FB FB Twitter Twitter NK
Szukaj:
            1802 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1213 przedstawicieli mediów.                                                                                    

szukaj w Mototarget.pl
Promowana firma
Wydarzenia

Do grupy Moto Target należą witryny:

MotoTarget

• MotoTabu

• MotoTłumaczenia

• Satyrek


Statystyki odwiedzin serwisu
Snowman, czyli pierwszy ratrak Skody
  Dodano: 2016-04-01
Wyświetlono: 588 razy
Snowman, czyli pierwszy ratrak Skody
W ramach swojej modelowej ofensywy, ŠKODA podjęła się wyzwania wejścia do zupełnie nowego dla siebie segmentu. Marka zamierza wprowadzić do sprzedaży do końca bieżącego roku swój pierwszy ratrak.
foto © Skoda

Z nowoczesnym, wyróżniającym się, pełnym emocji designem, doświadczona czeska marka skupia się na wyjątkowo konkurencyjnym biznesie przygotowywania stoków narciarskich. Używając mocnego napędu hybrydowego typu plug-in, innowacyjnych systemów asystujących i wielu nowych rozwiązań z serii „Simply Clever”, ŠKODA wprowadza na stok wcześniej niewidziane tu technologie.

Spekulacje dotyczące nazwy Snowman dla następnego modelu ŠKODY pojawiały się już od dawna. Teraz czeska marka odsłania wszystkie karty: ŠKODA Snowman zalicza spektakularny debiut na wysoko położonych alpejskich trasach, cechując się wyjątkowymi zdolnościami terenowymi, szczególnie eksponowanymi zimą.

Modelem tym ŠKODA przebija wszelkie znane auta typu SUV pod względem funkcjonalności i zdolności do jazdy w terenie. Na dodatek, model Snowman wyposażony jest w technologie, które otworzą zupełnie nowe możliwości w przygotowywaniu stoków.

Dla regionów alpejskich, gdzie ochrona środowiska nabiera szczególnego znaczenia, napęd hybrydowy typu plug-in przynosi wyczekiwaną ulgę dla przyrody. Równolegle, ciężka praca operatora ratraka także staje się lżejsza dzięki bezprecedensowym rozwiązaniom. Model Snowman jest kluczowym elementem w układance korporacyjnej strategii ŠKODA 2025 i czyni odważny krok ku nowym segmentom.

Przez 25 lat od wejścia czeskiej marki pod skrzydła Grupy Volkswagen, systematycznie rozwija ona swoją obecność na kolejnych częściach rynku. Modelem Snowman ŠKODA podejmuje się zupełnie nowego dla siebie wyzwania pod względem biznesowym i potrzeb Klientów. Naturalnie, walory wyróżniające każdą ŠKODĘ, jak ponadprzeciętna przestronność, funkcjonalność i doskonały stosunek ceny do jakości, miały kluczowe znaczenie w rozwoju także tego modelu.

ŠKODA Snowman ma 9,13 metra długości (z pługiem i odśnieżarką), 2,5 metra szerokości (5,26 metra z pługiem). Czeska marka wnosi na stok narciarski nowe doznania estetyczne, prezentując ratrak o wyjątkowo ekspresyjnym języku stylistycznym. Design jest jednocześnie atrakcyjny i funkcjonalny. Wizualnie, linie kreują wrażenie wyjątkowej szerokości. Ostre krawędzie zamykają formy zdecydowanie wyrzeźbionych płaszczyzn, oddając hołd cenionej czeskiej tradycji artystycznej obróbki szkła. Krystaliczny motyw przewija się przez logo marki, pionowe żebra w trapezoidalnym grillu oraz cztery wąskie światła o kształcie klina.

ŠKODA Snowman to pierwszy model tej marki z napędem hybrydowym typu plug-in. Posiada on łączną moc aż 400 KM i maksymalny moment obrotowy 650 Nm. Jadąc w dół stoku, ten wyjątkowo wydajny system odzyskuje energię i magazynuje ją w litowo-jonowym akumulatorze. Moc przekazywana jest na dwie gąsienice przez skrzynię rozdzielczą. „Człowiek Śniegu" maksymalnie rozpędzi się do 20 km/h, pokona podjazdy o nachyleniu do 100% i obróci się wokół własnej osi. ŠKODA proponuje zupełnie nowe rozwiązanie sterowania. Kierowanie odbywa się z pomocą drążka, którym sterujący kontroluje wszystkie funkcje. Zastosowano także najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu łączności: Snowman utrzymuje bezprzewodową łączność ze stacjami narciarskimi.

Ponadprzeciętnie duża kabina zapewnia komfortową przestrzeń dla trzech osób. Zawieszony w powietrzu fotel kierowcy posiada funkcję podgrzewania. Przemyślane rozwiązania „Simply Clever" przynoszą tak nieprawdopodobne innowacje, jak magnetyczny uchwyt na łopatę do śniegu, podgrzewane miejsce na termos czy też wielofunkcyjny schowek na śniegowce i detektor po zejściu lawiny. Co więcej, jako opcja dostępna jest zamknięta, klimatyzowana przestrzeń, służąca do pozbywania się pary z okularów oraz suszenia czapek lub rękawic. Popielniczka posiada automatyczny system gaśniczy wykorzystujący otaczający pojazd śnieg.

Jedyna w swoim rodzaju ŠKODA Snowman pojawi się w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i innych ważnych europejskich rynkach w grudniu bieżącego roku. Cenniki zaczynają się już od 280 000 euro.Źródło: Skoda, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Najlepszy maj w historii Skody: rekordowe wyniki globalne, silny wzrost w Polsce
» Nowe wersje silnikowe Skody Superb z siedmiobiegową przekładnią automatyczną DSG

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Skoda Snowman:
w lewo
Skoda Snowman
© Skoda
w prawo
 Inne artykuły
» Ford otwiera w Londynie specjalne Biuro ds. Innowacyjnych Technologii w Transporcie Publicznym 2017-06-22
  WARSZAWA, 22 czerwca 2017 roku – Ford otwiera w Londynie swoje Biuro ds. Rozwoju Inteligentnych Technologii Mobilnych (Smart Mobility Innovation Office). Jego głównym zadaniem ma być praca nad innowacyjnymi technologiami transportowymi dla krajów Europy... więcej »

» Kosmiczny Lexus w filmie Luca Bessona 2017-06-22
  Kosmiczny Lexus w filmie Luca Bessona Już w lipcu na ekrany kin wchodzi nowy film Luca Bessona „Valerian i miasto tysiąca planet” – najdroższa superprodukcja w historii francuskiego kina. Główny bohater lata w nim kosmicznym ścigaczem, stworzonym specjalnie dla filmowców przez bi... więcej »

» 380 hybrydowych Toyot zasiliło flotę Banku Millenium 2017-06-22
  380 hybrydowych Toyot zasiliło flotę Banku Millenium Mniejsza emisja spalin, niższe zużycie paliwa, większy komfort jazdy i większe bezpieczeństwo to korzyści wymiany samochodów floty Banku Millennium na modele hybrydowe Toyoty. Nowa flota hybrydowych Aurisów i Yarisów ograniczy emisję CO2 o ponad 500 ton w poró... więcej »

» W oczekiwaniu na nowe Audi A8: aktywne zawieszenie zapewni dostosowaną do potrzeb elastyczność 2017-06-22
  W oczekiwaniu na nowe Audi A8: aktywne zawieszenie zapewni dostosowaną do potrzeb elastyczność Nowe Audi A8 udowadnia, że jest bardzo wszechstronnym pojazdem. Dzięki swemu aktywnemu zawieszeniu, ta prowadzona najczęściej przez szofera limuzyna, zapewnia ceniącym najwyższy komfort pasażerom elegancką i wygodną podróż. Z drugiej strony, właściciel tego au... więcej »

» Ty prowadzisz. Ty decydujesz. Kona - całkowicie nowy SUV marki Hyundai 2017-06-22
  Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model KONA Zupełnie nowy Hyundai KONA wykorzystuje dotychczasowe osiągnięcia marki Hyundai w dziedzinie projektowania i produkcji samochodów segmentu SUV, będąc zarazem śmiałą próbą poszerzenia grupy odbiorców i zwiększenia świadomości marki. Pozwoli tym samym na przycią... więcej »

» Najlepszy maj w historii Skody: rekordowe wyniki globalne, silny wzrost w Polsce 2017-06-22
  Najlepszy maj w historii Skody ŠKODA dostarczyła w minionym miesiącu 99 tys. samochodów, pobijając zeszłoroczny rekord o 2,4%. Na najlepszy majowy wynik w historii czeskiej marki złożyły się silne wzrosty we wszystkich częściach Europy. Swój udział osiągnięciu tego rekordowego rezultatu mia... więcej »

» Silniki wysokoprężne tracą dominację na rynkach 2017-06-22
  Silniki wysokoprężne tracą dominację na rynkach Kierowcy powoli, ale systematycznie rezygnują z silników Diesla. Według Jato Dynamics udział sprzedanych w Europie nowych samochodów po raz pierwszy w historii spadł do poziomu poniżej 50 procent. Podobna sytuacja miała miejsce na rynku samochodów używanych &#... więcej »

» Audi rozpocznie produkcję drugiego elektrycznego modelu 2017-06-22
  Audi rozpocznie drugiego elektrycznego modelu Ingolstadt/Bruksela, 21 czerwca 2017 r. Audi poszerza swą gamę modelową, wprowadzając do niej nowy samochód typu e-tron. Produkcja Audi e-tron Sportback rozpocznie się w zakładzie koncernu w Brukseli, w roku 2019. W ten sposób, fabryka ta rozpocznie wytwarzani... więcej »

» Silnik Audi 2.5 TFSI po raz kolejny najlepszy w swej klasie, w konkursie "International Engine of the Year" 2017-06-22
  Silnik Audi 2.5 TFSI po raz kolejny najlepszy w swej klasie, w konkursie "International Engine of the Year" Ingolstadt/Stuttgart, 22 czerwca 2017 r. Audi odniosło kolejny sukces w prestiżowym konkursie na najlepszy silnik roku “International Engine of the Year Award”. Cztery pierścienie, w kategorii jednostek od 2 do 2,5 litra, otrzymały pierwszą nagrodę... więcej »

» Audi R8 Spyder V10 Plus: nowy poziom wolności 2017-06-21
  Audi R8 Spyder V10 Plus: nowy poziom wolności Audi R8 Spyder V10 plus ze stajni Audi Sport GmbH, jest najszybszym seryjnym kabrioletem spod znaku czterech pierścieni. Zamontowana centralnie jednostka napędowa V10 generuje 610 KM, daje nieprawdopodobne osiągi i przekazuje swą moc za pomocą stałego napędu n... więcej »

» Silnik Forda 1.0 l. EcoBoost po raz szósty z rzędu zdobywa tytuł Międzynarodowego Silnika Roku 2017-06-21
  Ford EcoBoost po raz szósty z rzędu zdobywa tytuł Międzynarodowego Silnika Roku Silnik o pojemności 1,0 litra EcoBoost produkcji Forda został nagrodzony tytułem „International Engine of the Year 2017”, w kategorii „Najlepszy silnik poniżej 1,0 litra”. To szósty z rzędu laur dla tej konstrukcji. Tym samym kompaktowy... więcej »

» Lexus na Goodwood Festival of Speed 2017-06-21
  Lexus na Goodwood Festival of Speed W tegorocznej edycji brytyjskiego święta motoryzacji, która potrwa od 29 czerwca do 2 lipca, Lexus wystawi silną reprezentację. Gwiazdą Goodwood Festival of Speed będzie nowe flagowe coupé Lexus LC, którego sprzedaż w Wielkiej Brytanii rusza z początkiem lipca... więcej »

» Jak zmieniały się SUV-y na przestrzeni dwóch dekad? 2017-06-21
  Jak zmieniały się SUV-y na przestrzeni dwóch dekad? W ostatnich latach SUV-y stały się niezwykle popularnym segmentem praktycznie na każdym z rynków europejskich. Ostatnie dane pokazują, że auta z takim nadwoziem zwiększyły swój udział w ciągu roku z 24,4 proc. do około 28 proc. i pod względem wolumenu grają pi... więcej »

» Audi - Marka Godna Zaufania 2017-06-21
  Audi - Marka Godna Zaufania Poznań/Warszawa, 21 czerwca 2017 r. Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez miesięcznik My Company Polska, która odbyła się wczoraj w Warszawie, Audi odebrało statuetkę i tytuł „Marka Godna Zaufania 2017” w kategorii samochód osobowy. ... więcej »

» Nowe wersje silnikowe Skody Superb z siedmiobiegową przekładnią automatyczną DSG 2017-06-21
  Nowe wersje silnikowe Skody Superb z siedmiobiegową przekładnią automatyczną DSG Kolejne wersje napędowe modeli SUPERB i SUPERB COMBI zostaną wzbogacone o warianty z siedmiobiegową przekładnią automatyczną, gwarantującą jeszcze wyższy poziom komfortu, osiągów oraz ekonomiki jazdy. ... więcej »

» Seat Leon X-PERIENCE w ekstremalnych warunkach 2017-06-21
  Seat Leon X-PERIENCE w ekstremalnych warunkach Mnóstwo radości podczas komfortowej jazdy nie tylko po polskich ulicach, ale i… po wszechobecnym piasku i w kilkudziesięciostopniowym upale. To uterenowiony SEAT Leon X-PERIENCE, który dostarcza kierowcom wyjątkowych, ekscytujących wrażeń z jazdy. Jego n... więcej »

» Jak stylowo ubrać się latem na skuter do jazdy w mieście? 2017-06-21
  Jak stylowo ubrać się latem na skuter do jazdy w mieście? Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory ... więcej »

» 5 ciekawych samochodów sportowych z napędem hybrydowym 2017-06-20
  5 ciekawych samochodów sportowych z napędem hybrydowym Samochody sportowe to auta stworzone do tego, żeby się wyróżniać na drodze. Wyposażone w napęd hybrydowy coupe i kabriolety w umiejętny sposób łączą eko-technologię z osiągami. Równocześnie coraz częściej stają się nie tylko elementem personal brandingu ich wł... więcej »

» Fordo Chip Ganassi Racing na 2 miejscu w klasie GTE Pro Le Mans 24h 2017-06-20
  Ford Chip Ganassi Racing gotowy do obrony tytułu w wyścigu 24 Le Mans WARSZAWA, 20 czerwca 2017 roku – Załoga Forda GT z numerem 67 zespołu Chip Ganassi Racing zajęła 2 miejsce w tegorocznym wyścigu 24h Le Mans. Andy Priaulx, Harry Tincknell i Pipo Derani wywalczyli miejsce na podium na ostatnim okrążeniu. Kierujący jako o... więcej »

» Nowy portal prasowy Lexus Polska Newsroom 2017-06-20
  Lexus logo Z przyjemnością oddajemy do Państwa dyspozycji nowy portal prasowy Lexusa www.lexusnews.eu. Znajdziecie w nim Państwo wszystkie najświeższe informacje ze świata Lexusa oraz łatwo dostępny zbiór multimediów do pobrania. Strona została zaprojektowana w taki spos... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986
Wyświetlane: 0 - 20 z 19708 rekordów
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |