FB FB Twitter Twitter
Szukaj:
            1612 zarejestrowanych użytkowników z branży motoryzacyjnej, w tym 1095 przedstawicieli mediów.                                                                                    
Promowana firma
Wydarzenia

Statystyki odwiedzin serwisu
Nowy Ford Kuga
  Dodano: 2017-03-28
Wyświetlono: 2498 razy
Nowy Ford Kuga
Nowy Ford Kuga oferuje nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wyrafinowany, sportowy design typowego SUV-a, dzięki czemu klienci z Europy otrzymają bezpieczny i prostszy w obsłudze samochód dający dużą przyjemność z jazdy.

 • Nowy SUV Ford Kuga oferuje rozwiązania techniczne, które pozwalają kierowcy na głosowe aktywowanie aplikacji zapisanych w pamięci smartfonu, ułatwiają parkowanie prostopadłe oraz pomagają uniknąć kolizji.

 

 • W sportowym nadwoziu znalazła się nowa, trapezoidalna osłona chłodnicy oraz nowe reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej. Nowe kolory lakieru to Guard Grey i Copper Pulse.

 

 • Opracowany przez Forda silnik wyskoprężny 1,5l. TDCi o mocy 120 KM zużywa średnio 4,4 litra na 100 km (64,2 mpg) i emituje 115 g/km CO2; inteligentny napęd na wszystkie koła AWD poprawia trakcję, szczególnie na śliskiej nawierzchni.

 

 • Starannie wykończone wnętrze nowego modelu oferuje wyższy komfort podróżowania, prostszy w obsłudze system sterowania i podgrzewaną kierownicę. Nowy system oświetlenia dostosowuje działanie reflektorów do warunków drogowych.

 

 • Technicznie zaawansowany Ford Kuga znajdzie się w gamie pięciu całkowicie nowych lub zmodernizowanych modeli Forda, które w ciągu najbliższych trzech lat wyruszą do walki o klientów w segmencie SUV i crossover.

 

WARSZAWA, 28 marca 2017 roku – Nowy Ford Kuga oferuje nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wyrafinowany, sportowy design typowego SUV-a, dzięki czemu klienci z Europy otrzymają bezpieczny i prostszy w obsłudze samochód dający dużą przyjemność z jazdy.

 

W wyposażeniu nowego Forda Kugi znalazł się zaawansowany system komunikacji i rozrywki SYNC 3, a także rozbudowany pakiet systemów wspomagających kierowcę. Ponadto, nowa Kuga oferuje komfortowe i ergonomiczne wnętrze oraz mocne i wydajne silniki, w tym opracowaną przez Forda jednostkę wysokoprężną 1,5 litra TDCi o mocy 120 KM, która zużywa średnio 4,4 litra na 100 km (64,2 mpg) i emituje 115 g/km CO2*.

 

Nowy Ford Kuga może zostać wyposażony w system Perpendicular Parking wspomagający parkowanie prostopadłe, nową wersję systemu unikania kolizji Active City Stop oraz adaptacyjny system oświetlenia Adaptive Front Lighting, który zapewnia optymalną widoczność w trudnych warunkach drogowych. Wśród innych wyrafinowanych rozwiązań technicznych znalazły się także drzwi bagażnika otwierane i zamykane elektrycznie i bezdotykowo oraz inteligentny napęd na wszystkie koła AWD.

 

„Nowa Kuga oferuje najnowocześniejsze systemy i rozwiązania zapewniające kierowcy łączność, komfort, bezpieczeństwo i styl na drodze,” powiedział Joe Bakaj, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe. „Dzięki odświeżeniu wizerunku, Kuga prezentuje się teraz nowocześnie, podczas gdy zastosowanie systemu SYNC 3 pozwala kierowcy na połączenie się ze swym samochodem i ze zintegrowanymi urządzeniami w bezpośredni sposób, który jeszcze kilka lat temu uważano za niemożliwy.”

 

Doskonała łączność za sprawą SYNC 3

 

Dzięki nowemu systemowi SYNC 3 nowy Ford Kuga pozwoli kierowcom sterować systemami audio, nawigacji i klimatyzacji oraz połączonymi z autem smartfonami dzięki prostym, zbliżonym do normalnej rozmowy komendom głosowym. SYNC 3 opracowano w oparciu o przeszło 22 000 komentarzy i wniosków, jakich dostarczyły ośrodki badawcze i ankiety, aby nowa wersja systemu łączności stała się najnowocześniejszym i najbardziej przyjaznym użytkownikowi systemem na świecie.

 

SYNC 3 to szybsze działanie, uproszczone sterowanie i wsparcie pięciu dodatkowych języków**. Wystarczy wcisnąć przełącznik i powiedzieć „Chcę kawę”, „Muszę zatankować” albo „Szukam parkingu”, a system wspomoże kierowcę w znalezieniu kawiarni, stacji paliw czy parkingów, pobliskich stacji kolejowych, lotnisk lub hoteli.

 

Kierowca Kugi może sterować systemem SYNC 3 przez dotykowy ekran o przekątnej 8 cali w taki sam sposób, w jaki używa swojego smartfonu. Nowy interfejs oferuje większe i łatwiejsze do zidentyfikowania przyciski na ekranie, a także po raz pierwszy funkcjonalność gestów (zsunięcie/rozsunięcie palców, przesunięcie palców po ekranie).

 

Użytkownicy iPhone'ów mogą aktywować system Apple CarPlay, która pozwala na bezpieczne i prostsze korzystanie z iPhone’a na pokładzie samochodu. Funkcja umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie i odbieranie SMS-ów, odtwarzanie muzyki, uzyskiwanie wskazówek nawigacyjnych w oparciu o natężenie ruchu drogowego - wszystko to bez rozpraszania uwagi kierowcy. Z kolei użytkownicy telefonów Android™ mają do dyspozycji system Android Auto™, która w bezpieczny i przyjazny sposób przenosi do samochodu aplikacje i usługi znane kierowcom, jak Google Search, Google Maps i Google Play. Oprogramowanie można aktualizować bezprzewodowo za pośrednictwem sieci WiFi.

 

SYNC 3 oferuje również łącze SYNC AppLink pozwalające aktywować głosem z miejsca kierowcy cała paletę aplikacji smartfonowych, jak Glympse, Aupeo, Spotify, MyBoxMan, HearMeOut, AccuWeather i Los 40 Principales.

 

„Niezależnie od tego, czy chcesz napić się kawy w drodze do pracy czy pokryć koszty podróży transportując paczkę, SYNC 3 zapewni Ci wiele innowacyjnych sposobów na pozostanie w pełnej łączności w samochodzie,” powiedział Christof Kellerwessel, główny inżynier, Electronic and Electrical Systems Engineering, Ford of Europe. „System SYNC 3 został zaprojektowany tak, aby uzupełnić funkcjonalność nowoczesnych smartfonów, oferując intuicyjny, 8-calowy ekran dotykowy, szybki i bardziej czytelny interfejs graficzny oraz funkcję rozpoznawania naturalnie wypowiadanych zdań.”

 

Zaawansowane rozwiązania techniczne ułatwiające parkowanie

 

Nowy Ford Kuga ułatwia kierowcom parkowanie dzięki zaawansowanym układom wsparcia opracowanym przez Forda. Nowy system Perpendicular Parking wspomagający parkowanie prostopadłe stanowi rozwinięcie półautonomicznego systemu wspomagającego parkowanie równoległe Active Park Assist, który w zeszłym roku był zamawiany przez niemal co drugiego nabywcę modelu Kuga. Wykorzystując dodatkowe czujniki ultradźwiękowe, system Perpendicular Parking po naciśnięciu przycisku wyszukuje miejsce do parkowania, zarówno równoległe do drogi, jak i prostopadłe, i wprowadza w nie samochód, wyręczając w manewrowaniu kierowcę, który tylko kontroluje pedały gazu i hamulca.

 

Dodatkowe czujniki pozwalają również na wykorzystanie innych systemów, które wspomagają kierowcę modelu Kuga podczas wyjazdu z miejsca parkingowego:

 

 • System Cross Traffic Alert ostrzega kierowcę podczas wyjazdu tyłem z parkingu przed innymi pojazdami, które mogą nadjechać z poprzecznego kierunku. System wykorzystuje radar o zasięgu do 40 metrów i emituje trzy różne ostrzeżenia dźwiękowe, jeśli wykryje zbliżanie się innego pojazdu,

 

 • System Park-Out Assist pomaga kierowcom podczas wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego. Po wybraniu przez kierowcę prawej lub lewej strony do wyjazdu, system odpowiednio obraca kołem kierownicy, natomiast kierowca kontroluje pedał gazu i hamulca.

 

Nowy Ford Kuga oferuje także nową generację systemu zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop, który teraz funkcjonuje przy prędkości do 50 km/h, podczas gdy wcześniej granica prędkości wynosiła 30 km/h. Active City Stop wykorzystuje czujniki w przednim pasie auta do wykrywania stacjonarnych obiektów na drodze przed samochodem i jeśli samochód zbliża się do wykrytego obiektu zbyt szybko, system wstępnie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym. Jeśli kierowca nie reaguje na zagrożenie, system redukuje moment obrotowy wytwarzany przez silnik i automatycznie uruchamia procedurę hamowania awaryjnego, aby zredukować siłę uderzenia lub całkowicie uniknąć kolizji.

 

Nowego Forda Kuga można również wyposażyć w system inteligentnego kluczyka Ford MyKey, który można zaprogramować tak, aby uniemożliwić odbieranie połączeń przychodzących, ograniczyć prędkość maksymalną, uniemożliwić dezaktywację systemów bezpieczeństwa, ograniczyć maksymalną głośność dźwięku systemu audio oraz całkowicie zablokować działanie systemu audio, jeśli pasażerowie nie zapną pasów bezpieczeństwa. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku, gdy właściciel Forda Kugi przekazuje kluczyki do swojego samochodu młodej osobie. Rozszerzona funkcjonalność nowego systemu MyKey oferuje większy wybór opcji związanych z ograniczaniem prędkości jazdy.

 

Stylowy Ford Kuga

 

Nowy Ford Kuga został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi zasadami designerskimi Forda, dzieląc eleganckie, sportowe linie nadwozia z innymi modelami z gamy Forda, jak kompaktowy SUV Ford EcoSport oraz pełnowymiarowy SUV Ford Edge. Duża, trapezoidalna osłona chłodnicy oraz mniejszy wlot powietrza umieszczony poniżej sąsiadują z nowymi, wąskimi i smukłymi reflektorami ze zintegrowanymi światłami dziennymi LED oraz z lampami przeciwmgłowymi.

 

Sportowy charakter podkreślają przestylizowane tylne lampy zespolone. W ofercie dostępna jest szeroka paleta obręczy aluminiowych o średnicy 17, 18 i 19 cali, oferowanych w kilku wariantach wykończenia, w tym Luster Nickel. Do palety lakierów nadwozia dochodzą dwa nowe kolory - Guard Grey oraz Copper Pulse. Elektrycznie wysuwany hak holowniczy chowa się pod tylnym zderzakiem, gdy nie jest wykorzystywany, aby nie burzyć sportowego wyglądu Forda Kugi.

 

Starannie wykończone wnętrze nowego modelu dopracowano w taki sposób, aby pasażerowie podróżowali w bardziej ergonomicznym, stylowym i komfortowym otoczeniu.

 

Przyciski w kierownicy i przyciski sterowania układem klimatyzacji są bardziej intuicyjne. Jest ich teraz mniej i łatwiej je odróżnić, przez co identyfikacja poszczególnych funkcji jest łatwiejsza. Kierownica jest dostępna z podgrzewanym, obitym skórą wieńcem, co podnosi komfort użytkowania w zimne dni. Wszystkie wersje Forda Kugi z automatyczną skrzynią biegów będą wyposażone w manetki do manualnej zmiany biegów, co pozwoli kierowcy na zmianę przełożeń bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy.

 

Nowe udogodnienia sprawiają, że Ford Kuga jest bardziej przyjazny użytkownikom: elektroniczny hamulec postojowy jest łatwy w obsłudze i nie zabiera przestrzeni w kabinie, przez co w konsoli środkowej wygospodarowano więcej miejsca na schowki, w tym na butelki o różnej wielkości oraz na kubki z napojami. Nowe wejście USB pozwala przyłączyć i naładować urządzenia mobilne. Ponadto, dzięki specjalnemu wskaźnikowi kierowca od razu wie, czy drzwi w samochodzie są zablokowane.

 

W nowym Fordzie Kuga dostępne są również drzwi bagażnika otwierane i zamykane elektrycznie i bezdotykowo, które można aktywować przez ruch stopy pod tylnym zderzakiem. Ta funkcja, którą zamówił jeden na trzech nabywców tego modelu w zeszłym roku, daje kierowcom powracającym do zaparkowanego samochodu z zakupami lub wózkiem dziecięcym łatwy dostęp do bagażnika.

 

Ford po raz pierwszy oferuje także model Kuga ST-Line inspirowany samochodami Ford Performance oraz luksusowy model Kuga Vignale. Dzięki temu klienci mają do wyboru więcej opcji stylizacyjnych i wyposażeniowych dostępnych w rozbudowanej gamie Forda Kugi. 

 

Nowa Kuga ST-Line zasili gamę samochodów ST-Line, zajmując miejsce obok modeli Fiesta ST-Line, Focus ST-Line i Mondeo ST-Line. Ford Kuga ST-Line cechuje się odważną stylizacją nadwozia i wnętrza, oferując unikatowe obręcze aluminiowe oraz fotele o sportowym projekcie. Nowa Kuga ST-Line to najbardziej dynamiczna odmiana tego modelu. Inżynierowie Forda wprowadzili zmiany w podwoziu i zawieszeniu, co zaowocowało mniejszymi przechyłami nadwozia i bardziej precyzyjnymi reakcjami.

 

Luksusowy Ford Kuga Vignale jest oferowany w ekskluzywnej specyfikacji obejmującej unikatowy, perłowy lakier nadwozia Milano Grigio oraz skórzaną tapicerkę Windsor z pikowaniem tworzącym wzór sześciokąta oraz precyzyjnymi przeszyciami na siedzeniach i panelach drzwiowych.

 

Ford Vignale prezentuje najwyższą jakość marki Ford w Europie, łącząc design i wykończenie segmentu premium z niespotykanymi wcześniej doświadczeniami wynikającymi z użytkowania samochodu, najwyższą jakością wykonania, zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi oraz ekskluzywną specyfikacją. Kuga Vignale dołącza do modeli Ford Mondeo Vignale, S-MAX Vignale i Edge Vignale dostępnych w Europie.

 

Mocne i wydajne silniki

 

Nowy Ford Kuga oferuje najnowsze silniki wysokoprężne TDCi oraz benzynowe EcoBoost, zapewniając doskonałe osiągi, niską emisję CO2 oraz obniżone koszty eksploatacyjne.

 

Opracowany przez Forda silnik wysokoprężny 1,5 litra TDCi o mocy 120 KM, współpracujący z sześciobiegową przekładnią manualną oraz napędem na przednie koła, zapewnia o 5 procent niższe zużycia paliwa, niż stosowany wcześniej silnik 2,0 litra TDCi o mocy 120 KM. Nowa jednostka zużywa średnio 4,4 litra na 100 km (64,2 mpg) i emituje 115 g/km CO2.

 

Inne zaawansowane jednostki wysokoprężne dostępne w gamie Forda Kugi:

 

 • 1,5 litra TDCi o mocy 120 KM z 6-biegową skrzynią PowerShift i napędem na przednie koła; średnie zużycie paliwa 4,8 l/100 km (58,8 mpg), emisja CO2 124 g/km,

 

 • 2,0 litra TDCi o mocy 150 KM z 6-biegową skrzynią manualną i napędem na przednie koła; średnie zużycie paliwa 4,7 l/100 km (60,1 mpg), emisja CO2 122 g/km. Wersja z 6-biegową skrzynią manualną i napędem na wszystkie koła AWD zużywa średnio 5,2 l/100 km (54,3 mpg) i emituje 135 g/km CO2, natomiast odmiana z 6-biegową skrzynią PowerShift i napędem na wszystkie koła AWD oferuje średnie zużycie paliwa wynoszące 5,2 l/100 km (54,3 mpg) oraz emisję CO2 na poziomie 134 g/km,

 

 • 2,0 litra TDCi 180 KM z 6-biegową skrzynią manualną i napędem na wszystkie koła AWD; średnie zużycie paliwa 5,2 l/100 km (54,3 mpg) i emisja CO2 135 g/km lub w wersji z 6-biegową skrzynią PowerShift i napędem na wszystkie koła AWD; średnie zużycie paliwa 5,2 l/100 km (54,3 mpg) i emisja CO2 134 g/km.

 

Opracowane przez Forda silniki 1,5 litra i 2,0 litra TDCi zostały wyposażone w pochłaniacz tlenków azotu z mieszanki ubogiej, który zmniejsza emisję szkodliwych spalin, komponenty z powłoką o strukturze diamentu DLC (Diamond Like Coating) redukujące tarcie oraz zaawansowaną turbosprężarkę o zmiennej geometrii. 

 

Z kolei silniki benzynowe EcoBoost wykorzystują system zmiennych faz rozrządu z niezależnym sterowaniem położenia wałków (Ti-VCT) oraz układ bezpośredniego wtrysku paliwa pod wysokim ciśnieniem. W ofercie dostępne są następujące jednostki EcoBoost:

 

 • 1,5 litra EcoBoost o mocy 120 KM i 150 KM z 6-biegową skrzynią manualną i napędem na przednie koła; średnie zużycie paliwa 6,3 l/100 km (44,8 mpg), emisja CO2 145 g/km,

 

 • 1,5 litra EcoBoost o mocy 182 KM z 6-biegową skrzynią automatyczną i napędem na wszystkie koła AWD; średnie zużycie paliwa 7,5 l/100 km (37,7 mpg), emisja CO2 173 g/km.

 

Wśród rozwiązań obniżających zużycie paliwa znalazł się układ Auto-Start-Stop oraz system inteligentnego ładowania akumulatora z odzyskiwaniem energii, który umożliwia częściowe odzyskanie energii wytwarzanej podczas hamowania lub stopniowego wytracania.

 

Lepsza widoczność, wyższe bezpieczeństwo

 

Najnowsze rozwiązania techniczne Forda oraz wyrafinowane metody konstrukcyjne wspierają kierowcę, zapewniając mu lepszą widoczność i wyższy poziom bezpieczeństwa.

 

Opracowany przez Forda adaptacyjny system oświetlenia Adaptive Front Lighting jest po raz pierwszy dostępny w modelu Kuga. System monitoruje warunki oświetleniowe w otoczeniu samochodu i automatycznie optymalizuje widoczność przez dostosowanie strumienia światła nowych biksenonowych lamp głównych w ramach siedmiu ustawień, w zależności od prędkości jazdy, kąta skręcenia kierownicy oraz odległości od obiektów przed samochodem.

 

System Adaptive Front Lighting oferuje również tryb Weather-Dependent Lighting, który automatycznie dostosowuje ustawienia reflektorów podczas jazdy w ulewnym deszczu. Skracając i rozszerzając snop światła, system ten zapewnia lepsze doświetlenie pobocza drogi, gdzie mogą poruszać się słabo widoczni piesi lub rowerzyści, oraz zapobiega oślepianiu innych kierowców przez refleksy świetlne na mokrej nawierzchni.

 

Nowa, wyprofilowana pokrywa silnika nie tylko dodaje modelowi Kuga muskularnego wyglądu, ale dzięki specjalnej strukturze środkowej części ma cechy elastycznej, kontrolowanej strefy zgniotu, co w przypadku kolizji z pieszym pozwala lepiej chronić jego ciało. Zarówno maska, jak i pokrywa bagażnika też mają specjalną konstrukcję, która chroni przed następstwem kolizji droższe i trudniejsze do wymiany czy naprawy części strukturalne auta.

 

Ponadto, nowy Ford Kuga oferuje następujące zaawansowane rozwiązania techniczne opracowane przez Forda:

 

 • Inteligentny napęd na wszystkie koła Ford Intelligent All Wheel Drive, który dostosowuje wielkość siły napędowej dostarczanej do każdego z kół do warunków jazdy i przyczepności, optymalizując własności jezdne,

 

 • System Curve Control, który przeciwdziała utracie przyczepności, jeśli kierowca wejdzie w zakręt ze zbyt dużą prędkością,

 

 • System Torque Vectoring Control podnoszący zdolności trakcyjne i poprawiający własności jezdne na drodze poprzez lekkie przyhamowanie kół wewnętrznych w łuku, co wspiera samochód w wypracowywaniu przyczepności.

 

„Wyrafinowane rozwiązania techniczne, jak nasz napęd Intelligent All Wheel Drive, podnoszą poziom bezpieczeństwa i pewność prowadzenia,” powiedział Bakaj. „Intelligent All Wheel Drive nieprzerwanie sprawdza przyczepność, jaką dysponuje każde z kół i potrafi dokonać korekty przeniesienia napędu w czasie poniżej 20 milisekund, czyli 20-krotnie szybciej, niż trwa mrugnięcie okiem”.

 

W tym roku Ford wprowadza do sprzedaży SUV-y Kuga i Edge po tym, jak w ubiegłym roku zaprezentował odświeżony model EcoSport. Ford rozbudowuje i wzmacnia swoją paletę SUV-ów zgodnie z prognozą analityka sprzedaży IHS mówiącą, iż obrót w segmencie SUV wzrośnie w Europie do roku 2020 o 27% na tle wszystkich innych rodzajów aut.

 

Nowe modele Kuga oraz Edge znajdują się w gamie pięciu całkowicie nowych lub zmodernizowanych modeli Forda, które w ciągu najbliższych trzech lat wyruszą do walki o klientów w segmencie SUV i crossover.

 

Ford Kuga był modelem, który po wejście do sprzedaży w roku 2008 poprowadził ofensywę Forda w europejskim segmencie SUV-ów. W roku 2015 jego sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom 102 000 sztuk, czyli o 19% więcej niż w roku 2014***. Sprzedaż tego modelu we wrześniu 2016 roku wzrosła o 4 800 egzemplarzy w stosunku rok do roku do poziomu 14 500 sztuk, przy czym w tym roku w ręce klientów trafiło łącznie 95 300 egzemplarzy, co oznacza najlepsze dziewięć miesięcy i najlepszy wrzesień dla Forda Kugi od chwili jego debiutu.

 

Sprzedaż Forda EcoSport we wrześniu, w stosunku rok do roku, wzrosła o 1 800 sztuk do łącznie 6 400 egzemplarzy, natomiast sprzedaż w pierwszych dziewięciu miesiącach roku zwiększyła się o ponad 60 procent do 44 600 egzemplarzy. Klienci zamówili też ponad 7 800 egzemplarzy modelu Ford Edge od momentu jego rynkowej premiery w Europie. W pierwszych trzech kwartałach roku 2016 Ford sprzedał łącznie 144 906 SUV-ów - to o ponad 41 procent więcej, niż w tym samym okresie w roku 2015.

 

„W ciągu ostatnich dziesięciu lat segment SUV-ów rozrósł się z europejskiej niszy do jednego z najbardziej wpływowych sektorów całej branży motoryzacyjnej,” powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Wszyscy, którzy przewidują, iż sprzedaż SUV-ów spadnie, mylą się. To dlatego, że SUV-y są atrakcyjne zarówno dla kobiet i mężczyzn, jak również dla osób młodych i starszych.”

 Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl

 Pisaliśmy również
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda
» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

Nowy Ford Kuga:
w lewo
Ford Kuga 2017
©
Ford Kuga 2017
©
Ford Kuga 2017
©
Ford Kuga 2017
©
w prawo
 Inne artykuły
» Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda 2023-07-20
  Forda puma serwis Ubezpieczenie Autocasco to nieodłączna część pakietu dealerskiego w programie Ford Ubezpieczenia, która jest coraz częściej wybierana przez polskich kierowców. Odpowiednio dobrana polisa to bezpieczeństwo i pewność, że w razie niefortunnego zdarze... więcej »

» Jak przewozić psa w samochodzie? Akcesoria Forda pomogą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pupilom 2023-07-11
  Czas wakacji wiąże się z planowaniem krótszych i dłuższych podróży. Wiele osób decyduje się na rodzinny wyjazd ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jak bezpiecznie przewozić zwierzę autem i co mówi o tym prawo o ruchu drogowym?... więcej »

» Szczyty sportowego charakteru: od Audi S6 plus do Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance 2023-06-28
  Dla firmy znanej kiedyś jako quattro GmbH te cztery litery oznaczały jeszcze bardziej usportowione wersje i tak już bardzo wydajnych modeli RS 6 i RS 7. Były one zgodne z filozofią podnoszenia techniki samochodowej na jeszcze wyższy poziom, tj. uzyskania... więcej »

» Ford prezentuje w Spa nowego Mustanga GT4, realizując zapowiedź dostarczenia wyczynowego Mustanga miłośnikom sportów motorowych na całym świecie 2023-06-28
  Legendarny Ford Mustang podnosi swój prestiż w sportowym świecie dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 w wyścigu CrowdStrike 24 Hours of Spa na słynnym torze Spa-Francorchamps we wschodniej Belgii. ... więcej »

» Poszerza się gama Mustangów wyścigowych ? Ford zaprezentuje nowego Mustanga GT4 w Spa w Belgii 2023-06-23
  Niedługo po prezentacji Mustanga GT3 na torze Le Mans, która miała miejsce w piątek 9 czerwca, Ford poinformował, że premiera nowego Mustanga GT4 odbędzie się w środę 28 czerwca 2023 r. o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego na kultowym torze ... więcej »

» Volkswagen ID. Buzz we flocie Hilti Poland - wizytówka firmy i dowód zrównoważonego rozwoju 2023-06-21
  pełni elektryczny, zeroemisyjny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze ? ID. Buzz, świetnie sprawdza się w roli samochodu firmowego. Może być nie tylko towarzyszem codziennych operacji w przedsiębiorstwie ? samochodem serwisowym, pojazdem do realiza... więcej »

» Moc i aerodynymika wyniosą elektrycznego Forda SuperVana 4.2 pod chmury podczas 101. edycji wyścigu na Pikes Peak 2023-06-21
  Ford Performance przygotowuje się do 101. edycji wyścigu Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, współorganizowanego przez Gran Turismo, stawiając na starcie elektrycznego, udoskonalonego Forda SuperVana 4.2. Wyczekiwane w sportowym świecie wydarz... więcej »

» Co można zrobić z Mustangiem Mach-E z telefonu? Elektryczny samochód Forda oferuje więcej niż można się spodziewać 2023-06-15
  Obsługa samochodów z telefonu nie jest już niczym nowym, a we współczesnych pojazdach jest właściwie koniecznością. Mustang Mach-E nie jest wyjątkiem, a Ford zadbał o rozbudowaną listę możliwości. Model od rynkowej premiery zachwyca możliwości... więcej »

» Nowy Volkswagen Tiguan z nowymi technologiami topowej klasy i dużym zasięgiem w trybie elektrycznym 2023-06-15
  Przy okazji zakończenia testów marka Volkswagen zdradza nieco szczegółów na temat kolejnej generacji swojego obecnie najlepiej sprzedającego się modelu: Tiguan nr 3 będzie dostępny z nowo opracowanym systemem aktywnej kontroli zawieszenia i innymi fun... więcej »

» Volkswagen T1 Raupenfuchs i Volkswagen T2 Elektro - dwa unikalne samochody na VW Bus Festival 2023 2023-06-15
  VW Bus Festival 2023, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca w Hanowerze, to nie tylko największe międzynarodowe spotkanie miłośników mikrobusów Volkswagena, ale również największa w historii marki Volkswagen Samochody Dostawcze ekspozycja... więcej »

» Ford Performance przygotowuje niezwykłego wyczynowego ?twardziela? Rangera Raptora T1+ do startu w Rajdzie Dakar 2023-06-14
  Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie. Od Le Mans po Monako, od Daytona po Bathurst, od pustyni Finke po Ensenadę w Meksyku. Musi jedna... więcej »

» Historia ikonicznych modeli: wyjątkowa wystawa klasycznych mikrobusów Volkswagena podczas VW Bus Festival 2023 2023-06-14
  Międzynarodowy VW Bus Festiwal 2023, przez trzy dni (od 23 do 25 czerwca) będzie najjaśniejszą gwiazdą wszechświata mikrobusów marki Volkswagen. Festiwal, w którym weźmie udział 6000 pojazdów, w tym prężna reprezentacja samochodów z Polski, jest ... więcej »

» Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023. Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla nowej generacji pick-upa Forda 2023-06-01
  Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli. ... więcej »

» ID.7 po raz pierwszy w Polsce: elektryczna limuzyna premierowo w Volkswagen Home w Warszawie 2023-06-01
  Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie ? Volkswagen Home. ID.7 to jede... więcej »

» CUPRA inspiruje się przyszłością. Jak projektowane są samochody hiszpańskiej marki? 2023-06-01
  Od premiery najnowszego modelu elektrycznego hiszpańskiej marki - Tavascana - minął dopiero miesiąc, a design samochodu już cieszy się uznaniem w branży oraz pozytywnym odbiorem motoryzacyjnych entuzjastów. Pierwszy elektryczny SUV marki został doceni... więcej »

» Ford Ranger Raptor samochodem technicznym największej imprezy rowerowej w Polsce 2023-05-31
  Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowych sportów ektremalnych i goszcząca zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach. W organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia p... więcej »

» Przygoda w kamperze! Co warto wiedzieć? 2023-05-31
  Rozpoczynający się sezon na wyprawy kamperem stawia przed wieloma miłośnikami tego typu turystyki zasadnicze pytanie: czy podczas moich wypraw chcę za każdym razem nocować na zagospodarowanym kempingu, czy zaszaleć i spędzać noce ?na dziko?, na łoni... więcej »

» Samochody elektryczne w Warszawie: darmowy postój w strefie płatnego parkowania atrakcyjny dla kierowców ?elektryków? 2023-05-30
  Dane ze Strefy Płatnego Parkowania na warszawskim Mokotowie i w Śródmieściu pokazują, przy których ulicach parkuje najwięcej aut z zielonymi tablicami i jaką część wszystkich samochodów stanowią. W ciągu roboczego tygodnia jest ich nawet 5-7 proc... więcej »

» Sportowe i eleganckie - nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt 2023-05-30
  Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się t... więcej »

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234
Wyświetlane: 0 - 20 z 24669 rekordów
Warto przeczytać
 

foto © WCOTY


A jednak się kręci
Najczęściej oglądane

Zdjecie dnia

Zdjecie miesiaca


© 2006 by MotoTarget

created & hosted by
Smart Net Solutions

Kontakt | Regulamin | Cennik / Reklama | Nota prawna | English version | Deutsch version | Francaise version |