FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1618 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1100 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Unikalny w swojej klasie: nowy ID. Buzz zachwyca innowacyjnymi systemami wsparcia kierowcy
  Dodano: 2022-11-16
Wyświetlono: 363 razy
Unikalny w swojej klasie: nowy ID. Buzz zachwyca innowacyjnymi systemami wsparcia kierowcy
Pojazd może wykonywać wspomagane zmiany pasa ruchu na autostradzie, jeśli dźwignia kierunkowskazów zostanie na krótko dotknięta. Może korzystać z danych inteligencji zbiorowej lub uczyć się powtarzalnych manewrów parkowania: w nowym modelu ID. Buzz pojawiły się nowe, inteligentne systemy wsparcia kierowcy, które mogą uczynić jazdę jeszcze wygodniejszą, a także zwiększyć bezpieczeństwo. W ten sposób Volkswagen wypełnia swe zobowiązanie do jak najwcześniejszego udostępniania najnowszych technologii szerokiej grupie klientów.
foto © Volkswagen

„W modelu ID. Buzz ikoniczny design spotyka się z innowacyjną technologią, co znajduje odzwierciedlenie w nowych systemach komfortu i wsparcia kierowcy. Prezentując najnowszą wersję systemu Travel Assist i dzięki wykorzystaniu danych inteligencji zbiorowej, robimy kolejny krok na drodze do wysoce zautomatyzowanej jazdy” - wyjaśnia Kai Grünitz, członek zarządu marki Volkswagen odpowiedzialny za rozwój. „Jest to zgodne z zobowiązaniem Volkswagena do oferowania technologii i innowacji klasy premium w jak największej liczbie modeli.”
 
Volkswagen, w modelu ID. Buzz stosuje w pełni zintegrowane systemy wsparcia najnowszej generacji. Doskonałym tego przykładem są dostępne opcjonalnie systemy Travel Assist wykorzystujący dane inteligencji zbiorowej oraz Park Assist Plus z funkcją pamięci. Systemy te można opcjonalnie zamówić także do wszystkich innych nowo produkowanych modeli rodziny ID: od ID.3, przez ID.4, aż po ID.5.
 

Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej

Opcjonalny system Travel Assist może utrzymywać pojazd na pasie ruchu, zachowywać odległość od pojazdu poprzedzającego, a także dbać o to, by samochód trzymał się maksymalnej prędkości ustawionej przez kierowcę. Wykorzystuje do tego między innymi adaptacyjny system prowadzenia po pasie ruchu. System ten aktywnie utrzymuje pojazd na środku swojego pasa ruchu. Travel Assist dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy i może też utrzymywać pojazd bliżej prawej lub lewej krawędzi pasa ruchu, zamiast dokładnie na jego środku. Travel Assist wyposażony jest również w predyktywny tempomat oraz w funkcję wspomagania pokonywania zakrętów. W tym przypadku prędkość pojazdu może być dostosowana do obowiązujących ograniczeń prędkości i przebiegu drogi (zakręty, ronda itp.).
 
Nowe funkcje Travel Assist. Jeśli dostępne są anonimowe dane inteligencji zbiorowej pozyskiwane z innych modeli Volkswagena, Travel Assist na ich podstawie może wykorzystać tylko jedno zidentyfikowane oznaczenie pasa drogowego aby utrzymać pojazd na pasie ruchu. W ten sposób, ten system wsparcia kierowcy działa również na przykład na drogach wiejskich bez środkowego oznaczenia pasa ruchu. Dane inteligencji zbiorowej jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność systemu Travel Assist, poprawiając komfort i poziom wsparcia kierowcy.
 
Dane inteligencji zbiorowej pozyskiwane z floty. Dzięki wykorzystaniu danych inteligencji zbiorowej, Volkswagen robi kolejny krok w kierunku wysoce zautomatyzowanej jazdy. Zanonimizowane dane są generowane przez kilkaset tysięcy pojazdów Grupy Volkswagen. W tym celu flota pojazdów zbiera materiał mapowy ze specyficznymi cechami z obszaru otaczającego pojazd - takimi jak linie na jezdni i znaki drogowe - i automatycznie przekazuje te informacje do chmury. Stamtąd indywidualnie dostosowane dane inteligencji zbiorowej są przesyłane do uczestniczących w projekcie modeli Volkswagena, które aktualnie poruszają się po odpowiednich odcinkach dróg. Dzięki dużej liczbie uczestniczących pojazdów, baza danych cały czas rośnie.
 
Wspomagana zmiana pasa ruchu od prędkości 90 km/h. Podczas jazdy po autostradach z prędkością powyżej 90 km/h, Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej może aktywnie wspierać zmiany pasa ruchu, jeśli jest to pożądane przez kierowcę. Po aktywacji, proces zmiany pasa ruchu można rozpocząć i wykonać poprzez dotknięcie dźwigni kierunkowskazu. Aby operacja została wykonana, czujniki nie mogą wykryć żadnych obiektów wokół pojazdu, a kierownica pojemnościowa musi wykryć dłonie kierowcy. Następnie ID. Buzz automatycznie kieruje się na pożądany pas ruchu. Kierowca w każdej chwili może interweniować i przejąć wykonanie manewru.
 

System Park Assist Plus z funkcją pamięci umożliwia samodzielne wjechanie na miejsce parkingowe.

Drugim opcjonalnym systemem wsparcia kierowcy w ID. Buzz jest Park Assist Plus z funkcją pamięci. Za pomocą tego innowacyjnego rozwiązania można nauczyć pojazd do pięciu indywidualnych manewrów parkowania. Funkcja pamięci zapamiętuje procedury parkowania przy prędkości poniżej 40 km/h i pokonywaniu odległości do 50 metrów. Dzięki temu, pojazd można zaparkować np. pod wiatą lub w garażu. Kierowca musi tylko raz samodzielnie zaparkować pojazd i zapisać procedurę parkowania. ID. Buzz może następnie powtarzać wyuczone manewry parkowania. Kierowca musi tylko monitorować sytuację.
 
Po aktywacji w menu Parking, Park Assist Plus może również wyszukać miejsce parkingowe i wykonać manewr parkowania. Podczas jazdy obok miejsc parkingowych, inteligentny system wspomagania przy prędkości do 40 km/h wykrywa odpowiednie miejsca do parkowania równoległego oraz zatoki parkingowe przy prędkości do 20 km/h. Kierowca musi wtedy tylko zatrzymać się przy wybranym miejscu parkingowym, nacisnąć hamulec oraz aktywować i monitorować procedurę parkowania. System wsparcia parkuje ID. Buzz z pomocą czujników monitorujących otoczenie - kieruje, przyspiesza, hamuje i zmienia bieg. Może również kontynuować manewry parkowania rozpoczęte przez kierowcę i w miarę możliwości je zakończyć. System zapewnia także wsparcie podczas ponownego wyjeżdżania z miejsc do parkowania równoległego.
 

Szeroka gama systemów wsparcia kierowcy

Oprócz Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej i oprócz Park Assist Plus z funkcją pamięci, ID. Buzz posiada również inne systemy wsparcia kierowcy, które mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. W standardzie na pokładzie znajdują się następujące systemy: wspomaganie hamowania przy skręcie, hamowanie przy skręcaniu przed nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem, system wykrywania zmęczenia kierowcy Driver Alert, system awaryjnego hamowania Front Assist z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymywania pasa ruchu Lane Assist, Dynamic Road Sign Display – rozpoznawanie i dynamiczne wyświetlanie znaków drogowych oraz funkcja ostrzegania o zagrożeniach w ruchu drogowym Car2X, w której pojazdy informują się wzajemnie o krytycznych sytuacjach. Opcjonalnie dostępne są również inne systemy wsparcia. Są to aktywny tempomat ACC z funkcją „stop & go” (patrz Travel Assist w celu zapoznania się z zawartymi funkcjami), system alarmowy antykradzieżowy z monitoringiem wnętrza, system blokowania i bezkluczykowego uruchamiania Keyless Advanced, asystent parkowania Park Assist Plus, system monitorowania otoczenia Area View oraz asystent zmiany pasa ruchu Side Assist.
 
 
 
1) Z funkcji wsparcia kierowcy można korzystać tylko w granicach możliwości systemu. Kierowca musi być zawsze przygotowany do ominięcia działania systemu wsparcia. Systemy te nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu z należytą uwagą i ostrożnością. Działanie można w każdej chwili wyłączyć.
 
2) System Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej: z systemu można korzystać tylko do prędkości maksymalnej pojazdu i tylko w połączeniu z systemem nawigacji. Tylko w połączeniu z aktywną licencją We Connect. Z komponentów online systemu Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej można korzystać tylko wtedy, gdy jest zasięg sieci komórkowej i gdy zostały aktywowane odpowiednie ustawienia prywatności. Komponent online można w każdej chwili wyłączyć w aplikacji We Connect ID. Komponent online Travel Assist jest dostępny w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Irlandia Północna, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria. Do aktywacji funkcji online potrzebne jest konto użytkownika Volkswagen ID, a także należy zalogować się do We Connect za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Z Volkswagen AG należy również zawrzeć online osobną umowę We Connect. Po dostarczeniu pojazdu masz 90 dni na aktywację komponentu online Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej. Po upływie tego terminu rozpoczyna się początkowy 3-letni okres użytkowania (bezpłatnie) komponentu online Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej. Zintegrowane połączenie internetowe umożliwia korzystanie z komponentu online Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej. Związane z tym opłaty za dane powstałe na terenie Europy ponosi Volkswagen AG tam, gdzie dostępny jest zasięg sieci. W zależności od taryfy Twojego telefonu komórkowego, przesyłanie danych przez Internet może wiązać się z dodatkowymi opłatami (np. opłatami roamingowymi), zwłaszcza jeśli korzystasz z niego za granicą. W celu dostarczenia tej usługi konieczne jest przekazanie pewnych danych osobowych - takich jak lokalizacja i adres IP pojazdu. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce prywatności dla usługi Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej. Dostępność poszczególnych usług opisanych w pakietach może się różnić w zależności od kraju. Usługi są dostępne przez uzgodniony okres obowiązywania umowy i mogą ulec zmianie lub zostać przerwane w trakcie tego okresu. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie connect.volkswagen-we.com oraz u Twojego dealera Volkswagena. Informacje o taryfach komórkowych można uzyskać u operatora sieci komórkowej.


Źródło: Volkswagen, Mototarget

 Pisaliśmy również
» Program DasWeltAuto cieszy się dużym zainteresowaniem polskich kierowców
» Sieć szybkich stacji ładowania Grupy Volkswagen na świecie liczy już 15 000 punktów
 Inne artykuły
» Ford powraca do Formuły 1, której popularność rośnie w USA i na świecie 2023-02-03
  Po ponad 20 latach nieobecności, w chwili kiedy F1 wchodzi w nową, erę większego otwarcia na napędy elektryczne, przyszedł czas, by Ford dokonał długo oczekiwanego powrotu do Mistrzostw Świata FIA Formuły 1, w której zapewnił sobie dominację pod koniec lat 60.... więcej »

» Program DasWeltAuto cieszy się dużym zainteresowaniem polskich kierowców 2023-02-02
  W 2022 roku w programie Das WeltAuto nowych właścicieli znalazło 19 929 aut z drugiej ręki. To mniej o 15,6 procent niż w 2021 roku, jednak cały rynek aut używanych w Polsce zanotował większy spadek – o 20,2 procent. Aż 90 procent sprzedanych w programie... więcej »

» Sieć szybkich stacji ładowania Grupy Volkswagen na świecie liczy już 15 000 punktów 2023-02-02
  Grupa Volkswagen podsumowała kolejny rok działalności swojej sieci stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych: pod koniec 2022 roku uruchomiona była ponad jedna trzecia z 45 000 punktów ładowania o dużej mocy (do 350 kW), które firma planuje zainstalo... więcej »

» Bridgestone wspólnie z Lamborghini opracował pierwszą na świecie oponę terenową typu Run-Flat dla modelu Huracán Sterrato 2023-01-26
  Bridgestone i Lamborghini Run-Flat Nowa opona Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 została zaprojektowana specjalnie z myślą o kierowcach Huracána Sterrato. Zapewnia im maksymalną radość z jazdy oraz właściwości dostosowane do wszystkich warunków i typów nawierzchni.Opracowana na indywidualnie ... więcej »

» Ford Puma zdobywa kolejne wyróżnienia 2023-01-26
  ford puma st Wielokrotnie nagradzany miejski SUV - Ford Puma został po raz kolejny doceniony przez znany brytyjski magazyn „What Car?”. W tym roku otrzymał dwie nagrody stając się „najlepszym samochodem” w kategorii sportowych SUV-ów i „najlep... więcej »

» Zapamiętaj datę: światowa premiera online modelu Audi activesphere concept 2023-01-23
  Audi activesphere concept Już 26 stycznia o godz. 19.00, Audi zaprezentuje kolejny, a zarazem ostatni model koncepcyjny rodziny Sphere: Audi activesphere concept. W ten sposób marka z czterema pierścieniami w logo zamyka cykl prezentacji swojej wizji progresywnej luksusowej mobilności ... więcej »

» Wciąż na topie w Ameryce: seria F modeli Forda utrzymuje już 46. rok z rzędu pozycję numeru 1 wśród ciężarówek. Od 41 lat jest bestsellerem poza wszelkimi klasami 2023-01-23
  seria F modeli Forda Liczba samochodów serii F Forda sprzedanych w 2022 roku przekroczy 640 000 egzemplarzy, co oznacza, że przez 46 kolejnych lat jest to najlepiej sprzedający się model ciężarowy w Ameryce, a od 41 lat amerykański bestseller poza wszelkimi klasami. W ubiegłym rok... więcej »

» Nowy Volkswagen ID.7 z inteligentną klimatyzacją dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników 2023-01-19
  Systemy klimatyzacji należą do standardowego wyposażenia nowoczesnych samochodów i zapewniają komfortową temperaturę w kabinie o każdej porze roku. Volkswagen poszedł o krok dalej i w modelu ID.7 wprowadzi system, który uruchomi ogrzewanie lub chłodzenie wnętr... więcej »

» Ford Explorer na sygnale – powołanie norweskiego lekarza 2023-01-19
  Ford Explorer na sygnale W przypadku służb ratownictwa medycznego jak najszybsze dotarcie do potrzebujących ma ogromne znaczenie. Dlatego największym wyzwaniem jest zapewnienie pomocy medycznej w trudno dostępnych, odległych zakątkach świata.... więcej »

» Ford przedstawia nową elektrownię fotowoltaiczną jako kolejny krok w kierunku osiągnięcia ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju 2023-01-18
  ford panele Nowa elektrownia fotowoltaiczna w zakładach produkcyjnych Forda Almussafes w Walencji w Hiszpanii to kolejny krok marki w przyszłość. Ford zobowiązał się osiągnąć do 2035 r. zerowy poziom emisji dla wszystkich zelektryfikowanych modeli europejskiej gamy i dąży... więcej »

» M-Sport Ford World Rally Team prezentuje nową oprawę graficzną Forda Puma WRC na sezon 2023 2023-01-17
  M-Sport Ford World Rally Team Forda Puma Zespół M-Sport Ford World Rally Team rozpoczyna sezon Fordem Puma Hybrid Rally1 WRC w nowej, śmiałej oprawie, którą zaprezentuje światu na odcinkach Rajdu Monte-Carlo. ... więcej »

» Scouts Guide To The Zombie Apocalypse 2023-01-17
  Ford F-150 Lightning Ford F-150 Lightning rozpoczął nowy rok z tytułem North American Truck of the Year™. Najnowsza statuetka dla elektrycznego modelu na półce z trofeami Forda to już trzecia z rzędu nagroda główna konkursu Truck of the Year. To także piąta nagroda NACTOY dl... więcej »

» Dzięki klientom Ford Pro, marka po raz ósmy z rzędu sięga po tytuł lidera sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie 2023-01-16
  Ford e-transit Ford Pro zakończył 2022 rok na czele rankingu sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie, pieczętując tym samym ósmy rok z rzędu jako lider w tym segmencie pojazdów i nowy rekord w branży.... więcej »

» Team Audi Sport na Rajdzie Dakar: niepowodzenia, ale też dobre wyniki indywidualne 2023-01-16
  Team Audi Sport na Rajdzie Dakar Wysiłek się opłacił: Team Audi Sport, pomimo różnych niepowodzeń, aż do samego końca Rajdu Dakar 2023 prezentował innowacyjność i wydajność swoich samochodów. Audi RS Q e-tron podczas 15 dni zmagań aż 14 razy, łącznie z prologiem, stawało na podium wygranych e... więcej »

» SEAT S.A. podsumowuje 2022 rok i odnotowuje znakomite wyniki sprzedażowe marki CUPRA. Do klientów dostarczono o 93% więcej pojazdów niż rok wcześniej. 2023-01-12
  Cupra Born 2021 Marka CUPRA w 2022 roku osiągnęła najwyższe wyniki sprzedażowe w swojej historii, dostarczając do klientów ponad 150 000 pojazdów. Stała się tym samym najszybciej rozwijającą się marką samochodową w Europie. Sytuacja rynkowa związana z brakiem półprzewodników ... więcej »

» CUPRA UrbanRebel Concept wystartuje w Race of Champions 2023 2023-01-10
  CUPRA UrbanRebel Concept CUPRA UrbanRebel Racing Concept weźmie udział w wyścigu Race of Champions, w którym najlepsi kierowcy świata stają do rywalizacji w serii bezpośrednich zmagań identycznymi samochodami. W tym roku będą walczyć za kierownicą dwóch w 100% elektrycznych samochodów... więcej »

» Dostawy samochodów elektrycznych Volkswagena wzrosły w 2022 roku o niemal jedną czwartą 2023-01-10
  volkswagen ID.5 GTX Volkswagen notuje błyskawiczne postępy w swojej transformacji w stronę elektromobilności: dostawy samochodów elektrycznych wyniosły globalnie ok. 330 tysięcy sztuk, co oznacza wzrost o 23,6 procent w porównaniu z 2021 rokiem. Łączne dostawy pojazdów marki Volk... więcej »

» Ford E-Transit także we flocie DHL Express. Globalna firma kurierska postawiła na elektryczny bestseller Forda 2023-01-10
  E-Transit Custom Elektryczne Fordy E-Transity dołączyły do floty kolejnej uznanej firmy kurierskiej. Tym razem kontrahentem jest DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe przesyłki lotnicze. Współpraca w Polce jest częścią europejskiego kontraktu, który obejmuje imponującą... więcej »

» Wyniki badania: Ładowanie aut elektrycznych w praktyce wygląda inaczej niż sądzi większość Polaków 2023-01-09
  Większość badanych wyobraża sobie, że przerwy w trasie na ładowanie auta elektrycznego budzą negatywne emocje u podróżujących, a na swoją kolej przy ładowarce często trzeba czekać. Tymczasem doświadczenia użytkowników „elektryków” pokazują zgoła in... więcej »

» Wyniki badania: zadowolenie z nowoczesnych technologii w Volkswagenach ID. rośnie… w miarę jeżdżenia 2023-01-03
  Właściciele elektrycznych Volkswagenów ID. w naszym kraju doceniają dostępne w nich najnowsze technologie, takie jak reflektory IQ. Light czy systemy Travel Assist i Infotainment. Warto bliżej przyjrzeć się zwłaszcza odpowiedziom kierowców, którzy korzystają z... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230
Wyświetlane: 0 - 20 z 24598 rekordów
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |