FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1692 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1147 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Nie z tej ziemi: BMW Individual M850i xDrive Coupe Night Sky
  Dodano: 2019-01-04
Wyświetlono: 371 razy
Nie z tej ziemi: BMW Individual M850i xDrive Coupe Night Sky
Unikatowa wersja luksusowego samochodu sportowego z elementami obsługi z materiału meteorytowego, „kosmiczne” struktury powierzchni, podświetlane konstelacje gwiezdne na konsoli środkowej oraz elementy drukowane w 3D – BMW Individual przenosi ekskluzywny design i dobór materiałów w zupełnie nowy wymiar.
foto © BMW

Od ponad 25 lat manufaktura BMW Individual w Garching, niedaleko Monachium, produkuje najwyższej jakości wyposażenie, niezwykłe modele specjalne i spektakularne unikaty – wszystkie w bardzo charakterystycznej stylistyce i dodatkowo wzbogacone najcenniejszymi materiałami na świecie. Teraz specjaliści od designu stworzyli nowy wymiar ekskluzywności. W BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 9,8 – 9,7 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 224 – 221 g/km) wybrane elementy obsługi mają aplikacje wykonane z materiałów meteorytowych. Fascynację nieskończonością wszechświata widać również w podświetlanych konstelacjach gwiezdnych na konsoli środkowej oraz w inspirowanej ciałami niebieskimi stylistyce powierzchni listew ozdobnych, oparć foteli, tarcz hamulcowych i akcesoriów zewnętrznych.


 

BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky zostanie zaprezentowane na krótko przed nocą z 3 na 4 stycznia 2019 r., w której spodziewany jest wyjątkowo intensywny deszcz meteorytów. Noc „spadających gwiazd” rozpocznie się, gdy Ziemia na krótko przetnie orbitę asteroidy 2003 EH a jej fragmenty przenikną do atmosfery ziemskiej i spłoną. W rzadkich przypadkach mniejsze skały kosmiczne przenikają przez tarczę ochronną naszej planety i spadają na Ziemię jako meteoryty. Niektóre z tych pozaziemskich fragmentów można teraz znaleźć wewnątrz BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky.


 

Dzięki zastosowaniu materiałów dosłownie „nie z tej ziemi” manufaktura BMW Individual nadała samochodowi niepowtarzalną i oryginalną estetykę. Meteoryty zdobią cały panel konsoli środkowej, przycisk start/stop silnika V8, wybierak biegów 8-stopniowej skrzyni Steptronic oraz kontroler iDrive Touch, tworząc niespotykany efekt wizualny i dotykowy. Inkrustacje z meteorytów można znaleźć na listwach progowych z podświetlanym oznaczeniem modelu. Wszystko to sprawia, że BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky jest ucieleśnieniem bezprecedensowego luksusu i ekskluzywności Manufaktura BMW Individual: miejsce narodzin unikalnych okazów o indywidualnym charakterze.


 


Manufaktura BMW Individual od początku specjalizuje się w produkcji unikatów, które są wyrazem osobistego stylu kierowców BMW. Jej misją jest urzeczywistnienie indywidualnych życzeń klientów. Indywidualne rozwiązania opracowywane przez specjalistów BMW Individual we współpracy z klientem sięgają od wyjątkowych lakierów karoserii poprzez niecodzienne materiały wykończenia wnętrza aż po specjalne wyposażenie, akcesoria, wzory szwów, grawerunki i inkrustacje. Podczas procesu projektowania i produkcji kreatywność, dbałość o szczegóły, rzemiosło, bezkompromisowe przywiązanie do jakości i zamiłowanie do tego, co niezwykłe, łączą się w jedno, tworząc naprawdę wyjątkowe samochody.


 

W poszukiwaniu nowych możliwości twórczych, nowych zestawień materiałów i nowych technik obróbki BMW Individual często współpracuje ze słynnymi projektantami i znanymi producentami towarów luksusowych z innych branż. Wkład artystów i naukowców pomaga zdobywać wiedzę potrzebną do opracowywania nowych produktów i ekskluzywnych, unikatowych modeli. Podczas tworzenia BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky projektanci BMW Individual zwrócili się do naukowców z Instytutu Fizyki Pozaziemskiej Maxa Plancka, który również ma siedzibę w Garching.


 

Jedyne w swoim rodzaju: powierzchnie ze wzorem w kształcie figur Widmanstättena. 
Wzornictwo wielu elementów wewnętrznych i zewnętrznych zainspirowane jest strukturą, która w przyrodzie występuje wyłącznie na obiektach pozaziemskich: charakterystycznymi dla powierzchni meteorytów figurami Widmanstättena. Ściśle geometryczna struktura z prostymi liniami ma wygląd przypominający kryształy lodu i ujawnia się na niektórych rodzajach żelaznych meteorytów dopiero wtedy, gdy są one polerowane lub wchodzą w kontakt ze związkami kwasowymi. Struktura ta powstaje na skutek ochłodzenia stopu metalu w niezwykle powolnym procesie, który nie może być odtworzony na Ziemi, co czyni go niepowtarzalnym znakiem rozpoznawczym materiału pozaziemskiego. Ten unikalny wzór został po raz pierwszy zaobserwowany na początku XIX wieku przez szereg osób, w tym przez austriackiego naukowca Aloisa von Becka Widmanstättena, od którego pochodzi jego nazwa.


 

Wyjątkowość figur Widmanstättena jest symbolem nieustannego dążenia BMW Individual do innowacyjnych, niespotykanych nigdy wcześniej rozwiązań wzorniczych. Struktura widoczna w ręcznie zszywanych podsufitkach i na listwach ozdobnych konsoli środkowej została również wyfrezowana na tarczach hamulcowych BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky. Charakterystyczny wzór meteorytu można znaleźć również na lusterkach zewnętrznych, splitterach bocznych wlotów powietrza na froncie samochodu, grillu atrapy chłodnicy i obramowaniach skrzeli na przednich błotnikach. Wszystkie te elementy zewnętrzne zostały opracowane specjalnie dla BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky i wyprodukowane indywidualnie w procesie druku 3D.


 

Wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych i produkcji: innowacyjne, ultralekkie zaciski hamulcowe o bionicznej konstrukcji wykonane metodą druku 3D. Do produkcji zacisków hamulcowych stosuje się innowacyjny proces produkcji addytywnej. Tutaj techniki druku 3D wynoszą inteligentną, lekką konstrukcję na nowy poziom. Zamontowane w BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky aluminiowe zaciski hamulcowe o bionicznej konstrukcji zostały opracowane przez BMW Motorsport i są nawet o 30 procent lżejsze od elementów produkowanych metodami konwencjonalnymi. Znaczne zmniejszenie masy nieresorowanej powoduje odczuwalną poprawę dynamiki i komfortu jazdy.


 

Do opracowania i produkcji pionierskich hamulców o bionicznej konstrukcji BMW Group wykorzystała zarówno swoją wiedzę z zakresu sportów motorowych, jak i doświadczenie w zakresie druku 3D komponentów aluminiowych. Przy tworzeniu zacisków hamulcowych udało się zredukować ich masę do minimum niezbędnego do spełnienia wymagań technicznych, co oznacza, że użyty został tylko materiał potrzebny do pracy hamulców. Powstała w ten sposób forma, której konstrukcja naśladuje budowę kości i może być produkowana wyłącznie metodą addytywną, a nie konwencjonalnymi technikami odlewania. Co więcej, w strukturę zacisków hamulcowych udało się zintegrować kanały płynu hamulcowego. Również w tym przypadku kluczem do stworzenia tej integralnej konstrukcji, która przynosi dodatkowe korzyści w zakresie montażu i sztywności lekkiego układu hamulcowego, było wytwarzanie addytywne.


 

Innowacje dla indywidualności: trójkolorowa tapicerka skórzana i podświetlane diodami LED konstelacje gwiazd na konsoli środkowej. Trójkolorowa skóra BMW Individual Merino o delikatnej fakturze oraz połączenie kolorów: białego opalu, granatu nocy i srebrnego to kolejny debiut w stylistyce wnętrza. Figury Widmanstättena – cecha charakterystyczna wnętrza BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky – została powtórzona we wzorze szwów środkowej części foteli.


 

Kolejną atrakcją są podłokietniki konsoli środkowej, których wyjątkowe wzornictwo zainspirowane jest migoczącym nocnym niebem. Ich powierzchnię podświetlają diody LED, tworząc efekt gwiaździstego nieba wewnątrz, a tym samym bardzo nastrojową atmosferę. Stylowy charakter wnętrza dopełniają dywaniki o długim runie w kolorze granatu nocy.


 

Specjalny lakier BMW Individual precyzyjnie łączy w sobie dwa odcienie, aby uzyskać wyrazisty efekt. Kolor bazowy karoserii to niemetalizowany kolor czarny. Następnie naniesiono drugą warstwę w metalizowanym kolorze niebieskim San Marino z efektem cieniowania od dolnej krawędzi karoserii aż po górną krawędź nadkoli. Na koniec nałożono trzy warstwy lakieru bezbarwnego o różnej wielkości cząsteczek pigmentu, aby nadać lakierowi niezwykły efekt głębi.


 

Idealna baza fascynującego unikatu: luksusowy samochód sportowy BMW M850i xDrive Coupé. Dzięki silnikowi V8 o mocy 390 kW (530 KM), sprawdzonej na torze wyścigowym technologii układu jezdnego oraz inteligentnemu systemowi napędu na cztery koła BMW xDrive ten czteroosobowy samochód wprowadza do segmentu luksusowego nową porcję sportowego stylu, emocji i charakterystycznej dla BMW radości z jazdy. BMW M850i xDrive Coupé, tworzone jednocześnie z BMW M8 i przeznaczonym na długie trasy wyścigowym BMW M8 GTE, opiera się na bezbłędnie dopracowanej koncepcji, która przekłada się na fascynujące osiągi na drodze. Wyrafinowane systemy układu jezdnego pozwalają pokryć wyjątkowo szerokie spektrum pomiędzy sportowym charakterem a komfortem, łącząc dynamikę jazdy z wyjątkową użytecznością na co dzień i możliwością pokonywania długich tras.


 

Oddziałująca na emocje stylistyka karoserii BMW M850i xDrive Coupé wynika z nowego języka kształtów marki, który opiera się na precyzji i wyrazistości, dając wrażenie sportowego charakteru, zmysłowości i ekskluzywności. Specjalne detale w innych miejscach samochodu optymalizują jego właściwości aerodynamiczne i redukują masę, np. opcjonalny karbonowy dach. W połączeniu z nisko położonym środkiem ciężkości, długim rozstawem osi i szerokim rozstawem kół pozwala to BMW M850i xDrive Coupé łączyć sportowe osiągi i luksusowy komfort jazdy spójniej niż czyni to jakikolwiek inny samochód w tym segmencie.

 

 

Zużycie paliwa i emisja CO2 

 

 

Informacje dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii obliczane są w oparciu o metody pomiarowe określone w aktualnej wersji rozporządzenia (UE) 715/2007. Informacje dotyczą samochodu z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech; zasięg zależy od wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego i może ulec zmianie przy konfiguracji.


 

Dane oznaczone * zostały już obliczone w oparciu o nowy cykl testowy WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach dla obliczania podatków i innych opłat, które zależą (również) od emisji CO2, mogą obowiązywać inne dane.


 

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.Źródło: BMW

 Pisaliśmy również
» Akademia Jazdy BMW zaprasza na szkolenia w Polsce
» BMW serii 8 Gran Coupe: czterodrzwiowy samochód sportowy o wysublimowanej elegancji i nowoczesnym luksusie

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Nie z tej ziemi: BMW Individual M850i xDrive Coupe Night Sky:
w lewo
BMW M850i xDrive Coupe Night Sky
© BMW
BMW M850i xDrive Coupe Night Sky
© BMW
BMW M850i xDrive Coupe Night Sky
© BMW
BMW M850i xDrive Coupe Night Sky
© BMW
BMW M850i xDrive Coupe Night Sky
© BMW
w prawo
 Inne artykuły
» Nowy Opel Zafira Life gotowy do wyjazdu na drogę 2019-06-18
  Opel Zafira Life Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Opla Zafirę Life. Ceny rozpoczynają się od 134 750 zł (cena brutto w Polsce zawierająca podatek VAT). Zafira Life Compact w wersji wyposażenia Business, to wszechstronny samochód pasażerski o szerokich możli... więcej »

» Nowe Porsche 718 Spyder i 718 Cayman GT4: teraz z czterolitrowym bokserem 2019-06-18
  718 Cayman GT4 Rodzina 718 wita nowych członków: Porsche wprowadza dwa wyjątkowo emocjonujące, mocne modele – 718 Spyder i 718 Cayman GT4, które wjeżdżają na czołowe pozycje w gamie swojej serii modelowej. Ze swoim rasowym charakterem adresowane są do entuzjastów sport... więcej »

» Nowe wersje PEUGEOT Experta 2019-06-18
  PEUGEOT Expert Wraz z przejściem na silniki w 100% zgodne z normą Euro 6d-temp, gama modelu PEUGEOT EXPERT uległa zmianie, aby spełniać wszelkie potrzeby użytkowników biznesowych. Oprócz znanych już poziomów wyposażenia PRO i PREMIUM, PEUGEOT EXPERT jest obecnie oferowany w ... więcej »

» W maju Grupa Volkswagen zwiększa udział w rynku 2019-06-17
  Volkswagen WRZESNIA, Volkswagen Poznan, Grand California 2019 W maju nastąpił spadek dostaw do klientów samochodów Grupy Volkswagen w porównaniu z majem 2018 r. Spadek był jednak niższy niż w poprzednich miesiącach i wyniósł 3,6 procent. Na świecie samochody marek należących do Grupy odebrało w sumie 918.900 klientów. ... więcej »

» Osiem Nissanów LEAF zasiliło flotę Urzędu Miasta we Wrocławiu 2019-06-17
  Nissan LEAF Wroclaw Coraz więcej jednostek samorządowych i spółek Skarbu Państwa modernizuje swoje floty, zastępując samochody spalinowe ekologicznymi pojazdami zeroemisyjnymi. Przykładem jest Urząd Miasta we Wrocławiu, który wzbogacił swój park o osiem Nissanów LEAF.... więcej »

» Formuła E: Audi w wirze walki o mistrzowski tytuł 2019-06-17
  Audi e-tron FE05 Walka o mistrzowski tytuł Formuły E nabiera intensywności. W najbliższą sobotę, 22 czerwca, po raz pierwszy w Bernie, odbędzie się jedenasty z trzynastu wyścigów tegorocznego sezonu rywalizacji samochodów elektrycznych. Audi Sport ABT Schaeffler i Lucas di Gra... więcej »

» Znakomite pierwsze pięć miesięcy 2019 roku dla marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce i na świecie 2019-06-17
  Volkswagen T6 w Hanowerze Od stycznia do maja tego roku zarejestrowano w Polsce 5.541 pojazdów marki Volkswagen Samochody Użytkowe, czyli o 1.532 auta więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost liczby rejestracji o aż 38,21 procent. Tak dużym wzrostem nie może ... więcej »

» Napęd nowoczesnego miasta - elektryczny SEAT Mii electric 2019-06-17
  SEAT Mii Electric SEAT przedstawia swój pierwszy w pełni elektryczny samochód – Mii electric. SEAT Mii electric to kolejny krok w realizacji elektrycznej ofensywy marki, w ramach której już niebawem hiszpańska marka zaprezentuje kolejne modele korzystające z ekologicznych... więcej »

» Elektryczny furgon Nissana osiąga rekordowy wynik 10 000 egzemplarzy zamówionych w Europie 2019-06-14
  Nissan e-NV200 40 kWh Nissan e NV200 w najnowszej odsłonie uzyskał rekordowe wyniki sprzedaży w całej Europie na fali zainteresowania zrównoważonym rozwojem wśród flotowych użytkowników samochodów dostawczych.... więcej »

» Volkswagen ID.R wraca do Goodwood, aby bronić tytułu najszybszego auta elektrycznego 2019-06-14
  Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R będzie bronił tytułu najszybszego auta elektrycznego podczas „Goodwood Festival of Speed” (4-7 lipca). W ubiegłym roku podczas prestiżowego klasyka, który jest rozgrywany na południu Anglii, Romain Dumas za kierownicą elektrycznego ... więcej »

» SEAT odnotowuje dwucyfrowy wzrost sprzedaży w maju 2019-06-14
  SEAT wyniki finansowe W maju 2019 roku sprzedaż samochodów marki SEAT wzrosła o 10,5% w porównaniu do analogicznego miesiąca 2018 roku. Łącznie dostarczono Klientom 54 400 samochodów, co jest historycznym sukcesem marki – po raz pierwszy w historii firmy sprzedaż majowa wynio... więcej »

» Mitsubishi świętuje dekadę modelu i-MiEV - pioniera elektromobilności 2019-06-14
  Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi Motors Corporation (MMC) obchodzi 10. rocznicę wprowadzenia na rynek samochodu miejskiego o zerowej emisji spalin i-MiEV, który utorował drogę do szybkiego rozwoju masowej produkcji pojazdów elektrycznych (EV).... więcej »

» Porsche Second Skin: zaprojektuj barwy swojego samochodu 2019-06-13
  Porsche Second Skin Indywidualny design za naciśnięciem przycisku: Porsche Digital uruchamia internetowy konfigurator o nazwie „Second Skin” (z ang. druga skóra), który w przyszłości pozwoli projektować i urzeczywistniać spersonalizowane wzory samochodowych barw. Próc... więcej »

» Audi e-tron zwycięża w plebiscycie MotoAs Interii 2019 2019-06-13
  Audi e-tron 2019 Portal informacyjny Interia już po raz czwarty zorganizował plebiscyt MotoAs Interii, wyłaniający najlepsze samochody dostępne na polskim rynku. O tym, jakie modele zdobędą główne nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali użytkownicy i czytelnicy Interii... więcej »

» Wzrost dostaw Volkswagena w Niemczech oraz w Ameryce Północnej i Południowej w maju 2019-06-13
  Volkswagen fabryka Zwickau Volkswagen dostarczył w maju klientom na całym świecie 512.100 samochodów, czyli o 5,1 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Wyniki w poszczególnych regionach mocno się od siebie różniły – w Ameryce Północnej (+8,6 procent), Ameryce Połu... więcej »

» SEAT uwalnia innowacyjność i kreatywność jako partner kongresu Sonar+D 2019-06-13
  Seat Sonar Tegoroczna edycja Sónar, międzynarodowego festiwalu muzyki, kreatywności i technologii, odbędzie się w ścisłej współpracy z SEAT-em. Między 17 a 20 lipca w Barcelonie spotkają się przedstawiciele branży kreatywnej z całego świata, by wspólnie określić stan i k... więcej »

» Całkowicie nowa platforma HONDY e 2019-06-13
  HONDA e platforma Nowe miejskie auto elektryczne – HONDA e – jest pierwszym modelem marki, zbudowanym na zaprojektowanej od podstaw platformie, gwarantującej doskonałą dynamiką, typową dla samochodów marki Honda. ... więcej »

» Odświeżona rodzina SKODY SUPERB wyposażona w najnowsze systemy bezpieczeństwa 2019-06-12
  Skoda systemy tempomat Pod koniec maja ŠKODA zaprezentowała udoskonalone modele z rodziny SUPERB. Samochody zachwycają nie tylko nowym wyglądem, ale także zastosowaniem najnowszych technologii z zakresu bezpieczeństwa. Flagowy model po raz pierwszy wyposażony został w reflektory Ful... więcej »

» Nissan LEAF drugi raz z rzędu nagrodzony w plebiscycie Fleet Awards Polska 2019-06-12
  Nissan LEAF Fleet Awards Polska Od momentu pojawienia się w sprzedaży, Nissan LEAF nie tylko zrewolucjonizował rynek samochodów elektrycznych, ale także regularnie otrzymuje nagrody w cenionych plebiscytach w Polsce i na świecie. Do licznych wyróżnień japoński producent może dopisać kolejne,... więcej »

» Mazda zwycięzcą XII Niezależnego Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych w Polsce 2019-06-12
  Mazda Salon Poznan Podczas odbywającego się w Ossie 10. Kongresu Dealerów ogłoszono wyniki najnowszego Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych. Na podium klasyfikacji generalnej w kategorii samochodów osobowych znalazły się: Mazda, KIA i Mercedes. Wśród aut dostawczych bezkon... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109
Wyświetlane: 0 - 20 z 22171 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |