FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1635 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1114 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford Mindfulness demonstruje, dlaczego najlepsze miejsce do walki z codziennym stresem może znajdować się za kierownicą samochodu
Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-09-06
Wyświetlono: 295 razy
Ford Mindfulness demonstruje, dlaczego najlepsze miejsce do walki z codziennym stresem może znajdować się za kierownicą samochodu
Wydarzenia ostatnich 18 miesięcy odcisnęły piętno na wielu z nas – nie tylko pod względem zdrowia fizycznego, ale również psychicznego.¹ Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów radzenia sobie ze stresem i niepokojem jest tzw uważna obecność - zwiększona świadomość, która wynika z wzmożonej uwagi i bycia obecnym w danej chwili.
foto © Ford

Dla niektórych osób samochód okazał się w okresie pandemii przystanią, miejscem spędzania czasu wolnego od wymagań stawianych w domu, który stał się też miejscem pracy i szkolną klasą, a także sposobem złagodzenia obaw związanych z podróżowaniem środkami transportu publicznego.
 
Ford opracował samochód koncepcyjny Mindfulness, by zbadać, w jaki sposób takie praktyki mogą wyeliminować stres związany z prowadzeniem samochodu i sprawić, że podróż stanie się przyjemniejsza. Samochód oferuje szereg rozwiązań i funkcji, takich jak wolne od zanieczyszczeń, filtrowane powietrze w kabinie, elektrycznie aktywowany, masujący fotel kierowcy, który może mieć stymulujący wpływ na oddychanie i tętno, a także poradniki dotyczące świadomej jazdy.
 
„Uważna obecność pomaga ludziom lepiej się skoncentrować, uspokoić umysł i osiągnąć jego większą jasność – a kiedy jesteś za kierownicą, może to pomóc uczynić cię lepszym kierowcą” – powiedział trener mindfulness Mark Coleman, który stworzył przewodniki medytacyjne na potrzeby samochodu koncepcyjnego. „Stajesz się bardziej świadomy i szybciej reagujesz, jednocześnie znacznie zmniejszając prawdopodobieństwo rozproszenia uwagi. Więcej świadomych kierowców może sprawić, że podróże będą bezpieczniejsze i przyjemniejsze dla wszystkich użytkowników dróg.”
 

Samochód koncepcyjny Mindfulness

Wielu kierowców mogło już wcześniej korzystać z techniki uważnej obecności w swojej codziennej praktyce za kierownicą, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Może to obejmować poświęcenie chwili na spokojne oddychanie w stresującej sytuacji lub nawet zatrzymanie się na poboczu drogi, aby rozkoszować się wspaniałym widokiem. Samochód koncepcyjny Mindfulness, oparty na SUV-ie Ford Kuga, uzupełnia takie działania o szereg specjalnie dostosowanych funkcji, które umożliwiają użytkownikom.
 

Uzyskanie z wyprzedzeniem czystego i jednorodnego środowiska w samochodzie

 - Funkcja Unlock Purge aktywowana za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie zapewnia dopływ czystego i świeżego powietrza do kabiny za pośrednictwem układu klimatyzacji, jeszcze przed wejściem do pojazdu,
 - Filtr Premium pomaga usunąć niemal cały kurz, zapachy, smog, alergeny i cząsteczki o wielkości bakterii,
 - Diody UV-C unieszkodliwiają wirusy i zarazki na smartfonach, ekranach i innych powierzchniach, zapewniając bardziej higieniczne środowisko w kabinie samochodu.
 

Wybierz nastrój i poczuj go

 - Podświetlenie wnętrza w połączeniu z regulacją temperatury zapewnia specyficzny nastrój w kabinie, na przykład wrażenie jasnego poranka, uspokajającego błękitu nieba lub rozgwieżdżonej nocy,
 - Fotel kierowcy z czterema siłownikami może stymulować i zbierać informacje zwrotne na temat oddechu oraz tętna i wyświetlać te informacje na ekranie samochodu,
 - Czujniki połączone z kierowcą monitorują tętno i inne parametry fizjologiczne, które mogą synchronizować bicie serca z siłownikami foteli i podświetleniem wnętrza,
 - Specjalne wykończenie wnętrza z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, naturalnych kolorów i przemyślanych akcentów stylistycznych.
 

Ciesz się spokojną i pobudzającą muzyką

 - Korektor dźwiękowy B&O Beosonic™ umożliwia wybór przestrzeni akustycznej w zależności od nastroju, oferując między innymi tryby dźwiękowe "Jasny", "Energetyczny", "Zrelaksowany" i "Ciepły",
 - Głośniki zagłówkowe B&O dostarczają dźwięk blisko uszu kierowcy i pasażera, a w połączeniu z głośnikami w podsufitce zapewniają doskonałe wrażenia odsłuchowe,
 - Listy odtwarzania dostosowane są do sytuacji i miejsca, na przykład szum morza podczas jazdy nabrzeżem lub uspokajająca muzyka podczas stania w korku.
 

Zachowaj spokój i świeżość

 - Adaptacyjna klimatyzacja zapewnia chłodne, uspokajające powietrze po tym, gdy systemy wspomagania kierowcy pomogły uniknąć zdarzenia drogowego, na przykład poprzez hamowanie awaryjne lub manewr omijający,
 - Funkcja Powernap umożliwia relaksujące przerwy w długiej podróży, dzięki rozkładanemu siedzeniu, podparciu szyi i ścieżce dźwiękowej, która pomaga kierowcy zasnąć i obudzić się odświeżonym,
 - Specjalne przewodniki do lekkich fizycznych ćwiczeń jogi i krótkich sesji medytacyjnych podczas postoju. Elementy graficzne kierują uwagę kierowcy na ruch drogowy.
 
„Takie systemy wspomagania umysłu, ciała i ducha zmieniają czas jazdy w „czas dla mnie” -mówi Carsten Starke, ekspert techniczny d.s. materiałów wnętrza i satysfakcji, w dziale Badań i Zaawansowanej Inżynierii Ford of Europe. „Zasady poznane i praktykowane w tym wyjątkowym samochodzie mogą być stosowane w różnych sytuacjach poza kabiną, aby usprawnić nie tylko codzienną jazdę, ale też każde inne doświadczenie.”
 
Ford uważa, że przyjęcie przemyślanego podejścia do techniki pokładowej może pomóc w projektowaniu przyszłych zelektryfikowanych i autonomicznych pojazdów, umożliwiając pasażerom spędzanie czasu w podróży i odpoczywanie w znacznie bardziej użyteczny i relaksujący sposób.
 

Uważna obecność i Ford

Ford już obecnie upowszechnia korzyści płynące z technik uważnej obecności wśród swoich pracowników poprzez Ford Mindfulness Club, oferując pracownikom na całym świecie treningi stosowania uważnej obecności oraz regularne sesje medytacyjne. Kampania „Dziel się drogą” ("Share The Road") firmy Ford ma na celu promowanie większego zrozumienia pomiędzy użytkownikami dróg, aby uczynić ulice bezpieczniejszymi dla wszystkich ich użytkowników.
 
"Samochód sam w sobie nie jest rozumny. Ale sposób, w jaki samochód jest używany i zachowania, które wspiera, mogą już takimi być. Celem konceptu stworzonego przez Forda jest wywołanie odczuć, które zachęcą do wzbogacenia świadomości. Dzięki unikalnym funkcjom i wbudowanym rozwiązaniom technicznym Ford zapewnia kierowcom i pasażerom nowe sposoby na bycie uważnym podczas jazdy samochodem, w dowolnym miejscu drogi życiowej” - powiedział Mark Higbie, starszy doradca Ford Motor Company, który pomógł wprowadzić uważną obecność do środowiska pracy w firmie Ford.
 
Samochód koncepcyjny Mindfulness jest obecnie prezentowany na targach IAA Mobility w Monachium (Niemcy), które odbywają się w dniach 6-12 września 2021 r.


Źródło: Ford, Mototarget

 Pisaliśmy również
» Wyniki sprzedaży Ford Polska - sierpień 2021
» Ford wykorzystuje gry i rzeczywistość wirtualną, aby zmienić sposób tworzenia, projektowania i testowania pojazdów
 Inne artykuły
» Co Polacy sądzą o bezpieczeństwie aut elektrycznych? 2021-09-15
  ID.4 w ruchu 2020 Ankietowani uważają, że auta z napędem elektrycznym są tak samo bezpieczne jak samochody z napędami konwencjonalnymi. Poprawnie wskazują też, że główną przyczyną wypadków są błędy kierowców, a nie czynniki techniczne, związane z pojazdem.... więcej »

» Wyniki sprzedaży Ford Polska - sierpień 2021 2021-09-15
  Ford Puma 2019 W sierpniu br. Ford sprzedał 1 853 samochody osobowe i dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Złożyły się na to 1 140 sprzedane samochody osobowe i 713 pojazdów dostawczych.... więcej »

» 20 kolejnych samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze w użyczeniu Ochotniczym Strażom Pożarnym 2021-09-14
  volkswagen dla osp Volkswagen Financial Services, w ramach kontynuacji wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych, przekazał kolejnym jednostkom OSP do bezpłatnego użytku dwadzieścia samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze: są to modele Volkswagen Transporter oraz Volksw... więcej »

» Ford wykorzystuje gry i rzeczywistość wirtualną, aby zmienić sposób tworzenia, projektowania i testowania pojazdów 2021-09-14
  ford vr Po wielu latach doświadczeń płynących z gier na różnych platformach – od komputerów przez konsole różnych generacji - Ford wykorzystuje wnioski we własnych procesach twórczych. Takie techniki pomagają między innymi przezwyciężyć przeszkody, jakie może st... więcej »

» Nissan Qashqai i „zapach nowego samochodu” 2021-09-13
  Nissan zapach nowego samochodu Jednym z ważnych elementów rygorystycznych procedur projektowania, rozwoju oraz testowania nowego Nissana Qashqai było kryterium zapachu we wnętrzu auta.... więcej »

» Mustang Mach-E liderem rynku osobowych samochodów elektrycznych w Polsce 2021-09-13
  Mustang MACH-E 2020 Ford Mustang Mach-E w sierpniu 2021 r. był najlepiej sprzedającym się osobowym samochodem elektrycznym w Polsce. Model osiągnął taki rezultat już w drugim miesiącu sprzedaży na polskim rynku.... więcej »

» HR-V e:HEV można zarezerwować online 2021-09-09
  Ruszyła platforma rezerwacji online dla nowej Hondy HR-V e:HEV.... więcej »

» Przygotuj się na Rangera nowej generacji! 2021-09-09
  Ranger nowej generacji Dziś opublikowany został oficjalny zwiastun Forda Rangera nowej generacji #NextGenRanger. Model będzie zaprezentowany jeszcze w tym roku i wprowadzony na rynek w roku 2022.... więcej »

» CRF1100L AFRICA TWIN 2022 2021-09-08
  22YM CRF1100L AFRICA TWIN Aktualizacje dla modelu 2022 roku definitywnie największego modelu Hondy w klasie „adventure” objęły montowany jako wyposażenie standardowe tylny bagażnik, nową grafikę „Big Logo” oraz poprawione ustawienia dla wersji z dwusprzęgłową pr... więcej »

» Maximilian Gunther nowym kierowcą zespołu Nissan e.dams 2021-09-08
  Maximilian Günther Nissan e.dams ogłosił, że Maximilian Günther dołączy do zespołu jako nowy kierowca wyścigowy. Począwszy od ósmego sezonu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA Guenther będzie partnerem Sébastiena Buemiego.... więcej »

» CUPRA stawia na pełną elektryfikację do 2030 roku 2021-09-08
  CUPRA UrbanRebel Concept Właśnie zadebiutował nowy model CUPRA UrbanRebel Concept. Jego światowa premiera odbyła się podczas przedpremierowego otwarcia nowego CUPRA City Garage w Monachium na targach IAA Mobility. Tymczasem w fabryce w Zwickau rozpoczęto produkcję pierwszych części CU... więcej »

» Wzrost sprzedaży Forda w USA 2021-09-08
  Ford Bronco Sprzedaż Forda do klientów indywidualnych w USA wzrosła w sierpniu o 6,5% w porównaniu z lipcem br. Na poprawę sytuacji pozwoliła zwiększona produkcja oraz zapasy samochodów u dilerów.... więcej »

» Volkswagen Samochody Dostawcze, Argo AI i MOIA prezentują po raz pierwszy prototyp ID.BUZZ z funkcją jazdy autonomicznej 2021-09-07
  ID.BUZZ z funkcją jazdy autonomicznej W czarno-białym kamuflażu i z dodatkową, wysoką konstrukcją na dachu, wjeżdża cicho do hali, w której w przeddzień rozpoczęcia targów IAA Mobility 2021 odbywa się „New Auto Night” - event Grupy Volkswagen: Jeden z pierwszych pięciu autonomicznych p... więcej »

» CUPRA prezentuje Tavascan Extreme E Concept 2021-09-07
  Tavascan Extreme E Concept CUPRA wychodzi z propozycją następcy samochodu wyścigowego e-CUPRA ABR XE1. To CUPRA Tavascan Extreme E Concept, którego światowa premiera ma miejsce podczas targów IAA Mobility w Monachium. W konstrukcji nadwozia modelu zastosowano włókna lniane, dzięki czemu... więcej »

» Powrót do przyszłości według Nissana – zelektryfikowana Silvia z lat 60. 2021-09-07
  Nissana Silvia z lat 60 Matthew Weaver, wiceprezes Nissan Design Europe, poproszony o przeprojektowanie wybranego przez siebie samochodu z historii Nissana na elektryczny model przyszłości, zdecydował się przerobić kultowego Nissana Silvia CSP311.... więcej »

» Piotr Pawlak wyróżniony nagrodą Automotive News Europe Rising Stars 2021-09-07
  Piotr Pawlak Ford Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska otrzymał nagrodę Automotive News Europe Rising Stars, w kategorii Sprzedaż. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie dla młodych wybitnych specjalistów (maksymalny wiek - do ukończenia 45 roku życia), którzy ... więcej »

» Honda, KTM F&E, Piaggio group i Yamaha motor powołały konsorcjum na rzecz wymiennych akumulatorow 2021-09-06
  Skuter Honda EV-neo z napędem elektrycznym W następstwie podpisania listu intencyjnego w dniu 1 marca, HONDA Motor Co., KTM F&E GmbH, Ltd., PIAGGIO Group (PIA.MI) i YAMAHA Motor Co., Ltd., oficjalnie podpisały umowę o utworzeniu Konsorcjum na Rzecz Wymiennych Akumulatorów do Motocykli (SBMC).... więcej »

» Światowy debiut koncepcyjnego ID.LIFE na IAA MOBILITY 2021 2021-09-06
  ID.LIFE na IAA MOBILITY 2021 Dzięki strategii ACCELERATE Volkswagen po raz kolejny przyspiesza ofensywę w dziedzinie elektryfikacji i zamierza udostępnić zrównoważoną mobilność jeszcze większej liczbie osób... więcej »

» Nissan świętuje sprzedaż 250 000 samochodów elektrycznych w Europie 2021-09-06
  Nissan Leaf 2019 Mototarget Wykorzystując bogate doświadczenie w opracowywaniu samochodów elektrycznych, Nissan osiągnął właśnie poziom ćwierć miliona pojazdów tego typu sprzedanych w Europie.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202
Wyświetlane: 0 - 20 z 24033 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |