową dopłatę do zakupu samochodu elektrycznego w wysokości 18 750 lub 27 000 zł działa od pół roku. Jedną z pierwszych firm, która nawiązała współpracę z Bankiem Ochrony Środowiska była spół... więcej »

» Volkswagen Samochody Dostawcze i firma HOBBY specjalizująca się w zabudowach samochodów kempingowych nawiązują perspektywiczną współpracę 2022-05-19
  Volkswagen podpisanie umowy z firma HOBBY Volkswagen Samochody Dostawcze i firma HOBBY specjalizująca się w produkcji samochodów kempingowych, podpisały umowę, kładąc w ten sposób kamień węgielny pod długoterminową współpracę. Na początek, HOBBY zaprezentuje własne rozwiązania w zakresie pojazdów kemp... więcej »

» Ford Mustang Mach-E zdobywa tytuł najlepszego samochodu 2022 według Amerykańskiego Stowarzyszenia Samochodowego (American Automobile Association – AAA) 2022-05-19
  Mustang MACH-E 2020 Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe przyznało Fordowi Mustangowi Mach-E tytuł najlepszego samochodu 2022 roku (AAA’s Best Overall Car 2022). ... więcej »

» 3000 sztuk modelu PCX125 sprzedanych przez Honda Polska 2022-05-19
  3000 sztuk modelu PCX125 Honda Polska sprzedała dziś 3000. sztukę modelu PCX125. Zakupu przełomowego egzemplarza dokonał klient warszawskiego dealerstwa MCS. Dla szczęśliwego nabywcy Honda przygotowała nagrodę w formie vouchera na akcesoria o wartości 1000 zł.... więcej »

» Klienci indywidualni coraz częściej wybierają Forda. Dynamiczny wzrost sprzedaży SUV-ów i crossoverów marki 2022-05-18
  Ford EcoSport - Polska Wzrost popularności SUV-ów i crossoverów spowodował zmianę kierunków rozwoju marki Ford na globalnych rynkach. Coraz większy odsetek w sprzedaży marki stanowią właśnie te modele i nie inaczej jest w Polsce. W ubiegłym roku Ford Polska istotnie zwiększył udział... więcej »

» Współpraca Audi i firmy 4.screen, której efektem będzie zapewnienie klientom dodatkowych cyfrowych usług w samochodzie 2022-05-18
  Audi i firma technologiczna 4.screen nawiązały współpracę, której celem jest zwiększenie w przyszłości komfortu podróżowania samochodem. Po uruchomieniu wspólnego projektu, klienci Audi będą mogli korzystać z jeszcze bardziej kompleksowych informacji o punktac... więcej »

» Ford przyłącza się do apelu do władz UE. Do 2035 r. w sprzedaży mają być tylko pojazdy elektryczne 2022-05-18
  Ford apel do UE Ford of Europe wraz z 27 firmami podpisał apel kierowany do Unii Europejskiej (UE) o stworzenie warunków prawnych, by od 2035 r. wszystkie nowe samochody osobowe i dostawcze w Europie cechowały się zerową emisją spalin oraz o ustanowienie wiążących celów dotyc... więcej »

» Zespół M-Sport Ford World Rally Team szykuje mocne uderzenie podczas nadchodzącej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA w Portugalii 2022-05-17
  M-Sport Ford World Rally Team Podczas odbywającego się w tym tygodniu Rajdu Portugalii zespół M-Sport Ford World Rally Team zostanie wzmocniony udziałem Sebastiena Loeba - zwycięzcy Rajdu Monte Carlo 2022 i dziewięciokrotnego mistrza świata. W zespole Forda oprócz niego za kierownicą Fordó... więcej »

» Oprogramowanie Volkswagena dla miast: sztuczna inteligencja pomoże zmniejszyć korki 2022-05-17
  Volkswagen AI Pilotażowy projekt inteligentnego planowania miejskiego: w Carmel w stanie Indiana firma Volkswagen analizuje dane dotyczące mobilności, aby zrozumieć przepływ ruchu drogowego. Producent samochodów wykorzystuje do tego projektu własne oprogramowanie.... więcej »

» Nie samym E-Transitem Ford stoi. Spalinowy Transit w 2022 roku stał się jeszcze bardziej komfortowy, innowacyjny i bezpieczny. 2022-05-17
  Premierą roku w segmencie samochodów dostawczych Forda jest w pełni elektryczny E-Transit, ale zmiany na lepsze dotknęły także spalinowego Transita. Dzięki modernizacji ikona pojazdów dostawczych stała się jeszcze bardziej komfortowa, nowocześniejsza, bezpiecz... więcej »

» Platforma MQB - doskonała baza dla Nowego Multivana 2022-05-16
  Platforma MQB dla nowego multivana Nowy Multivan, to dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze samochód przełomowy, oznaczający olbrzymi skok technologiczny. Model ten po raz pierwszy bazuje na modułowej platformie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie MQB. Wykorzystanie platformy MQB ... więcej »

» Fundacja Forda z pomocą graczy i specjalnych kombinezonów pokazuje zagrożenia związane z prowadzeniem samochodu po alkoholu, na kacu lub w stanie zmęczenia 2022-05-16
  Ford jazda po alkocholu Fundacja Forda, charytatywny oddział producenta samochodów oraz GlobalGiving, jej międzynarodowy partner zajmujący się przyznawaniem grantów, współpracują z niezależnymi graczami z należącej do Forda drużyny e-sportowej Team Fordzilla. Zawodnicy występują w no... więcej »

» Nowy Volkswagen ID. Buzz i ID. Buzz Cargo: czysta forma i klasyczne linie współczesnej mobilności 2022-05-16
  ID. Buzz i ID. Buzz Cargo Legenda wraca! Wraz z ID. Buzz i ID. Buzz Cargo Volkswagen przenosi DNA modelu T1 w teraźniejszość i przyszłość. Podobnie jak pierwszy VW Bus z 1950 roku, nowe modele są funkcjonalne, a jednocześnie wywołują wiele emocji. Ale jak tego dokonano? Projektanci Vol... więcej »

» Prezes Grupy Volkswagen, Herbert Diess podczas dorocznego Walnego Zgromadzenia: „Volkswagen realizuje cele – finansowe i strategiczne” 2022-05-13
  Grupa Volkswagen robi spore postępy w swojej transformacji w zrównoważonego, zorientowanego na oprogramowanie dostawcę usług mobilności, mimo niesprzyjających warunków. Podczas przemowy podczas wirtualnego dorocznego Walnego Zgromadzenia, prezes Herbert Diess ... więcej »

» Gama modeli Ford Pro oferuje europejskim firmom podniesienie produktywności i wzrost wartości dzięki w pełni elektrycznemu E-Transitowi 2022-05-13
  Ford pro Ford Pro Vehicles prezentuje klientom nowy, w pełni elektryczny model użytkowy E-Transit, który wyznacza nowe standardy w zakresie produktywności, walorów użytkowych i satysfakcji z posiadania pojazdu elektrycznego.... więcej »

» MITSUMANIACY ZAPRASZAJĄ NA JUBILEUSZOWY ZLOT 2022-05-13
  MITSUMANIACY zlot Tego lata - między 19 a 21 sierpnia - odbędzie się 20. Zlot MitsuManiaków - wielbicieli japońskiej marki Mitsubishi. Jubileuszowe spotkanie zorganizowano w malowniczym miasteczku rozrywki Mega-Park w Grudziądzu nad Jeziorem Rudnickim.... więcej »

» Wystawa finalistów konkursu Mazdy podczas Łódź Design Festival 2022-05-11
  Piknik na skraju drogi Już od 12 maja Mazda, wieloletni partner Łódź Design Festival, zaprasza do Łodzi na wystawę „Piknik na skraju drogi” prezentującą prace finalistów konkursu Mazda Design Experience 2020/21. Goście ŁDF 2022 będą mieli okazję zobaczyć projekty młodych... więcej »

» Koncerny samochodowe inwestują zarówno czas, jak i zasoby, by „elektryki” były coraz tańsze zarówno w produkcji, jak i w użytkowaniu. Według prognoz Bloomberg New Energy Finance, elektryczne auta typu sedan i SUV zrównają się w kosztach produk 2022-05-11
  Nissan Qashqai 2021 Organizacja Euro NCAP, w najnowszym rankingu systemów wspomagania jazdy „Assisted Driving”, przyznała zastosowanemu w Nissanie Qashqai systemowi ProPILOT z Navi-Link najwyższą możliwą ocenę – „bardzo dobry”. Crossover ten w styczn... więcej »

» Raport: Według Polaków nowe auta elektryczne są drogie, ale to samo uważają o „spalinówkach” 2022-05-11
  Ankietowani Polacy uważają, że nowe auta są drogie bez względu na rodzaj napędu. Jednocześnie większość badanych wie już o ekonomicznych przewagach aut elektrycznych nad spalinowymi. Dotyczy to zwłaszcza kosztów ładowania i tankowania oraz ceny zakupu auta.... więcej »

» WIOSENNE SUKCESY W STAJNI FORDA. MUSTANG MACH-E Z KOLEJNYM REKORDEM SPRZEDAŻY 2022-05-11
  Mustang MACH-E Dzięki lepszemu przepływowi zapasów u dilerów, udział Forda w kwietniowej sprzedaży na rynku amerykańskim wzrósł o jeden punkt procentowy w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniósł 13,8 procent. Połowę kwietniowej sprzedaży detalicznej stanowiły wcześniej złożon... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219
Wyświetlane: 0 - 20 z 24378 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |