FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1666 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1132 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Nowy Passat może jeździć na prąd, poruszać się częściowo autonomicznie i na życzenie łączyć się z Internetem
Autor: ŁM  Dodano: 2019-06-25
Wyświetlono: 222 razy
Nowy Passat może jeździć na prąd, poruszać się częściowo autonomicznie i na życzenie łączyć się z Internetem
Volkswagen wprowadził do sprzedaży nowego Passata – model jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie. Zmiany wprowadzone w aucie –sprzedanym dotąd na świecie w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy, co sprawiło, że jest ono najpopularniejszym przedstawicielem klasy średniej – są głębokie: dzięki systemom multimedialnym nowej generacji (MIB3) Passat może być stale połączony z Internetem zapewniając kierowcy dostęp do nowych funkcji i usług. Nowe systemy asystujące, jak „Travel Assist” podnoszą bezpieczeństwo i komfort na jeszcze wyższy poziom i sprawiają, że nowy Passat może się poruszać częściowo autonomicznie do prędkości 210 km/h. Bestseller Volkswagena nadal będzie dostępny jako limuzyna i kombi (Variant).
foto © Volkswagen

  • Model odnoszący sukcesy: najnowocześniejszy Passat w historii kontynuuje sukces swoich poprzedników sprzedanych dotąd w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy
  • bezemisyjny w mieście: elektryczny zasięg nowego Passata GTE w cyklu WLTP1) rośnie do 57 km (około 70 km w cyklu NEDC)
  • nowy „Travel Assist”: jako pierwszy model Volkswagena nowy Passat może poruszać się częściowo automatycznie do prędkości 210 km/h
  • MIB3 czyli zawsze online: w Passacie ma swoją premierę nowy modułowy zestaw urządzeń multimedialnych z wbudowaną kartą SIM
  • IQ.LIGHT: Passat, jako pierwszy model po Touaregu, będzie oferowany z diodowymi reflektorami matrycowymi IQ.LIGHT
  • pojemnościowa kierownica: pierwsza tego rodzaju kierownica Volkswagena reaguje na dotyk
  • „Digital Cockpit”: cyfrowe wskaźniki nowej generacji można konfigurować korzystając tylko z jednego przycisku na kierownicy
  • We Connect: system multimedialny umożliwia streaming muzyki, zapewnia dostęp do nowych aplikacji i może być sterowany głosem

 

 

GTE1) – częściowo bezemisyjny. Szczególną odmianą Passata jest nowy GTE. To pierwszy z nowej generacji hybrydowych modeli Volkswagena o znacznie większym zasięgu. Wyposażono je w akumulatory o zwiększonej pojemności; w wypadku Passata GTE wzrost wyniósł 31 procent. Dzięki pojemności 13 kWh elektryczny zasięg mierzony w cyklu WLTP zwiększył się teraz do 55 km w wypadku Varianta i 57 km w wypadku limuzyny. W cyklu NEDC oznacza to zasięg 70 km, czyli o 20 km większy niż w poprzednim Passacie GTE. Pozwala to korzystać z auta w zupełnie nowy sposób – nawet w wielomilionowych metropoliach, jak Berlin czy Paryż, akumulator o większej pojemności umożliwia pokonanie większości tras przy wykorzystaniu jedynie energii elektrycznej, czyli w sposób nie powodujący emisji szkodliwych substancji. Ponadto, dzięki nowej konfiguracji hybrydowego trybu pracy znacznie uproszczono gospodarowanie energią elektryczną podczas dalekich podróży tak, żeby wystarczyło jej na bezemisyjny dojazd do celu wyznaczonego w mieście.

 

GTE1) – doskonały także na dalekie podróże.  Na dalekich trasach i podczas jazdy z prędkością większą niż 140 km/h oszczędny benzynowy silnik TSI jest wspomagany przez jednostkę elektryczną o dużej mocy. Dodatkowy zastrzyk energii elektrycznej działa jak „booster”, którego szczególny sposób działania widać przede wszystkim w trybie „GTE” – jego wyjątkowość wynika z faktu, że silniki elektryczne uzyskują swój maksymalny moment obrotowy dosłownie w ciągu sekundy. Nie ulega wątpliwości, że najnowszy hybrydowy zespół napędowy Passata GTE jest kluczowym elementem technologicznym w nowej epoce elektrycznych środków transportu. Passat GTE łączy zalety elektrycznego układu napędowego z możliwościami pojazdu wykorzystywanego do jazdy na dalekich dystansach. Powstał jeden z najbardziej ekonomicznych współczesnych modeli średniej klasy – bezemisyjny w mieście i oszczędny, a przez to przyjazny środowisku podczas dalekich podróży. Passat GTE z zespołem napędowym o mocy 160 kW/218 KM1) jako jeden z pierwszych modeli swojej klasy już dzisiaj spełnia normę emisji spalin Euro 6d, która w odniesieniu do nowych samochodów zacznie obowiązywać dopiero w 2021 roku.

 

 

2.0 TDI Evo2) – prekursor silników Diesla nowej generacji. W Passacie ma swoją premierę nowy turbodiesel 2.0 TDI Evo osiągający moc 110 kW/150 KM2). Ta innowacyjna czterocylindrowa jednostka napędowa emituje znacznie mniej dwutlenku węgla niż porównywalny silnik w poprzednim modelu i jest prekursorem diesli nowej generacji. Trzy kolejne wysokoprężne silniki Passata mają moc 88 kW/120 KM1), 140 kW/190 KM1) oraz 176 kW/240 KM1). Trzy benzynowe jednostki napędowe TSI osiągają z kolei moc 110 kW/15 KM1), 140 kW/ 190 KM1) oraz 200 kW/272 KM1). Wszystkie silniki TSI i TDI spełniają normę emisji spalin Euro 6d-TEMP. Silnik każdego Passata, zarówno benzynowy, jak i Diesla lub hybrydowy zespół napędowy, jest wyposażony w filtr cząstek stałych.

 

„Essence”, „Business” i „Elegance” – nowe wersje wyposażenia. Passat z rocznika 2019 pojawia się na rynku w nowych wersjach wyposażenia. Podstawowa nosi nazwę „Essence”; ponad nią plasuje się średnia odmiana „Business”, najwyższą zaś jest „Elegance”. „Business” i „Elegance” można zamówić z pakietem „R-Line”. Ponadto, jak dotychczas, nowy Passat Variant będzie dostępny jako „Alltrack”, czyli osobny model z napędem na cztery koła i z zestawem rozwiązań umożliwiających swobodną jazdę poza utwardzonymi drogami. Samodzielną odmianą nowego Passata jest również auto z oznaczeniem GTE. Poza nimi Volkswagen opracował limitowaną do 2.000 egzemplarzy wersję specjalną – Passata R-Line Edition w kolorze specjalnym „Mondsteingrau”. Wersja ta ma w seryjnym wyposażeniu silnik TDI (176 kW/240 KM) lub TSI (200 kW/272 KM) do wyboru, napęd na cztery koła (4MOTION) i nowy system asystujący „Travel Assist”.

 

„Travel Assist” – najnowsza technologia IQ.DRIVE. IQ.DRIVE to marka Volkswagena skupiająca najnowsze systemy asystujące. Kryją się pod nią technologie prowadzące do stworzenia auta poruszającego się autonomicznie. Wśród nich znajduje się nowy system „Travel Assist”, dzięki któremu Passat – jako pierwszy model Volkswagena – może poruszać się częściowo autonomicznie z prędkością do 210 km/h. Wyposażony w bogaty zestaw systemów asystujących nowy Passat prezentuje najwyższy stopień zaawansowania w dziedzinie IQ.DRIVE.

 

Pojemnościowa kierownica. Volkswagen stawia na intuicyjną obsługę urządzeń oraz na jak największy automatyzm ich działania. Właśnie dlatego nowy Passat jako pierwszy Volkswagen w ogóle wejdzie do sprzedaży z tzw. pojemnościową kierownicą. Rejestruje ona dotyk zapewniając kierowcy dostęp do takich systemów jak „Travel Assist”.

 

„Lane Assist” oraz „IQ.LIGHT” – widzieć i być widzianym.  System „Lane Assist” utrzymujący auto na wybranym pasie ruchu, w nowym Passacie działa sprawniej dzięki wielofunkcyjnej kamerze. Większe bezpieczeństwo i wygodę zapewniają również matrycowe reflektory „IQ.LIGHT”. Po Touaregu, SUV-ie wyższej klasy, Passat jest kolejnym modelem marki, który można wyposażyć w interaktywne reflektory matrycowe.

 

 

MIB3 – na życzenie stale połączony z Internetem. W nowym Passacie ma swoją premierę modułowa platforma multimedialna (MIB3) trzeciej generacji. Dzięki niej nowy model może być zawsze połączony z Internetem – to dlatego, że multimedia generacji MIB3 są seryjnie wyposażane w tzw. online connectivity unit (OCU). Oprócz rozbudowanych funkcji nawigacyjnych wykorzystujących informacje uzyskiwane w czasie rzeczywistym, można teraz korzystać z nowych technologii i usług dostępnych za pośrednictwem „Volkswagen We” 3) i zawartych w nim internetowych usług „We Connect” i „We Connect Plus” (obydwie seryjne w Niemczech, w Polsce oferowane dla wersji Business i Elegance), a także „We Connect Fleet”. Są to m.in. usługi streamingowe „Apple Music” i „TILDA”, integracja aplikacji, które można na bieżąco aktualizować, system sterowania głosem – naturalnego oraz poszerzonego o treści internetowe, a także – w przyszłości – możliwość pobierania z chmury informacji dotyczących pojazdu (personalizacja). Po raz pierwszy do otwarcia i uruchomienia Passata można używać smartfonów (kompatybilne modele Samsunga). „App-Connect Wireless” – interfejs umożliwiający korzystanie z aplikacji na smarfona, dzięki MIB3 po raz pierwszy w Volkswagenie pozwala połączyć iPhona bezprzewodowo, poprzez „Apple CarPlay”.

 

„Volkswagen We”3) – otwarty na nowe pomysły. „Volkswagen We” w nowym Passacie został jeszcze bardziej rozwinięty. „Volkswagen We” to cyfrowa platforma skupiająca łatwo dostępne mobilne usługi internetowe, która działa na zasadzie otwartego systemu stale wzbogacanego o nowe możliwości. Volkswagen podejmuje tu współpracę z partnerami zewnętrznymi specjalizującymi się w różnych dziedzinach, by tworzyć z nimi nowe usługi. Współpraca z lokalnymi start-upami, firmami i instytucjami pozwala oferować nowe usługi, jak np. „We Park” (bezgotówkowa opłata za parkowanie) czy „We Deliver” (tzw. car access based services, prosty i bezpieczny dostęp usługodawców do pojazdu). Indywidualny „Volkswagen ID” umożliwia klientom marki dostęp do wszystkich usług Volkswagena, a przez to do bardzo szerokiego zakresu nowych informacji i serwisów bazujących na Internecie. Część z wyżej wymienionych usług będzie dostępna w późniejszym terminie.

 

„Digital Cockpit” – połączony z MIB3. Komputer i oprogramowanie MIB3 tworzą cyfrową całość z nowym zestawem cyfrowych wskaźników Passata. W porównaniu z poprzednim systemem („Active Info Display”) nowe cyfrowe wskaźniki są bardziej zaawansowane. Grafika jest prosta i odznacza się elegancją. Zwiększyła się również liczba funkcji. Za pomocą tylko jednego przycisku („View”) na nowej wielofunkcyjnej kierownicy można teraz łatwo i szybko wybrać żądany zestaw wskaźników spośród trzech dostępnych do wyboru.

 

Stylistyka nadwozia – LED-y jako źródło światła. Volkswagen rozwinął i wzbogacił stylistykę Passata. Zmieniono kształt zderzaków z przodu i z tyłu, wygląd osłony chłodnicy, a także napis „Passat” znajdujący się teraz pośrodku tylnej części nadwozia. Nowe diodowe reflektory, LED-owe światła do jazdy dziennej i przeciwmgłowe, a także LED-owe lampy z tyłu nadają autu nowy wygląd. Nowością są lakiery Lapiz Blue, Bottlegreen i Sandgold. Wśród obręczy kół dostępnych do Passata znalazły się cztery nowe wzory – są to obręcze wykonane z lekkich stopów, w rozmiarze  17, 18 i 19 cali.

 

Stylistyka wnętrza – estetyka cyfrowego świata. Nowego Passata można rozpoznać we wnętrzu po nowych elementach dekoracyjnych i wzorach tapicerki, nowym wykończeniu drzwi, nowym kolorze oświetlenia oraz po zmienionych wskaźnikach i nowej wielofunkcyjnej kierownicy znajdującej się w wyposażeniu seryjnym. W miejscu analogowego zegarka na tablicy rozdzielczej znajduje się teraz elegancko podświetlany napis „Passat”. Na środkowej konsoli umieszczono duży otwarty schowek, który może służyć jako indukcyjna ładowarka do smartfonów (opcja), obok niego znajduje się wejście USB typu C. Ekrany „Digital Cockpit” i systemu multimedialnego tworzą w ciemności całość z podświetlanymi przyciskami na pojemnościowej kierownicy oraz z obiegającym wnętrze auta stylowym podświetleniem dostępnym w 30 kolorach.

 

 

System dźwiękowy Dynaudio o mocy 700 wat . Duńska firma Dynaudio starannie dopasowała sprzęt muzyczny o mocy 700 wat do kabiny nowego Passata. Dzięki temu niezależnie z którego miejsca dochodzi dźwięk, ma on zawsze najwyższą jakość.Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Volkswagen Samochody Dostawcze przedstawia nowego Volkswagena Caddy: światowa premiera modelu już w lutym
» Volkswagen zwiększa w swoich fabrykach wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych
 Inne artykuły
» Relacja na żywo ze światowej premiery najnowszego SEAT-a Leona 2020-01-27
  Leon grafika We wtorek 28 stycznia SEAT przedstawi 4. generację swojego kultowego modelu – SEAT-a Leona. Wydarzeniu będzie towarzyszyć ogólnodostępna wideorelacja na żywo... więcej »

» Jaguar I-PACE liderem sprzedaży wśród elektrycznych SUV-ów w Polsce 2020-01-27
  i-pace 2020 Wielokrotnie nagradzany, Jaguar I-PACE, cieszy się popularnością wśród Klientów swojego segmentu. W 2019 roku był najczęściej wybieranym w Polsce SUV-em z napędem elektrycznym.... więcej »

» Mazda CX-30 dostępna z silnikiem 2.0 150 KM 2020-01-27
  Mazda CX-30 2019 W gamie kompaktowego crossovera japońskiej marki pojawiła się niedawno nowa jednostka napędowa. Mowa o 150-konnym silniku należącym do rodziny Skyactiv-G.... więcej »

» Volkswagen Samochody Dostawcze przedstawia nowego Volkswagena Caddy: światowa premiera modelu już w lutym 2020-01-27
  Caddy 2020 Nowa generacja będzie zupełnie inna, a jednak spełniająca wszystkie stawiane wcześniej wymagania: Caddy piątej generacji będzie zupełnie nowym samochodem.... więcej »

» Volkswagen zwiększa w swoich fabrykach wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych 2020-01-27
  Volkswagen OZE Marka Volkswagen czyni kolejne postępy w realizacji celu, jakim jest osiągnięcie w 2050 roku produkcji neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Na rok 2020 firma podjęła kolejne ambitne zobowiązania i zamierza zwiększyć zaopatrzenie swoich fabryk w ener... więcej »

» Nowy Nissan Juke już na polskich drogach 2020-01-26
  Nissan Juke 2020 Dekadę po pojawieniu się na rynku jako pionier zupełnie nowego segmentu – miejskich crossoverów – Nissan Juke cały czas zachwyca designem i wyjątkową tożsamością. Wprowadzana właśnie nowa generacja tego modelu to unowocześniona bryła, a także wyższ... więcej »

» Nissan przenosi emocje z drogi na tor: premiera modelu LEAF NISMO RC w Europie 2020-01-26
  LEAF NISMO RC Nissan jest znany na świecie z dopracowanych samochodów elektrycznych oraz doświadczenia w sporcie samochodowym. Firma połączyła oba te atuty w modelu LEAF NISMO RC, będącym wizytówką mocy, innowacyjności oraz emocji, jakich dostarcza technologia Nissana wykor... więcej »

» SEAT Leon ukryty pod barcelońską mozaiką 2020-01-26
  Leon mozaika Premiera IV generacji SEAT-a Leona odbędzie się już za kilka dni. Wygląd samochodu wciąż pozostaje tajemnicą, lecz właśnie ujawniono bryłę pojazdu, osłoniętą folią kamuflującą o wyjątkowym wzorze. Jego twórcy zainspirowali się modernistyczną mozaiką charaktery... więcej »

» Arteon R-Line Edition już dostępny w sprzedaży 2020-01-23
  Arteon R-Line Edition Volkswagen wprowadza na rynek unikatową wersję Arteona – mowa o wersji R-Line Edition, oferowanej dotąd wyłącznie dla modelu Passat Variant. Arteon R-Line Edition łączy dynamikę z zaletami aut typu Gran Turismo. Model ten wyróżnia się ekskluzywnymi eleme... więcej »

» Volkswagen California 6.1 z trzema nagrodami na targach turystycznych CMT 2020 w Stuttgarcie 2020-01-23
  California 2019 Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu Targów Turystycznych CMT 2020 w Stuttgarcie, Volkswagen Samochody Dostawcze wyróżniony został szeregiem nagród dla swych modeli w wersjach kempingowych. Najbardziej utytułowany został Volkswagen California 6.1. Otrzymał... więcej »

» Ile kosztuje pierwszy hybrydowy Citroen? 2020-01-23
  Citroen C5 Aircross PHEV Najnowsza wersja modelu Citroen C5 Aircross to hybryda typu Plug-In, jej ceny zaczynają się od 145 200 zł. ... więcej »

» Nowa Honda Jazz: zmiana definicji samochodu kompaktowego 2020-01-23
  Honda Jazz 2020 Inżynierowie Hondy, tworząc najnowszą generację Jazza, zrobili odważny krok, decydując się na zaprojektowanie kultowego modelu od podstaw. Opracowali nową, atrakcyjną ofertę w segmencie kompaktowym – zupełnie nowy samochód miejski, który łączy wyjątkową ... więcej »

» Innowacyjny Ford Puma z miękką hybrydą pod maską, największą przestrzenią bagażową w klasie i zaletami crossovera [Ford Puma CENNIK] 2020-01-23
  Puma 2020 W gamie napędów nowego Forda Puma pojawi się zaawansowany, oszczędny układ miękkiej hybrydy. Model oferuje też klientom największą w swojej klasie funkcjonalność i przyciągające spojrzenia nadwozie kompaktowego crossovera.... więcej »

» Można już zamawiać nowego Golfa [GOLF 8 CENNIK] 2020-01-22
  Golf 8 2019 Golf, którego sprzedano dotąd w liczbie ponad 35 milionów egzemplarzy, pojawia się teraz w salonach jako model ósmej generacji. Wyposażenie seryjne Golfa jest teraz znacznie bogatsze niż dotychczas. Już w podstawowej wersji są dostępne takie systemy, jak Lane ... więcej »

» Kia Ceed kombi i Kia XCeed są już dostępne w wersji hybrydowej [CENY] 2020-01-22
  xceed phev 2020 Już można zamawiać pierwsze hybrydowe modele marki Kia w segmencie samochodów kompaktowych. Ceed kombi i XCeed dostępne jako hybrydy typu plug-in są kolejnym krokiem Kia Motors w kierunku elektryfikacji jej aut. Nowe hybrydowe modele marki Kia, których zasięg ... więcej »

» Będą nowe fotoradary na polskich drogach 2020-01-22
  Fotoradar 2020 Ogłoszono przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów, które usytuowane zostaną w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju.... więcej »

» Prezes Suzuki Motor Poland w Radzie Nadzorczej PLK 2020-01-22
  Piotr Dulnik PLK Suzuki PLK koszykowka Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland, został nowym członkiem Rady Nadzorczej w spółce Polska Liga Koszykówki S.A.... więcej »

» Nowy prezes Mitsubishi Motors Europe 2020-01-22
  Eric Wepierre 1 lutego 2020 roku Eric Wepierre – nowy prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, zastąpi na stanowisku Bernarda Loire’a, który postanowił kontynuować swoją karierę w nowym, innym obszarze. ... więcej »

» Mazda Motor Poland podsumowuje 2019 rok 2020-01-21
  Mazda CX-3 Polska Mazda Motor Poland zakończyła rok 2019 najlepszym wynikiem handlowym w historii wprowadzając na rynek 15 670 samochodów, o 24,6% więcej niż w poprzednim roku. Rekordowe wzrosty sprzedaży odnotowały wszystkie najpopularniejsze modele marki.... więcej »

» Podsumowanie roku w Das WeltAuto - jakie samochody używane najbardziej interesowały Polaków? 2020-01-21
  Das WeltAuto 2020 Skoda W 2019 roku dealerzy Das WeltAuto odnotowali kolejny rekord sprzedaży – 23 531 samochodów, o ponad 17% więcej niż rok wcześniej. Najwięcej aut sprzedano w województwach pomorskim (4188 szt.) oraz mazowieckim (3929 szt.), a najczęściej wybieranym modelem ... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139
Wyświetlane: 0 - 20 z 22764 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
Najczęściej oglądane
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |