FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1692 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1147 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Ford przedstawia elektryczną przyszłość gamy jeszcze lepiej skomunikowanych bestsellerowych pojazdów użytkowych
  Dodano: 2019-04-04
Wyświetlono: 205 razy
Ford przedstawia elektryczną przyszłość gamy jeszcze lepiej skomunikowanych bestsellerowych pojazdów użytkowych
Nowe, zelektryfikowane pojazdy, usługi sieciowe i strategiczne partnerstwa pomogą firmie Ford w zapewnieniu europejskim klientom korzystającym z samochodów użytkowych wyższej produktywności. Firma przedstawia te informacje dzisiaj w Amsterdamie, w ramach programu „Go Further”.
foto © Ford

 • Nowe pojazdy korzystające z napędów elektrycznych, innowacyjne rozwiązania komunikacji i strategiczni partnerzy służący podniesieniu produktywności przybliżą gamę samochodów użytkowych Forda europejskim klientom.

 

 • Nowy, całkowicie elektryczny Ford Transit Van spodziewany w 2021 roku W tym roku przedstawiony zostanie osobowy Tourneo Custom Plug-in Hybrid o bezemisyjnym zasięgu do 50 km.

 

 • Nowy program obsługowy pozwoli klientom wykorzystać w 100% czas pracy, a aplikacja FordPass Pro, dzięki modemowi FordPass Connect, wesprze małych przedsiębiorców.

 

 • Rozszerzony program specjalistycznych adaptacji pojazdów oraz sieć punktów Transit Centre pomoże dokonać optymalnego wyboru samochodu i zmaksymalizować czas pracy użytkowników.

 

 

Ford przedstawia rozwiązania dla pojazdów użytkowych, które pojawią się już pod koniec roku, aby wspierać europejskie przedsiębiorstwa:

 

 • Całkowicie elektryczny nowy Ford Transit zapowiadany jest w sprzedaży w roku 2021*,

 

 • Ośmiomiejscowy Turneo Custom Plug-In Hybrid, który miał już swoją premierę, będzie dostępny w Europie pod koniec 2019 roku**,

 

 • Zapowiedziano nowy program, pozwalający użytkownikom wykorzystać w 100% czas pracy, dzięki analizie sposobu korzystania z pojazdu, wspartemu przetwarzaniem danych w czasie rzeczywistym,

 

 • Zapowiedziano nową, zwiększającą produktywność aplikację mobilną FordPass Pro, zaprojektowaną specjalnie dla małych firm i właścicieli samochodów, która zostanie wprowadzona w drugiej połowie tego roku,

 

 • Planowane jest rozszerzenie programu Qualified Vehicle Modifier (QVM) dla firm modyfikujących pojazdy użytkowe i podwojenie liczby 100 akredytowanych partnerów w Europie do roku 2020.

 

 

„Użytkownicy komercyjni potrzebują inteligentniejszych, bardziej zintegrowanych rozwiązań, dzięki którym zbudują środowisko oparte na komunikacji.” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny segmentu pojazdów użytkowych, Ford of Europe. „Ford oferuje wytrzymałe, uniwersalne pojazdy, z szeroką gamą oszczędnych jednostek spalinowych lub zelektryfikowanych, a pokładowy modem Forda okazał się przełomowym pomysłem, pozwalającym wprowadzić inteligentne rozwiązania usprawniające zarządzanie flotami i poprawianie funkcjonowania firm.

 

W 2017 roku Ford był czwarty rok z rzędu najlepiej sprzedającą się marką pojazdów użytkowych w Europie, w ujęciu sprzedaży rocznej na 20 europejskich rynkach. W poprzednim roku Ford uzyskał swój najlepszy wynik sprzedaży samochodów użytkowych w ciągu ostatnich 25 lat, sprzedając 380 900 pojazdów na 20 rynkach europejskich, co oznacza wzrost o 8 procent w porównaniu z rokiem 2017.

 

Pojazdy użytkowe zasilane elektrycznie

 

 

Innowacyjna gama zelektryfikowanych modeli użytkowych Forda będzie oferować szeroki wybór jednostek napędowych, aby sprostać wszystkim wymaganiom klientów.

 

Zaprezentowany w czasie wydarzenia „Go Further” jeżdżący prototyp nowego, całkowicie elektrycznego Transita wejdzie do produkcji w 2021 roku, przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczeń i hałasu w miastach, a równocześnie obniżając koszty eksploatacji swoim użytkownikom.

 

Elektryczny Transit powstał, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie miejskich dostawców, szukających praktycznego pojazdu zdolnego do przewożenia ładunków przy zerowej emisji spalin. Transit będzie oferowany w wielu wersjach nadwoziowych o róźniej ładowności, a pokładowa łączność pozwoli wykorzystać w pełni jego możliwości i wytrzymałość. Elektryczny zespół napędowy został opracowany w taki sposób, aby zapewnić praktyczny dzienny zasięg firmom działającym w mieście, niezależnie od warunków atmosferycznych i przez cały okres eksploatacji pojazdu.

 

Już dzisiaj, dzięki wspólnemu projektowi z firmą StreetScooter, Ford oferuje w pełni elektryczne rozwiązanie transportowe dla sektora „ostatniej mili”. Bazujący na Transicie StreetScooter WORK XL jest produkowany w fabryce Forda w Kolonii i dzięki w pełni elektrycznemu napędowi jest wykorzystywany przez Deutsche Post DHL w Niemczech. Pod koniec roku 20 pojazdów WORK XL rozpocznie pilotażową pracę w wielu przedsiębiorstwach w Niemczech, Holandii i Belgii.

 

Dostawcom, którzy muszą docierać do stref niskiej emisji w miastach, Transit Custom Plug-In Hybrid oferuje zdolność pracy z zerową emisją spalin bez obawy o zasięg. Ford jest pierwszym dużym producentem oferującym system PHEV w segmencie rynku samochodów dostawczych o ładowności jednej tony, najnowszy model wejdzie do sprzedaży pod koniec 2019 roku.

 

Przednie koła Transita Custom Plug-In Hybrid są napędzane wyłącznie silnikiem elektrycznym, , zasilanym z zespołu baterii litowo-jonowych o pojemności 13,6 kWh, a wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1-litra służy wyłącznie do przedłużenia zasięgu. Zaawansowany napęd hybrydowy pozwala osiągnąć w trybie zerooemisyjnym zasięg do 50 km, lub do 500 km, korzystając z przedłużenia zasięgu.  

 

Pojazd przechodzi aktualnie testy w Londynie a kolejne rozpoczną się wkrótce w Walencji w Hiszpanii i w Kolonii. Pozwoli to lepiej zrozumieć korzyści dla środowiska i klientów.

 

Podczas wydarzenia „Go Further” Ford zapowiedział, że do tego modelu Transita dołączy nowy Tourneo Custom Plug-In Hybrid. Będzie on posiadał unikalną w segmencie ośmioosobowych vanów możliwość ustawienia dwóch tylnych rzędów siedzeń w układzie konferencyjnym, co ułatwi pasażerom dostęp do wnętrza i poprawi interakcję. Fotele mogą być również ustawione przodem do kierunku jazdy, w dwóch rzędach po trzy, idealnie odpowiadając warunkom wysokiej klasy transportu osobowego.

 

Hybrydowa, 48-woltowa technologia mild-hybrid zapewnia zwiększoną produktywność przy niskim nakładzie na zakup zelektryfikowanego pojazdu, wszędzie tam, gdzie zastosowanie biznesowe wymaga jazdy w ruchu miejskim. Pierwsze w segmencie napędy EcoBlue Hybrid będą dostępne w modelach Transit, Transit Custom i Tourneo Custom od połowy 2019 roku, dając użytkownikom szansę na obniżenie kosztów eksploatacji.

 

Technologia EcoBlue Hybrid charakteryzuje się według testów WLTP spalaniem niższym o 3 procenty w porównaniu z odpowiednikiem wysokoprężnym silnikiem 2,0 EcoBlue. Dalsze oszczędności, sięgające nawet 8%, są widoczne w przypadku eksploatacji w gęstym ruchu miejskim, wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania z miejsca.

 

„Zróżnicowana strategia w odniesieniu do jednostek napędowych Forda ma służyć temu, aby nasi nabywcy pojazdów użytkowych wybrali właściwe rozwiązanie elektryczne, odpowiadające ich potrzebom.” – powiedział Helmut Reder, dyrektor odpowiedzialny za linię pojazdów użytkowych, Ford of Europe.

 

Rozwiązania oparte na komunikacji

 

 

Ford rozwija gamę zintegrowanych rozwiązań dla pojazdów użytkowych, umożliwiających klientom łatwiejsze i wygodniejsze zarządzanie flotami, skutkujące podniesieniem ich produktywności. Rozwiązania bazują na najnowszych osiągnięciach w łączności z pojazdami, jak pokładowy modem FordPass Connect dostępny w gamie od Fiesty Van do Transita.

 

Ford poinformował w czasie „Go Further”, że rozwija innowacyjny projekt zarządzania samochodami, prognozujący w oparciu o dane ze sposobu użytkowania pojazdu, którego celem jest maksymalne wykorzystanie czasu pracy samochodu. Pierwsze elementy tej usługi zostaną wprowadzone pod koniec 2019 roku.

 

To rozwiązanie zrewolucjonizuje sposób, w jaki klienci samochodów użytkowych myślą o serwisowaniu. Umożliwi „skrojenie na miarę” obsługi indywidualnie do każdego samochodu, odchodząc od kalendarza stałych przebiegów między przeglądami. Czujniki umieszczone w najważniejszych systemach dostarczają dane w czasie rzeczywistym, więc serwis może reagować tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne i podjąć działanie zanim problem okaże się na tyle poważny, by spowodować awarię.

 

Przedsiębiorcy, przy użyciu wygodnej aplikacji, mogą sprawdzić status każdego pojazdu, a kierowcy mogą obserwować aktualny i przewidywany stan samochodu. Serwisy i obsługi bieżące, które normalnie wymagałyby odrębnych wizyt, mogą zostać inteligentnie powiązane, minimalizując czas przestoju pojazdu.

 

Większe firmy otrzymają w tym roku produkt Ford Telematics, który udostępni menedżerom flot kluczowe dane do podejmowania decyzji optymalizujących efektywność biznesową.

 

Ford Telematics umożliwi menedżerom przeglądanie danych o stanie, produktywności i bezpieczeństwie każdego pojazdu, przy użyciu aplikacji komputerowej oraz szybkie oszacowanie, gdzie powinno być podjęte działanie. W tym celu, za pośrednictwem chmury Ford’s Transportation Mobility Cloud, w czasie rzeczywistym będą przepływać dane, wybrane przez producenta bezpośrednio z samochodów flotowych. 

 

Także zapowiadana już w ubiegłym roku usługa Ford Data Services daje dużym flotom możliwość wprowadzania z chmury do ich systemów indywidualnie skonfigurowanych pakietów danych samochodów.

 

Ford koncentruje się równie mocno na potrzebach drobnych przedsiębiorców i kierowców. Aplikacja FordPass została już upowszechniona wśród właścicieli pojazdów, dostarczając cały zestaw praktycznych funkcji, zwiększających wygodę, bezpieczeństwo i wydajność. Zawiera nowe elementy dostosowane do użytkownika, jak na przykład funkcję parkingową, która pozwala wybierać parkingi pod kątem wysokości twojej ciężarówki.

 

W końcu tego roku Ford wprowadzi aplikację FordPass Pro, skierowaną specjalnie do właścicieli małych przedsiębiorstw, którzy posiadają od jednego do pięciu samochodów.

 

Ta przydatna aplikacja na smartfony dostarczy właścicielom narzędzie, informujące o gotowości ich pojazdów do pracy.

 

Strategiczne partnerstwa dla przyszłości

 

Elementem decydującym o wiodącej pozycji Forda w segmencie samochodów użytkowych jest wzrost roli strategicznych partnerstw i sojuszy, wspierających kluczowe obszary, od modyfikacji pojazdów do rozwoju produktów, włączając wieloletnie joint venture z Ford Otosan w Turcji, gdzie powstaje większość rodziny Transita.

 

Program Qualified Vehicle Modifier (QVM) został rozszerzony do 100 akredytowanych firm zajmujących się adaptacją pojazdów w całej  Europie, Ford zaś dąży do podwojenia tej liczby w roku 2020. Każdy partner QVM posiada unikalny dostęp do informacji technicznej o pojeździe na poziomie producenta, a Ford współpracuje ściśle ze swoimi partnerami, dostarczając łatwe do przystosowania produkty, takie jak obniżone podwozie Transita o konstrukcji szkieletowej, wprowadzone do sprzedaży w 2018 roku.

 

Rozwijany jest popularny projekt Forda „one stop shop”, który jest skierowany do klientów, chcących wygodnie zamówić gotowe adaptowane pojazdy za pośrednictwem salonu sprzedaży Forda. W końcu 2020 roku w Centrach Transita będzie można zamówić 40 modyfikacji od partnerów programu QVM, od wywrotek, do vanów chłodni.

 

Europejska sieć Centrów Transita odgrywa istotną rolę, wspomagając klientów Forda w każdym momencie podczas posiadania pojazdu, od określenia optymalnego wyboru samochodu i typu napędu, do maksymalizacji czasu pracy.

 

Każde z 950 Centrów Transita – wzrost z 750 w 2014 – oferuje pakiet wsparcia klienta, oparty na zapewnieniu obsługi serwisowej w systemie Transit24, który obejmuje takie usługi jak:

 • priorytetowe nagłe naprawy,
 • serwis na poczekaniu,
 • rozszerzone godziny pracy i przyspieszoną dostawę części.

 

Nowe inicjatywy obejmują korzystanie z mobilnego dostępu do ciężarówek serwisowych i narzędzia do zarządzania czasem wyłączenia z ruchu, obie funkcjonalności przeznaczone do optymalizacji produktywności klienta.

 

Ford Motor Company i Volkswagen AG poinformowały w styczniu o pierwszych formalnych umowach w ramach szerokiego sojuszu. W ramach tego sojuszu Ford opracuje i będzie budował średniej wielkości pick-upy dla obu firm, które spodziewane są na rynku już w 2022 roku; do Forda będzie należało opracowanie i produkcja większych samochodów dostawczych, przeznaczonych dla europejskich klientów, natomiast po stronie Volkswagena leży przygotowanie miejskiego vana.

 

# # #

 

Tourneo Custom Plug-In Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 75 g/km, szacowane zużycia paliwa od 3,3 l/100 km

Transit Custom Plug-In Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 75 g/km, szacowane zużycia paliwa od 3,3 l/100 km

Transit EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 144 g/km, szacowane zużycia paliwa od 7,6 l/100 km

Transit Custom EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 139 g/km, szacowane zużycia paliwa od 6,7 l/100 km

Tourneo Custom EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 137 g/km, szacowane zużycia paliwa od 7,0 l/100 km

 

*Oficjalnie homologacyjne dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną opublikowane przed wejściem samochodu do sprzedaży.

 

**Deklarowane zużycie paliwa / zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 692/2008 w aktualnym brzmieniu. Informacje dotyczące zużycia paliwa oraz emisji CO2 odnoszą się do danej wersji modelu, a nie do konkretnego egzemplarza. Przyjęta procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów. Należy pamiętać, iż oprócz efektywności paliwowej samochodu ,na rzeczywiste zużycie paliwa lub energii elektrycznej, poziom emisji CO2 oraz zasięg w bezemisyjnym trybie jazdy ma również wpływ styl prowadzenia pojazdu oraz szereg innych czynników niezwiązanych z techniką motoryzacyjną. CO2 jest główną przyczyną powstawania efektu cieplarnianego, którego konsekwencją jest zjawisko globalnego ocieplenia klimatu.

 

O platformie Transportation Mobility Cloud

 

Platforma Transportation Mobility Cloud jest pierwszą opartą na chmurze platformą, która przy pomocy aplikacji łączy pojazdy, kierowców, pasażerów i miasta. Platforma jest zbudowana i zarządzana przez firmę Autonomic, LLC, ostatnio zakupioną jako dział firmy Ford Smart Mobility, LLC. TMC pomaga operatorom logistycznym budować nowoczesne, cyfrowe firmy transportowe, zbliżające się do standardów obowiazujących w przemyśle. Wiecej informacji dotyczących TMC i Autonomic znajdziecie na stronie www.autonomic.ai.Źródło: Ford

 Pisaliśmy również
» Letni Salon Forda w Jastarnii
» Wiemy już wszystko o nowym Focusie ST!
 Inne artykuły
» Audi, FC Bayern i Robert Lewandowski na Summer Tour w USA 2019-07-16
  Audi Summer Tour 2019 Audi Summer Tour zabrało piłkarzy FC Bayern Monachium, na czele z Robertem Lewandowskim do Stanów Zjednoczonych. Podczas swej podróży przez USA, w czasie której odwiedzi Los Angeles, Houston i Kansas City, drużyna tegorocznego Mistrza Niemiec i zdobywcy Puchar... więcej »

» Volkswagen Samochody Użytkowe i Hermes Europe uruchamiają program: Future Logistics Challenge 2019-07-16
  Volkswagen Hermes Europe Volkswagen Samochody Użytkowe i Hermes Europe przy wsparciu akceleratora przedsiębiorczości betahausX uruchamiają program „Future Logistics Challenge”. Konkurs trwający cztery miesiące ma na celu znalezienie najlepszych pomysłów, które łączą dostaw... więcej »

» Ford i Volkswagenem rozszerzają globalną współpracę dot. pojazdów autonomicznych oraz elektrycznych 2019-07-16
  Ford i Volkswagen 2019 Firmy Ford Motor Company i Volkswagen AG ogłosiły 12 lipca rozszerzenie globalnej współpracy. Będzie ona dotyczyć także elektromobilności oraz – wspólnie z Argo AI – jazdy autonomicznej. Rozwiązania z tego zakresu mają być wprowadzane w USA i w Eur... więcej »

» Letni Salon Forda w Jastarnii 2019-07-16
  Letni Salon Forda Jastarnia 2019 W miniony weekend został otwarty Letni Salon Forda. Na odwiedzających czekają najnowsze modele z gamy SUV oraz Active, a uzupełnieniem atrakcji są jazdy testowe 200-konną Fiestą ST oraz Fordem Mustangiem o mocy 450 KM.... więcej »

» Mitsubishi Motors kolejny rok w Japan Empowering Women Index 2019-07-16
  Mitsubishi logo Firma Mitsubishi Motors Corporation już drugi rok z rządu została wybrana przez fundusz akcji MSCI *1 jako składnik indeksu MSCI Japan Empowering Women Index (WIN).... więcej »

» SEAT wyprodukuje nową skrzynię biegów dla Grupy Volkswagen 2019-07-15
  SEAT skrzynia biegow W SEAT Componentes, jednym z trzech centrów produkcyjnych hiszpańskiej marki, rozpoczęto produkcję nowej sześciostopniowej skrzyni biegów o nazwie MQ281. Będzie ona dostarczana do samochodów marek wchodzących w skład koncernu Grupy Volkswagen, takich jak SEAT,... więcej »

» Passat zawsze online - bestsellerowy Volkswagen z usługami We Connect 2019-07-15
  Passat 2019 Volkswagen We, którego elementem jest We Connect, to cyfrowa platforma skupiająca usługi mobilne i umożliwiająca łatwe korzystanie z nich. To otwarty i stale wzbogacany o nowe możliwości system – swego rodzaju ekosystem, który łączy różne sfery. Volkswag... więcej »

» Miejskie, innowacyjne, przyjazne środowisku 2019-07-15
  SEAT Minimo 2019 Mieszkańcy miast nie są skazani na poruszanie się samochodem. Mogą korzystać z coraz większej liczby innych rozwiązań. Koncern Volkswagen opracował wiele alternatywnych środków transportu.... więcej »

» Formuła E: Audi zwycięża w finałowym wyścigu i zajmuje drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji 2019-07-15
  Audi e-tron FE05 Nowy Jork 2019 Nowy Jork, 15 lipca 2019 r. Marka Audi sprawiła, że cały sezon Formuły E był ekscytujący aż do ostatniego okrążenia. Podczas finałowych zmagań w Nowym Jorku, zespół Audi Sport ABT Schaeffler zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw samochodów el... więcej »

» Nowy model marki CUPRA 2019-07-15
  CUPRA CONCEPT Marka CUPRA na salonie samochodowym we Frankfurcie (12-22 września) pokaże koncepcyjny model, zbudowany całkowicie od podstaw. Będzie to jedna z najciekawszych premier motoryzacyjnych w bieżącym roku.... więcej »

» Volkswagen Group Components dostarcza liczne podzespoły i części do produkcji Volkswagena ID.3 2019-07-12
  ID.3 W zakładach Volkswagena w Zwickau rozpoczęła się przedseryjna produkcja modelu ID.3. W fabrykach należących do Volkswagen Group Components projektuje się i wytwarza najważniejsze podzespoły do nowych pojazdów elektrycznych: układ napędowy pochodzi z zakładu w ... więcej »

» Robert Karaś szykuje się na wyścig życia 2019-07-12
  Karas Cupra Ma na swoim koncie tytuł mistrza świata na dystansie potrójnego i podwójnego Ironmana, pobił rekord na dystansie 11,4 km pływania, 540 km jazdy na rowerze i 126,6 km biegu i wciąż chce więcej. Robert Karaś, bo on nim mowa, już za kilka dni zawalczy o kwalifika... więcej »

» SEAT wprowadza szereg ulepszeń w swoich modelach – od Tarraco do Mii 2019-07-12
  Seat modele 2019 Rokrocznie SEAT wdraża szereg zmian do modeli samochodów, aby zwiększyć ich atrakcyjność, komfort użytkowania, a przede wszystkim – bezpieczeństwo. Nowości opracowane do każdego z pojazdów pozwolą na wybór modelu, który będzie lepiej odpowiadać indywidua... więcej »

» Mitsubishi Motors Corporation i Mitsubishi Corporation inwestują w wiodącą platformę usług mobilnych 2019-07-12
  Mitsubishi logo Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że razem z Mitsubishi Corporation zainwestuje w firmę GOJEK - wiodącą platformę, oferującą usługi na żądanie w Azji Południowo-Wschodniej. Trzy strony podpisały porozumienie, na mocy którego zobowiązały się d... więcej »

» W czerwcu Audi zwiększyło dostawy samochodów segmentu premium 2019-07-11
  Audi A8 2019 W czerwcu 2019 Audi dostarczyło klientom na całym świecie 166 700 samochodów segmentu premium. To o 1,7 procent więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Do globalnego wzrostu najbardziej przyczynił się rynek chiński, na którym sprzedano aż o 22,2 procent... więcej »

» Goodyear zwiększa ofertę zimową o nową gamę UltraGrip 2019-07-11
  Goodyear UltraGrip Goodyear całkowicie modernizuje wielokrotnie nagradzaną linię opon zimowych UltraGrip. Samochody osobowe o dużych osiągach, mniejsze auta miejskie i pojazdy użytkowe wyposażone w UltraGrip Performance+, UltraGrip 9+ lub UltraGrip Cargo będą oferować zimą najwy... więcej »

» Nowy Nissan Navara: mocniejszy, inteligentniejszy i z bardziej wydajnym układem napędowym 2019-07-11
  Nissan Navara 2019 Nissan przedstawił szczegóły dotyczące zmodernizowanego pick-upa Navara, który jest już dostępny w sprzedaży w całej Europie. Cała gama nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawia, że Navara jest w ścisłej czołówce klasy pick-upów. Producent oferuje też w ... więcej »

» Jak będzie wyglądać nowoczesna logistyka miejska? Żabka Polska testuje e-Craftera w Poznaniu 2019-07-11
  e-Crafter Zabka Żabka Polska, lider sieci convenience, testuje dostawczy samochód elektryczny przekazany przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe, lidera segmentu samochodów dostawczych. Obie firmy połączyły swoje zasoby i w ramach współpracy aktywnie promują nowoczesną logi... więcej »

» Wiemy już wszystko o nowym Focusie ST! 2019-07-10
  Focus ST 2019 Całkowicie nowy Ford Focus ST jest samochodem łączącym osiągi godne toru wyścigowego z radością prowadzenia i funkcjonalnością na co dzień.... więcej »

» Większe dostawy samochodów marki Volkswagen w czerwcu 2019-07-10
  Volkswagen sprzedaz czerwiec 2019 Marka Volkswagen dostarczyła w czerwcu więcej aut niż w analogicznym miesiącu przed rokiem. Na świecie przekazano klientom 542.300 samochodów, czyli o 1,6 procent więcej niż w czerwcu 2018 roku. ... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113
Wyświetlane: 0 - 20 z 22253 rekordów
Najczęściej czytane
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |