FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
HONDA CRF300L NA ROK 2023
  Dodano: 2022-12-01
Wyświetlono: 1927 razy
HONDA CRF300L NA ROK 2023
Zmiany modelowe: popularny uniwersalny motocykl Hondy zyskuje w modelu na rok 2023 nową opcję kolorystyczną i standardowo montowane osłony dłoni. Specyfikacja obejmuje mocny, żwawo reagujący silnik jednocylindrowy i sześciobiegową skrzynię biegów ze sprzęgłem antyhoppingowym. Stalowa rama o precyzyjnie dobranej sztywności, aluminiowy wahacz, zawieszenie o dużym skoku i masa własna 142 kg zapewniają duży prześwit i łatwe prowadzenie w każdych warunkach terenowych. Z wyrazistym stylem motocykla komponuje się atrakcyjny, pozytywowy wyświetlacz LCD zespołu wskaźników.
foto © Honda

Spis treści:

 
1 Wstęp
 
2 Opis modelu
 
3 Kluczowe elementy
 
4 Akcesoria
 
5 Dane techniczne
 
 
 
 
 

Wstęp

 
 
W genach Hondy od dawna zapisana jest istota prawdziwego motocykla dwufunkcyjnego. Pod koniec lat 70. wprowadzono na rynek XL250S – motocykl zapewniający prawdziwą użyteczność na szosie i doskonałe osiągi w terenie. Później pojawiła się na rynku cała gama legendarnych już motocykli XL, które udowodniły, że połączenie oszczędnego i łatwego w obsłudze, jednocylindrowego czterosuwowego silnika z precyzyjnym podwoziem tworzy maszynę, która może być użyteczna, wszechstronna i – jak twierdzą kierowcy na całym świecie – potrafi dostarczać wiele radości.
 
 
 
Ponad dziesięć lat temu, w dziale badawczo-rozwojowym Hondy prowadzono szczegółowe rozważania, dotyczące stworzenia zupełnie nowego motocykla uniwersalnego. Doświadczenia z bogatej historii startów w zawodach terenowych i enduro były niezastąpione, gdy rozpoczynano prace nad tym pojazdem.
 
 
 
Na pierwszym miejscu postawiono potrzeby klientów. Podczas gdy niektórzy kierowcy kładą nacisk na osiągi na poziomie maszyn wyczynowych, wielu innych ceni sobie łatwość obsługi, praktyczność i wygodę. Do codziennego użytku w środowisku miejskim klienci oczekiwali wytrzymałego, praktycznego motocykla w najnowocześniejszym off-roadowym stylu. Ale w weekend ten sam motocykl miał im zapewnić przejażdżkę, gdziekolwiek fantazja poniesie, po szosie lub w terenie.
 
 
 
Zespół rozwojowy zawsze starał się widzieć nowy uniwersalny motocykl Hondy w globalnej perspektywie. Taki pojazd potrzebował nie tylko mocnego i oszczędnego silnika, ale także solidnego i sprawnego podwozia. Do tego musiał być przystępny cenowo, oferować wysoką jakość, przy czym priorytetem były niskie ogólne koszty eksploatacji.
 
 
 
CRF250L, wprowadzony na rynki całej Europy w 2012 roku, był właśnie takim motocyklem.
 
 
 
Inżynierowie Hondy opracowali dobrą formułę. CRF250L okazał się efektywną platformą, na której oprócz motocykla cieszącego się nieodmiennie powodzeniem na rynkach całego świata, powstała dodatkowo wersja RALLY*. Przy okazji zwiększenia pojemności skokowej w roczniku modelowym 2020, nowy silnik CRF300L otrzymał również sprzęgło antyhoppingowe. Dzięki zmniejszeniu masy podwozia motocykl stał się lżejszy o 4 kg, miał zmienioną pozycję kierowcy, smuklejsze siedzenie i zbiornik oraz pozytywowy zestaw wskaźników LCD.
 
 
 
CRF300L mechanicznie niezmieniony na rok 2023, z nową opcją malowania i standardowo montowanymi osłonami dłoni, pozostaje w każdym calu prawdziwym, wszechstronnym, dwuzadaniowym motocyklem.
 
 
 
*Dla modelu CRF300 RALLY przygotowano osobny zestaw prasowy.
 
 
 
 
 

Opis modelu

 
 
Jednocylindrowy silnik CRF300L o pojemności 286 cm3 zapewnia moc 20,1 kW i moment obrotowy 26,6 Nm. Przełożenia biegów od 1 do 5 są krótkie, aby poprawić reakcje i przyspieszenia, podczas gdy 6 bieg jest wydłużony, dla zapewnienia bardziej zrelaksowanej jazdy z dużą prędkością. Sprzęgło antyhoppingowe pomaga w kontrolowaniu tylnego koła przy szybkich redukcjach biegów i wymaga niewielkich sił nacisku na dźwignię sprzęgła.
 
 
 
Starannie zestrojona równowaga sztywności stalowej ramy, aluminiowego wahacza i dolnej półki zapewnia doskonałe sprzężenie zwrotne i wyczucie motocykla. Geometria układu kierowniczego zapewnia stabilność i zwinność, a przednie i tylne zawieszenia o dużym skoku gwarantują łagodne tłumienie nierówności i duży prześwit.
 
 
 
Nadwozie o ostrych kształtach wyróżnia się smukłością zbiornika paliwa i siedzenia oraz pozytywowym wyświetlaczem LCD zestawu wskaźników. Pozycja kierowcy została tak dobrana, aby zapewnić lekkość prowadzenia w terenie i – co równie ważne – w mieście.
 
 
 
Jako modelu na rok 2023, CRF300L będzie dostępny w następujących opcjach kolorystycznych:
 
 
 
Swift Gray z pomarańczowymi detalami i czarnymi osłonami dłoni**NOWOŚĆ**
 
Extreme Red z czerwonymi osłonami dłoni
 
 
 

Kluczowe funkcje

 
 
3.1 Silnik
 
 
 
Jednocylindrowy silnik DOHC o pojemności 286 cm3, moc maksymalna 27 KM (20,1 kW), maksymalny moment obrotowy 26,6 Nm
Przełożenia skrzyni biegów dobrano zarówno pod kątem przyspieszeń, jak i jazdy z dużą prędkością
Sprzęgło antyhoppingowe z małym oporem dźwigni
 
 
Jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik DOHC wytwarza moc maksymalną 27 KM (20,1 kW) przy 8500 obr./min i maksymalny moment obrotowy 26,6 Nm przy 6500 obr./min. Średnica cylindra i skok tłoka wynoszą odpowiednio 76 x 63 mm, a stopień sprężania, to 10,7:1.
 
 
 
Aby dopasować przekładnię do charakterystyki silnika i zapewnić najefektywniejsze przyspieszenia, dobrano krótkie przełożenia biegów 1-5, natomiast 6 bieg jest na tyle “długi”, by zapewnić spokojną jazdę po autostradzie. Sprzęgło antyhoppingowe, zmniejszające wymagany nacisk na dźwignię, niweluje podskakiwanie tylnego koła przy szybkich redukcjach biegów, co świetnie sprawdza się zarówno na drodze, jak i w terenie.
 
 
 
Irydowa świeca zapłonowa, wraz z precyzyjnym dozowaniem paliwa przez układ wtryskowy PGM-FI, zwiększa sprawność spalania i poprawia ekologiczne parametry silnika. Zastosowano w nim przesunięcie osi cylindra względem osi wału korbowego, co zmniejsza wewnętrzne straty wynikające z tarcia, a tłok pokryto warstwą specjalnego materiału i dodatkowo zastosowano powłokę molibdenową. Wewnętrzna struktura pompy olejowej zapobiega napowietrzaniu tłoczonego oleju. Zastosowano metalowe, wciskane półpanewki łożysk głównych, natomiast w korbowodzie użyto tulei żeliwnej. Wałek wyrównoważający obniża poziom wibracji wytwarzanych przez silnik.
 
 
 
W układzie chłodzenia zastosowano chłodnicę zdolną do odbierania 12,7 kW mocy cieplnej, umieszczoną po lewej stronie motocykla, zabezpieczoną polipropylenowym wlotem powietrza, wyposażonym w kierownice powietrza, poprawiające jego przepływ. Zastosowano wentylator chłodnicy o minimalnej grubości, aby utrzymywać równą temperaturę przy niskich prędkościach, zarówno w ulicznych korkach, jak i w trudnych warunkach terenowych.
 
 
 
 
 
3.2 Podwozie
 
 
 
Prowadzenie i zwinność dostosowane do działania w każdym terenie
Lekka rama i wahacz ze zoptymalizowaną wzajemnie sztywnością obu elementów
Przednie i tylne zawieszenie o dużym skoku, duży prześwit
 
 
Masa CRF300L z płynami wynosi zaledwie 142 kg. Balans sztywności stalowej, częściowo podwójnej ramy kołyskowej jest dopracowany pod kątem wyczucia prowadzenia oraz optymalnej przyczepności przedniego i tylnego koła. Odpowiednio dobrano też sztywność jednoczęściowego, odlewanego z aluminium wahacza. Kołnierz regulacyjny łańcucha wykonano z aluminium metodą wyciskania. Dolną półkę wykonano z aluminium, co pozwala na zmniejszenie masy w obszarze położonym dość wysoko nad środkiem masy, co zapewnia szybszą reakcję układu kierowniczego.
 
 
 
Kąt pochylenia główki ramy i wyprzedzenie, to odpowiednio 27,5°/109 mm, rozstaw osi wynosi 1455 mm, a prześwit 285mm. Promień skrętu, to 2,3 metra.
 
 
 
Odwrócony widelec Showa 43 mm otrzymał skok 260 mm, a sztywność sprężyny i tłumienie zostały zoptymalizowane celem uzyskania precyzyjnej kontroli w szerokim zakresie warunków terenowych i przy bardzo zróżnicowanych prędkościach. Zawieszenie tylne Pro-Link również posiada skok 260 mm, a amortyzator Showa jest konstrukcją jednorurową.
 
 
 
Z przodu zastosowano pojedynczą tarczę hamulcową o średnicy 256 mm i dwutłoczkowy zacisk hamulcowy, tylne koło jest hamowane przez tarczę o średnicy 220 mm i jednotłoczkowy zacisk hamulcowy. Podobnie jak w wyczynowych motocyklach CRF, tylna pompa hamulcowa jest teraz lekką, zintegrowaną konstrukcją. Tarcze typu „wave” również zapożyczono bezpośrednio z modeli CRF250R/CRF450R, pamiętając o ich wyjątkowych właściwościach samooczyszczania się w niekorzystnych warunkach. Dwukanałowy system ABS jest wyposażeniem standardowym.
 
 
 
21-calowe koło przednie i 18-calowe koło tylne zwiększają stabilność w nierównym terenie i pozwalają na montaż większego wyboru różnych opon terenowych, gdyby właściciel uznał to za potrzebne. Blokowe opony enduro (przednie 80/100-21 51P i tylne 120/80-18 62P) zapewniają przyczepność w bardzo szerokim zakresie warunków drogowych i terenowych.
 
 
 
3.3 Wyposażenie i stylistyka
 
 
 
Lekka, smukła sylwetka inspirowana wyczynowymi maszynami CRF
Nowe osłony dłoni
Pozycja kierowcy ułatwia intuicyjne kontrolowanie zachowania motocykla
Łatwy do odczytu pozytywowy wyświetlacz LCD
 
 
Czerpiący inspirację z wyścigowych motocykli serii CRF, CRF300L oferuje wyrazisty zestaw owiewek i akcentów graficznych. Smukły zbiornik paliwa o pojemności 7,8 l ułatwia poruszanie się kierowcy do przodu, temu samemu celowi służy zwężona przednia część siedzenia. Styl motocykla podkreślają takie detale, jak minimalistyczny wspornik tylnej tablicy rejestracyjnej i agresywnie uformowany przedni błotnik. W roku modelowym 2023 na liście wyposażenia seryjnego pojawiły się osłony dłoni.
 
 
 
Wysokość siedzenia wynosi 880 mm. Pozycja jazdy służy kontroli nad maszyną i manewrowości, co uzyskano dzięki przyjęciu naturalnie wyprostowanego trójkąta siedzenie-kierownica-podnóżki. Szeroka kierownica jest lekko cofnięta, a podnóżki ustawione są nisko i przesunięte ku tyłowi, ułatwiając zmianę biegów w ciężkich butach używanych do jazdy terenowej.
 
Podpórka boczna otrzymała dużą powierzchnią kontaktu składanej podstawy.
 
 
 
Wyświetlacz LCD, ważący zaledwie 70 g, wyświetla duże czarne cyfry na wyraźnym białym tle, gwarantując natychmiastową czytelność dzięki dużym cyfrom prędkościomierza o wysokości 23 mm. Informacje dostępne na wyświetlaczu obejmują wskaźnik załączonego biegu, zasięg i zużycie paliwa, średnią prędkość, stoper i obrotomierz.
 
 
 
 
 

Akcesoria

 
 
Dostosowane do przewidywanych potrzeb klienta, akcesoria do CRF300L obejmują 38-litrowy kufer górny, tylny bagażnik z mocowaniami oraz osłonę miski olejowej silnika.
 
 
 
 
 

Dane techniczne

 

SILNIK

 

Typ

Chłodzony cieczą, jednocylindrowy DOHC

Pojemność skokowa (cm³)

286 cm3

Ilość zaworów na cylinder

4

´Średnica cylindra x skok tłoka (mm)

76,0 x 63,0

Stopień sprężania

10,7:1

Moc maksymalna

20,1 kW (27 KM)/8500 obr./min

Maks. moment obrotowy

26,6 Nm/6500 obr./min

Pojemność układu smarowania

1,8 l

Poziom hałasu (dB)

Lwot 76

Lurban 72,9

SYSTEM PALIWOWY

 

Zasilanie

PGM-FI elektroniczny wtrysk paliwa

Zbiornik paliwa

7,8 l

Zużycie paliwa

3,1 l/100km

Emisja CO2 wg WMTC

73 g/km

INSTALACJA ELEKTRYCZNA

 

Pojemność akumulatora

12V-7AH

UKŁAD PRZENIESIENIA NAPĘDU

 

Typ sprzęgła

Mokre wielopłytkowe, antyhopping

Typ skrzyni biegów

6-biegowa

Przełożenie główne

Łańcuch

RAMA

 

Typ

Stalowa częściowo podwójna kołyskowa,

PODWOZIE

 

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

2230 x 820 x 1200 mm

Rozstaw osi

1455 mm

Kąt pochylenia główki ramy

27,5°

Wyprzedzenie

109 mm

Wysokość siedziska

880 mm

Prześwit

285 mm

Masa własna

142 kg

Promień skrętu

2,3 m

ZAWIESZENIE

 

Przednie

Widelec USD 43 mm

Tył

System Pro-Link

KOŁA

 

Koło z przodu

Aluminiowe szprychowe

Koło z tyłu

Aluminiowe szprychowe

Opona przednia

80/100-21M/C 51P

Opona tylna

120/80-18M/C 62P

HAMULCE

 

Układ ABS

2-kanałowy system ABS

Hamulce przednie

Tarcze 256 x 3,5 mm, dwutłoczkowe zaciski

Hamulce tylne

220 mm x  4,5 mm z jednotłoczkowym zaciskiem

ZESPÓŁ WSKAŹNIKÓW I UKŁAD ELEKTRYCZNY

 

Zespół wskaźników

LCD

Reflektor

Żarówkowy

Światła tylne

Żarówkowe

Wszystkie dane techniczne mogą jeszcze ulec zmianie.
 
Należy pamiętać, że podane liczby to wyniki uzyskane przez firmę Honda w standardowych warunkach testowania, zalecanych przez WMTC. Testy są prowadzone na hamowni, z wykorzystaniem standardowej wersji modelu z kierowcą bez pasażera i dodatkowego wyposażenia. Rzeczywiste zużycie paliwa może się różnić w zależności od sposobu jazdy i konserwacji pojazdu, warunków pogodowych, warunków na drodze, ciśnienia w oponach, zainstalowanych akcesoriów, ładunku, wagi kierowcy i pasażera oraz innych czynników.


Źródło: Honda, Mototarget

 Pisaliśmy również
» 12 000 "125" sprzedanych przez sieć Hondy Polsce
» Dni Otwarte u dealerów motocyklowych Hondy – rozpoczęcie sezonu jazd testowych
 Inne artykuły
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda 2023-07-20
  Forda puma serwis Ubezpieczenie Autocasco to nieodłączna część pakietu dealerskiego w programie Ford Ubezpieczenia, która jest coraz częściej wybierana przez polskich kierowców. Odpowiednio dobrana polisa to bezpieczeństwo i pewność, że w razie niefortunnego zdarze... więcej »

» Jak przewozić psa w samochodzie? Akcesoria Forda pomogą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pupilom 2023-07-11
  Czas wakacji wiąże się z planowaniem krótszych i dłuższych podróży. Wiele osób decyduje się na rodzinny wyjazd ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jak bezpiecznie przewozić zwierzę autem i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?... więcej »

» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance 2023-06-28
  Dla firmy znanej kiedyś jako quattro GmbH te cztery litery oznaczały jeszcze bardziej usportowione wersje i tak już bardzo wydajnych modeli RS 6 i RS 7. Były one zgodne z filozofią podnoszenia techniki samochodowej na jeszcze wyższy poziom, tj. uzyskania... więcej »

» Ford prezentuje w Spa nowego Mustanga GT4, realizując zapowiedź dostarczenia wyczynowego Mustanga miłośnikom sportów motorowych na całym świecie 2023-06-28
  Legendarny Ford Mustang podnosi swój prestiż w sportowym świecie dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 w wyścigu CrowdStrike 24 Hours of Spa na słynnym torze Spa-Francorchamps we wschodniej Belgii. ... więcej »

» Poszerza się gama Mustangów wyścigowych ? Ford zaprezentuje nowego Mustanga GT4 w Spa w Belgii 2023-06-23
  Niedługo po prezentacji Mustanga GT3 na torze Le Mans, która miała miejsce w piątek 9 czerwca, Ford poinformował, że premiera nowego Mustanga GT4 odbędzie się w środę 28 czerwca 2023 r. o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego na kultowym torze ... więcej »

» Volkswagen ID. Buzz we flocie Hilti Poland - wizytówka firmy i dowód zrównoważonego rozwoju 2023-06-21
  pełni elektryczny, zeroemisyjny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze ? ID. Buzz, świetnie sprawdza się w roli samochodu firmowego. Może być nie tylko towarzyszem codziennych operacji w przedsiębiorstwie ? samochodem serwisowym, pojazdem do realiza... więcej »

» Moc i aerodynymika wyniosą elektrycznego Forda SuperVana 4.2 pod chmury podczas 101. edycji wyścigu na Pikes Peak 2023-06-21
  Ford Performance przygotowuje się do 101. edycji wyścigu Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, współorganizowanego przez Gran Turismo, stawiając na starcie elektrycznego, udoskonalonego Forda SuperVana 4.2. Wyczekiwane w sportowym świecie wydarz... więcej »

» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać 2023-06-15
  Obsługa samochodów z telefonu nie jest już niczym nowym, a we współczesnych pojazdach jest właściwie koniecznością. Mustang Mach-E nie jest wyjątkiem, a Ford zadbał o rozbudowaną listę możliwości. Model od rynkowej premiery zachwyca możliwości... więcej »

» Nowy Volkswagen Tiguan z nowymi technologiami topowej klasy i dużym zasięgiem w trybie elektrycznym 2023-06-15
  Przy okazji zakończenia testów marka Volkswagen zdradza nieco szczegółów na temat kolejnej generacji swojego obecnie najlepiej sprzedającego się modelu: Tiguan nr 3 będzie dostępny z nowo opracowanym systemem aktywnej kontroli zawieszenia i innymi fun... więcej »

» Volkswagen T1 Raupenfuchs i Volkswagen T2 Elektro - dwa unikalne samochody na VW Bus Festival 2023 2023-06-15
  VW Bus Festival 2023, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca w Hanowerze, to nie tylko największe międzynarodowe spotkanie miłośników mikrobusów Volkswagena, ale również największa w historii marki Volkswagen Samochody Dostawcze ekspozycja... więcej »

» Ford Performance przygotowuje niezwykłego wyczynowego ?twardziela? Rangera Raptora T1+ do startu w Rajdzie Dakar 2023-06-14
  Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie. Od Le Mans po Monako, od Daytona po Bathurst, od pustyni Finke po Ensenadę w Meksyku. Musi jedna... więcej »

» Historia ikonicznych modeli: wyjątkowa wystawa klasycznych mikrobusów Volkswagena podczas VW Bus Festival 2023 2023-06-14
  Międzynarodowy VW Bus Festiwal 2023, przez trzy dni (od 23 do 25 czerwca) będzie najjaśniejszą gwiazdą wszechświata mikrobusów marki Volkswagen. Festiwal, w którym weźmie udział 6000 pojazdów, w tym prężna reprezentacja samochodów z Polski, jest ... więcej »

» Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023. Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla nowej generacji pick-upa Forda 2023-06-01
  Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli. ... więcej »

» ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie 2023-06-01
  Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie ? Volkswagen Home. ID.7 to jede... więcej »

» CUPRA inspiruje się przyszłością. Jak projektowane są samochody hiszpańskiej marki? 2023-06-01
  Od premiery najnowszego modelu elektrycznego hiszpańskiej marki - Tavascana - minął dopiero miesiąc, a design samochodu już cieszy się uznaniem w branży oraz pozytywnym odbiorem motoryzacyjnych entuzjastów. Pierwszy elektryczny SUV marki został doceni... więcej »

» Ford Ranger Raptor samochodem technicznym największej imprezy rowerowej w Polsce 2023-05-31
  Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowych sportów ektremalnych i goszcząca zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach. W organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia p... więcej »

» Przygoda w kamperze! Co warto wiedzieć? 2023-05-31
  Rozpoczynający się sezon na wyprawy kamperem stawia przed wieloma miłośnikami tego typu turystyki zasadnicze pytanie: czy podczas moich wypraw chcę za każdym razem nocować na zagospodarowanym kempingu, czy zaszaleć i spędzać noce ?na dziko?, na łoni... więcej »

» Samochody elektryczne w Warszawie: darmowy postój w strefie płatnego parkowania atrakcyjny dla kierowców ?elektryków? 2023-05-30
  Dane ze Strefy Płatnego Parkowania na warszawskim Mokotowie i w Śródmieściu pokazują, przy których ulicach parkuje najwięcej aut z zielonymi tablicami i jaką część wszystkich samochodów stanowią. W ciągu roboczego tygodnia jest ich nawet 5-7 proc... więcej »

» Sportowe i eleganckie - nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt 2023-05-30
  Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się t... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234
Wyświetlane: 0 - 20 z 24669 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |