FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1650 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1122 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Nowe uterenowione warianty Trail i Active uzupełniają gamę modelową Transita [ZDJĘCIA]
  Dodano: 2020-10-06
Wyświetlono: 611 razy
Nowe uterenowione warianty Trail i Active uzupełniają gamę modelową Transita [ZDJĘCIA]
Nowe, wytrzymałe i przystosowane do trudnych warunków drogowych warianty Trail i Active można już zamawiać w salonach sprzedaży Forda.
foto © Ford

  • Stworzone z myślą o miłośnikach przygód warianty Transita Trail i Active zachowują charakterystyczny wygląd, zaskakujące możliwości i legendarną wytrzymałość Transita.
  • Wytrzymały i wszechstronny wariant Trail oferuje lepsze wykorzystanie przyczepności kół dzięki inteligentnemu napędowi na wszystkie koła (AWD), czy mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu (mLSD), opracowanemu dla Transita i Transita Customa.
  • Wersje Active wprowadzają styl inspirowany samochodami SUV do Transita Custom i Tourneo Custom, unikalną specyfikę wnętrza i opcjonalny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (mLSD), co powinno zainteresować zarówno poszukujących przygody użytkowników biznesowych, jak i wszystkich klientów szukających samochodu, pozwalającego na wypoczynek w trudno dostępnych okolicach.
  • W Polsce wersje Active otrzymają modele Transit Connect, Tourneo Connect i Tourneo Custom.

 

 

Nowe warianty Transit Trail i Transit Custom Trail zostały zaprojektowane specjalnie do pracy w trudniejszych warunkach, ze skuteczniejszą trakcją kół dzięki nowemu mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu (mLSD) w samochodach z napędem na przednie koła w modelach Transit i Transit Custom lub dzięki zastosowaniu inteligentnego napędu na wszystkie koła (AWD) w modelu Transit.

 

 

Ekskluzywne dodatki na zewnątrz i wewnątrz gwarantują, że Transit Trail i Transit Custom Trail są wyposażone tak, by zapewnić komfort i walory samochodu w trudnych warunkach drogowych bez uszczerbku dla praktyczności.

 

Nowe warianty Active wspierają aktywny styl życia klientów prywatnych i biznesowych oferując dodatkowe elementy chroniące nadwozie oraz opcję mLSD, zapewniającą lepsze wykorzystanie przyczepności kół na luźnych, śliskich lub miękkich nawierzchniach. Styl zewnętrzny inspirowany samochodami SUV dodaje wizualnej atrakcyjności, a także zwiększa praktyczność na nieutwardzonych drogach.

 

 

– Modele Active i Trail pokazują, jak wszechstronna i funkcjonalna może być gama modelowa Transita – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny działu pojazdów użytkowych w Ford of Europe.

 

 – Dla firm, które mają do czynienia z trudnymi warunkami eksploatacji, a także dla rodzin, które chcą mieć pojazd gotowy na nowe przygody, stworzyliśmy Transita, który zaspokoi wszystkie te potrzeby.

 

 

Na początku tego roku Ford zaprezentował również mniejsze modele Transit Connect Active i Tourneo Connect Active. Oba samochody wyróżnia, wszechstronne wnętrze, zwiększony prześwit i opcjonalny układ mLSD zapewniający lepszą przyczepność kół. Oba modele można już zamawiać, a dostawy do klientów spodziewane są pod koniec tego roku.

 

 

Trail na wszystkie okazje

 

Nowe modele Ford Transit Trail i Transit Custom Trail oferują solidny, odświeżony wygląd i zwiększone możliwości służenia właścicielom i klientom firmowym, których praca wymaga podróżowania w trudnym terenie, z dala od zwykłych dróg.

 

Warianty Trail posiadają dodatkową czarną okładzinę wokół dolnych części przednich i tylnych zderzaków oraz paneli bocznych. Masywny grill "F O R D" w czarnej, matowej stylistyce nawiązuje do kultowej serii terenowych pojazdów Ford Performance - Raptor. Uzupełnieniem są unikalne 16-calowe obręcze kół i logo „Trail” na przednich drzwiach. Transit Custom może być również wyposażony w opcjonalne relingi dachowe i zewnętrzne progi celem dalszego zwiększenia wszechstronności.

 

 

Wybór układów napędowych pozwala na zapewnienie lepszej przyczepności kół w trudnych warunkach. Modele Transit i Transit Custom Trail z napędem na przednie koła są standardowo wyposażone w mLSD. Transit Trail jest dostępny również z inteligentnym napędem na wszystkie koła, który gwarantuje pewniejszą jazdę w trudniejszych warunkach terenowych
i pogodowych.

 

Opracowany we współpracy ze specjalistami od układów napędowych z firmy Quaife system mLSD automatycznie przenosi w warunkach słabej przyczepności moment obrotowy silnika na koło o największej przyczepności, umożliwiając kierowcom Transita Trail i Transita Customa Trail sprawniejsze pokonywanie nieutwardzonych odcinków, żwirowych dróg, nierównych i trudnych nawierzchni.

 

 

System elektronicznej kontroli stabilności pojazdu został również ponownie skalibrowany w celu zharmonizowania go z systemem mLSD. Ten sam, zaawansowany mechanizm różnicowy został wcześniej wykorzystany do poprawy przenoszenia napędu i właściwości jezdnych modeli Ford Performance: Focusa RS, Fiesty ST i Focusa ST. Nie ma on wpływu na emisję CO2 ani zużycie paliwa.

 

Kompaktowe rozmiary i lekka konstrukcja mechanizmu mLSD nie tylko wpłynęły na poprawę możliwości modeli Transit z napędem na przednie koła, ale także pozwoliły zachować optymalną ładowność i pełną pojemność wnętrza. Lepsza przyczepność kół jest wykorzystywana przez układ napędowy dostarczający moc na koła płynnie i bezgłośnie, bez dodatkowych wysiłków ze strony kierowcy. Prosta, mechaniczna konstrukcja mechanizmu mLSD nie wymaga dodatkowych czynności serwisowych i jest objęta standardową gwarancją Forda, pozwalając na utrzymanie atrakcyjnych kosztów posiadania Transita.

 

Firmy działające w trudniejszych warunkach mogą wybrać Transita Trail z inteligentnym napędem na wszystkie koła. Oparty na standardowym Transicie z napędem na tylne koła, wariant AWD zachowuje standardową pojemność ładunkową i wysokość przestrzeni ładunkowej, zapewniając maksymalną efektywność samochodu.

 

 

System AWD współpracuje z elektroniczną kontrolą stabilności pojazdu i stale monitoruje przyczepność kół, aby automatycznie rozdzielić moment obrotowy na koła o największej przyczepności, minimalizując uślizgi kół przy niskiej przyczepności.

 

Rozkład momentu obrotowego pomiędzy przednie i tylne koła jest zmienny, dzięki działaniu specjalnie opracowanego, sterowanego elektronicznie sprzęgła AWD. Jest to mokre sprzęgło wielopłytkowe, sterowane hydraulicznie za pośrednictwem wysokowydajnej pompy elektrycznej, co pozwala na natychmiastową reakcję, a nawet na prewencyjne przekazywanie momentu obrotowego na przednie koła.

 

System AWD jest w pełni sterowany elektronicznie i stale monitoruje dane wprowadzane przez kierowcę i pojazd – jak prędkość i moment obrotowy silnika, położenie przepustnicy, kąt skrętu kół, układ hamulcowy i prędkości poszczególnych kół – a wszystko to w celu określenia, w jaki sposób system AWD powinien reagować, aby utrzymać optymalną przyczepność i stabilność. Oprócz rozdziału momentu obrotowego na przód i tył, Transit Trail może również zróżnicować moment obrotowy na koła każdej osi, aby wykorzystać dostępną przyczepność, jeśli wykryje, że jedno z kół ślizga się bardziej niż drugie.

 

 

Standardowy tryb pracy AWD Auto umożliwia pewną jazdę w szerokim zakresie warunków drogowych, jako że pojazd automatycznie reaguje na zmiany nawierzchni. W trudnych warunkach, takich jak głębokie błoto, piasek lub śnieg, kierowca może wybrać z menu tryb Mud and Ruts (błoto i koleiny), przygotowując system AWD do utrzymywania przyczepności nawet w ekstremalnych warunkach poślizgu kół poprzez wcześniejsze włączenie napędu przedniej osi. Tryb Mud and Ruts również rekalibruje kontrolę trakcji pod kątem optymalnej współpracy
z systemem AWD.

 

Warianty Trail skorzystały również dzięki bogatszemu wyposażeniu wnętrza, z pełnymi skórzanymi siedzeniami w standardzie, co zapewnia dodatkowy luksus, trwałość i łatwość czyszczenia kabiny. Standardowa klimatyzacja dba o komfort środowiskowy niezależnie od pogody na zewnątrz, a podgrzewana szyba przednia Quickclear pozwala na łatwe przygotowanie do wyjazdu w warunkach zimowych. Lusterka składane elektrycznie i automatyczne oświetlenie są również wyposażeniem standardowym.

 

Transit Custom Trail jest dostępny w wielu wersjach nadwoziowych o masie całkowitej od 3000 kg do 3400 kg, w tym jako furgon, furgon z podwójną kabiną (brygadowy) i 9 miejscowe kombi w dwóch różnych rozstawach osi.

 

 

Transit Trail oferuje wiele wersji nadwoziowych i rozstawów osi w kategorii 3500 kg: z furgon, furgon z podwójną kabiną (brygadowy) oraz kombi.

 

Wszystkie modele Transit Trail i Transit Custom Trail są napędzane zaawansowanym 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue Forda o mocach 130 KM, 170 KM lub 185 KM. Silniki Ford EcoBlue zostały zaprojektowane tak, by umożliwić łatwość jazdy przy dużych obciążeniach i na stromych pochyłościach. Wysoki moment obrotowy, dostępny już przy niskich prędkościach obrotowych silnika, pomaga w prowadzeniu samochodu z małymi prędkościami na trudnych nawierzchniach, pozwalając kierowcy na utrzymanie pracy silnika przy minimalnym nacisku na pedał gazu w celu zmniejszenia poślizgu kół.

 

 

Ponadto, wybrane modele Transit Trail oferują korzyści w zakresie wydajności zelektryfikowanych układów napędowych.. System mild hybrid z instalacją 48 V odzyskuje energię podczas zwalniania, przechowuje ją w akumulatorze 48 V i wykorzystuje do wspomagania silnika spalinowego, obniżając zużycie paliwa.

 

Wszechstronny Active dla żyjących aktywnie

 

Nowy wariant Tourneo Custom Active zyskał solidność stylu w duchu SUV i więcej praktyczności dzięki unikalnym rozwiązaniom i odpowiednio dobranemu wyposażeniu, aby sprostać wymaganiom zarówno użytkowników prywatnych, jak i biznesowych. Nowe Fordy w wariantach Active oferujące dużo przestrzeni i sporą ładowność, zachęcają do realizacji odważnych planów życiowych, podążając za sukcesami samochodów osobowych Ford Fiesta Active i Focus Active.

 

 

Warianty Active wyróżniają się nadwoziem inspirowanym stylem SUV, na który składają się:

 

  • Wyjątkowe, 17‑calowe aluminiowe felgi,

 

  • Charakterystyczny wlot powietrza w stylistyce Active,

 

  • Dodatkowe nakładki ochronne na nadkolach,

 

  • Oznaczenie Active,

 

  • Standardowe relingi dachowe.

 

Użytkownicy liczący na dodatkowe możliwości w trudniejszych warunkach jazdy, jakie spotykają w czasie pracy lub podczas wypoczynku, mogą zamówić Tourneo Custom Active z manualną skrzynią biegów i z mechanizmem różnicowym mLSD.

 

Wszystkie warianty Active posiadają rozszerzone wyposażenie wnętrza, z unikalną, częściowo skórzaną tapicerką siedzeń oraz niebieskim akcentem na desce rozdzielczej.

 

 

Wszechstronne, ośmiomiejscowe wnętrze Tourneo Custom Active można łatwo przekonfigurować tak, aby odpowiadało aktualnym potrzebom użytkowników. Fotele można przesuwać, aby dać pasażerom więcej miejsca lub zwiększyć przestrzeń bagażową, która rośnie jeszcze wyraźniej w wariancie z dużym rozstawem osi. Fotele można również odwrócić, tworząc konfigurację konferencyjną lub w całości zdemontować, aby uzyskać więcej przestrzeni bagażowej. Punkty mocowania foteli mogą być następnie wykorzystywane do mocowania wsporników w celu bezpieczniejszego przewozu rowerów.

 

Warianty Active są dostępne z silnikami o mocy 185 KM w zależności od modelu i specyfikacji, z możliwością wyboru sześciobiegowej automatycznej lub manualnej skrzyni biegów.

 

 

Nowe modele Trail i Active korzystają również ze znaczących ulepszeń wprowadzonych w 2019 roku w seriach Transit, Transit Custom i Tourneo Custom, z bardziej oszczędnym 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue lub EcoBlue Hybrid z układem mild hybrid, a także z udoskonalonych funkcji łączności systemu informacji i rozrywki, z prostszego zarządzania pojazdem i z jego podwyższonej wszechstronności.

 

 

W standardzie znalazł się też modem pokładowy FordPass Connect1, umożliwiający korzystanie z łączności Wi-Fi z możliwością obsługi do 10 urządzeń. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają również małym klientom biznesowym i właścicielom pojazdów na zdalne zadbanie o bezpieczeństwo i efektywność eksploatacji za pomocą smartfona poprzez aplikację FordPass Pro, lub klientom prywatnym poprzez aplikację FordPass.

 

Rodzina Transita odegrała w ubiegłym roku znaczącą rolę w osiągnięciu przez Forda piąty rok z rzędu pozycji najpopularniejszej marki pojazdów użytkowych w Europie.2

 

Zużycie paliwa

 

Seria

CO2 od

(g/km wg NEDC)

 

 

Zużycie paliwa od (l/100 km NEDC)

 

 

CO2 od (g/km WLTP)

 

Zużycie paliwa od (l/100 km WLTP)

Transit Trail

144

5,5

210

8,0

Transit Custom Trail

141

5,4

183

7,0

Tourneo Custom Active

145

5,5

203

7,7

 

Więcej danych technicznych można pobrać tutaj.

 

1Użytkownicy FordPass mogą również zdalnie ustawić czas odjazdu, ogrzewanie lub chłodzenie kabiny, gdy pojazd jest podłączony do zasilania, oszczędzając przy tym energię z akumulatora i przedłużając zasięg. Funkcje Live Traffic i Local Hazard Information wymagają oddzielnego płatnego abonamentu po wstępnym okresie bezpłatnego testowania, korzystanie z Wi-Fi Hotspot wymaga zakupu transferu pakietów danych. Przyszłe usługi korzystające z transmisji mogą wymagać dodatkowej płatnej subskrypcji.

 

2Ford of Europe informuje o sprzedaży na 20 tradycyjnych rynkach europejskich, gdzie jest reprezentowany przez krajowe firmy handlowe: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.Źródło: Mototarget.pl, Ford

 Pisaliśmy również
» Jak obniżyć koszty eksploatacji nawet o 30 procent?
» Nagrody Fleet Awards Polska rozdane. Ford najbardziej utytułowanym producentem w Polsce

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Transit Trail i Active:
w lewo
Transit Trail AWD, Transit 2T trail
© Ford
Transit Trail AWD, Transit 2T trail
© Ford
Transit Trail AWD, Transit 2T trail
© Ford
Transit Custom Trail mLSD
© Ford
Transit Custom Trail mLSD
© Ford
Transit Custom Trail mLSD
© Ford
Transit Custom Trail mLSD
© Ford
Transit Custom Trail mLSD
© Ford
Transit Custom Trail mLSD
© Ford
Transit Custom Trail mLSD
© Ford
Transit Custom Active
© Ford
Transit Custom Active
© Ford
Tourneo Custom Active
© Ford
Tourneo Custom Active
© Ford
Tourneo Custom Active
© Ford
Tourneo Custom Active
© Ford
Tourneo Custom Active
© Ford
Transit Trail wnetrze
© Ford
Transit Active Trail SYNC
© Ford
Transit Trail Active silnik
© Ford
w prawo
 Inne artykuły
» Verstappen na podium w GP Portugalii 2020-10-27
  Max Verstappen 2020 pazdziernik Max Verstappen wywalczył swoje ósme podium w tym sezonie, kończąc niedzielny wyścig o Grand Prix Portugalii Formuły 1 na torze Portimao na trzeciej pozycji.... więcej »

» Małe Q, wielki sukces: Audi Q2 w nowej formie [ZDJĘCIA] 2020-10-27
  Audi Q2 2020 Progresywna stylistyka, kompaktowe wymiary i duża radość z jazdy: Audi Q2 jest pojazdem pełnym charakteru, co dało się zauważyć już cztery lata temu, w momencie wejścia tego modelu na rynek. Teraz Audi go odmłodziło, a wygląd zewnętrzny samochodu, dzięki wyraz... więcej »

» Lucas di Grassi i Rene Rast kierowcami Audi w Mistrzostwach Świata FIA Formuła E 2020-10-27
  Lucas di Grassi i Rene Rast Audi Sport ABT Schaeffler rozpocznie nowy sezon mistrzostw Formuła E z dwoma uznanymi kierowcami – Lucasem di Grassi i z René Rastem. Od nowego sezonu, Formuła E zyskała miano oficjalnych Mistrzostwa Świata FIA. ... więcej »

» Mitsubishi zaprasza na bezpłatną kontrolę pojazdu przed zimą 2020-10-27
  Eclipse Cross MT Deszczowa jesień i śnieżna zima zbliżają się nieuchronnie a wraz z nimi śliskie drogi i trudne warunki pogodowe. Dbając o bezpieczeństwo podróżujących firma Mitsubishi Motors do 18 grudnia proponuje właścicielom nowych i używanych pojazdów tej marki bezpłatną ... więcej »

» Masia zdobywa dla Hondy rekordowe zwycięstwo w GP 2020-10-26
  Honda GP, Honda 800 zwyciestwo w GP Jaume Masia odniósł ekscytujące zwycięstwo na NSF250RW w GP Teruel, w Mistrzostwach Świata MotoGP 2020. Było to 800. zwycięstwo zawodnika Hondy w historii Grand Prix.... więcej »

» Dyskusja o najkorzystniejszych warunkach użytkowania auta elektrycznego w nowym odcinku podcastu Elektrycznie Tematyczni 2020-10-26
  id.3 JESIEN 2020 W piętnastym odcinku podcastu „Elektrycznie Tematyczni” prowadzący rozmawiają na temat nowoczesnych form finansowania zakupu i użytkowania samochodu elektrycznego. Gościem specjalnym tego odcinka jest Artur Łyczko – kierownik działu sprzedaży... więcej »

» CUPRA Formentor w wersji benzynowej i hybrydowej PHEV [Formentor CENNIK 2020] 2020-10-26
  CUPRA Formentor Wayne Griffiths Pierwszy w pełni autorski model marki CUPRA już niebawem trafi do salonów. W Polsce Formentor będzie dostępny w wersji napędu benzynowej (TSI) o mocy do 310 KM oraz hybrydzie typu plug-in (PHEV... więcej »

» Volkswagen Touareg R jest już dostępny w Polsce [CENNIK] 2020-10-23
  Touareg R Klienci mogą już zamawiać nowy, flagowy model marki z Wolfsburga – Touarega w wersji R. Najmocniejszego Volkswagena wyceniono w Polsce na 395.990 zł. Pojazd ten dostępny jest jako hybryda typu plug-in, a jego zespół napędowy dysponuje łączną mocą 340 kW ... więcej »

» Volkswagen ID.3 zdobywa pięć gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP [FILM] 2020-10-23
  ID.3 Euro NCAP Volkswagen ID.3 otrzymał w teście zderzeniowym organizacji Euro NCAP (European New Car Assessment) maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Pierwszemu seryjnemu modelowi Volkswagena skonstruowanemu na płycie podłogowej MEB przeznaczonej do aut elektrycznych, specjali... więcej »

» Nowy MSX125 Grom. Jak wygląda teraz popularny na całym świecie funky-bike Hondy? 2020-10-23
  MSX125 GROM Honda MSX125 powraca w wersji na rok 2021 roku z nową nazwą - MSX125 Grom, radykalnie nowym wyglądem i nowym silnikiem, który stanowi podstawę jej łatwego w obsłudze, przyjemnego i funkcjonalnego charakteru.... więcej »

» Polska premiera sprzedażowa CUPRY Leona już niebawem: sportowa hybryda dostępna od 922 zł miesięcznie [CUPRA Leon CENNIK] 2020-10-23
  CUPRA Leon 2020 Nowy model CUPRY w listopadzie trafi do salonów w Polsce. W pierwszej kolejności w sprzedaży pojawi się dynamiczna, 245-konna wersja z napędem hybrydowym typu plug-in. Klienci będą mogli wybrać spośród dwóch typów nadwozia – ceny klasycznego hatchbacka C... więcej »

» Mitsubishi Outlander PHEV i L200 zwycięzcami plebiscytu Fleet Awards 2020 2020-10-23
  Outlander PHEV w terenie Mitsubishi Outlander PHEV – najpopularniejszy na świecie SUV PHEV z elektrycznym napędem na 4 koła oraz wielofunkcyjny pickup Mitsubishi L200 zwyciężyły w corocznym plebiscycie Fleet Awards Polska.... więcej »

» Jorge Diez nowym Dyrektorem ds. Designu SEAT-a 2020-10-21
  Jorge Diez Od 1 grudnia Jorge Díez obejmie stanowisko Dyrektora ds. Designu SEAT-a. W ciągu niemal 20 lat kariery projektant pracował dla takich marek, jak Audi, SEAT, Volkswagen czy Nissan. Spod jego ręki wyszły tak kultowe modele, jak druga generacji Audi TT, pierwsze ... więcej »

» Honda Jazz - przestronna, funkcjonalna i komfortowa [ZDJĘCIA] 2020-10-21
  Honda Jazz 2020 Honda Jazz weszła na polski rynek latem tego roku. Jest to czwarta generacja modelu, w ramach której pojawiła się bardziej przypominająca SUVa opcja Jazz Crosstar. Inżynierowie i projektanci obu wariantów nowego Jazza mieli za zadanie zachować najlepsze cechy ... więcej »

» Jak obniżyć koszty eksploatacji nawet o 30 procent? 2020-10-21
  Focus 2019 Mototarget, Focus Mototarget Przy zakupie samochodu firmowego należy wziąć pod uwagę nie tylko jego cenę, wyposażenie czy spalanie, ale również całkowity koszt użytkowania. Jest to niezwykle ważny parametr, który mówi o sumie wszystkich kosztów związanych z eksploatacją auta.... więcej »

» Filtr antyalergiczny Grupy Volkswagen z węglem aktywnym wyróżniony w konkursie Produkt Roku 2020 2020-10-21
  Volskwagen filtr antyalergiczny Filtr antyalergiczny stosowany w nowych samochodach Grupy Volkswagen został wyróżniony w kategorii „Części i akcesoria motoryzacyjne” w konkursie „Produkt roku 2020” organizowanym przez czasopismo „autoEXPERT”. Grupa Volkswa... więcej »

» Czy Polacy czekają na elektryczne SUV-y? [WYNIKI BADAŃ] 2020-10-21
  ID.4 w ruchu 2020 Z danych Jato Dynamics wynika, że w pierwszej połowie 2019 roku udział SUV-ów w sprzedaży nowych samochodów na świecie wyniósł 34,3% . Na drugim miejscu pod względem popularności, z wynikiem 14,7% – znalazły się samochody kompaktowe. Fakt, że pod hasłem ... więcej »

» 32-procentowy wzrost sprzedaży Mitsubishi 2020-10-20
  Outlander PHEV, Mitsubishi wzrost sprzedazy 2020 Polscy klienci salonów Mitsubishi Motors zarejestrowali w minionym miesiącu aż o 32% więcej samochodów spod znaku Trzech Diamentów, niż we wrześniu 2019 roku. Japońska marka, będąca światowym pionierem elektromobilności, zanotowała też od początku roku wzrost ... więcej »

» Nagrody Fleet Awards Polska rozdane. Ford najbardziej utytułowanym producentem w Polsce 2020-10-19
  Focus 2019 Mototarget, Focus Mototarget Ford został najbardziej utytułowanym laureatem w ogólnopolskim Plebiscycie Fleet Awards Polska 2020. Marka otrzymała w sumie pięć nagród, między innymi za zwycięstwo w kategorii “Najlepszy kompaktowy samochód flotowy”. Plebiscyt Fleet Awards Polska... więcej »

» Rene Rast wygrywa wszystkie cztery wyścigi DTM w Zolder 2020-10-19
  Rene Rast pazdziernik 2020 Po swym trzecim z rzędu zwycięstwie w sobotę i czwartym w niedzielę, obrońca tytułu mistrzowskiego René Rast reprezentujący Audi Sport Team Rosberg, na finał sezonu DTM na torze Hockenheim 7 i 8 listopada, pojedzie jako lider klasyfikacji kierowców.... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170
Wyświetlane: 0 - 20 z 23395 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © Hyundai


A imię jego… Kona
© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |